Бащата на Мануела Горсова играе комар

  • 21 242
  • 578
  •   1
Отговори
# 555
  • DE
  • Мнения: 967
защо тийновете пушели, пиели, дрогирали се, а някои и с хазарт се занимават

Може би защото не им обръщам внимание, а?
Или обвинявам само Горсов, а пък другите дето играят - не!

# 556
  • София
  • Мнения: 2 840
Ще напусна тази тема с  няколко финални изречения.

Когато Стависки причини тази трагедия, имаше хора, които казаха, че "на всеки може да се случи" и не бива да бъдем "съдници".
Когато излезе наяве, че бащата на едно берящо душа момиче виси по ротативки и пилее всеки ценен лев, който може да помогне на детето му, се появиха други хора, дето рекоха, че това било болест и  не бивало да бъдем "богове" и да съдим.

При това положение, просто можем да плеснем с ръце, да се прегърнем и да бъдем спокойни - в този живот няма престъпления - нито физически, нито морални, защото всеки има оправдание за постъпките си.
Стависки е невинен, защото е в плен на високите скорости, а и си е човещинка да пийнеш едно и да седнеш зад волана. Редовна практика.
Горсов е невинен, защото е пристрастен, а и всъщност е направо един нещастник, разработван поръчково от гнусните медии, освен това не е харчил "нашите" пари, а тези на Стависки по обезщетението, които били семейна собственост, а и на тъпото руско копеле така му се пада, да му харчат мангизите, да види, че не е само той от богатите и щастливите.

Излизам щастлива и удовлетворена от темата, защото тези изводи безкрайно улесняват собственото ми ежедневие и внасят хармония в неспокойните ми доскоро мисли.

# 557
  • София
  • Мнения: 62 595
Кой оневини Горсов, можеш ли да ми кажеш?
Въпросът е, че при един и същ порок някой излиза по-черен от дявола за сметка на друг, който харчи свои пари. А порокът е един и същ, мисленето е едно и също. Аз мисля, че всички комарджии не са стока и имат много сериозен проблем, от който страдат и семействата им. Това според теб оправдаване ли е?

# 558
  • Мнения: 4 435
Раадостина,жена спри се.Не ме вълнуват другите знайни и незнайни комарждии,алкохолици и наркомани.Когато ме запознаете с тяхните съдби и те са такива,тогава ще ми пука.Тука става въпрос за човешки живот бе.Какви аргументи да ти дам,като ти си егати философа,ти все едно не четеш другите мнения,ти си повтаряш твойто и това е.Изобщо нямам намерение да ти се обяснявам повече.Изкарахте го егати човека,да го съжалим. ooooh! Намеси целият свят,че Ставистки,че БТВ,че майката,че гражданите,че Маколи Кълкин,че Бритни Спиърс.Темата не е за тях.Не е за комарджиите,не е за наркоманите,алкохолицете,гладните деца,пушещите родите и т.н.Темата е за един нещастник,дето дето му бере душа,хората дават пари за да помогнат,а той играе комар и дава тези пари.
Аз повече с тебе изобщо нямам намерение да споря,защото няма смисъл,преди доста страници една съфорумка ти каза нещо.Вече и аз съм на същото мнение.Ако искаш и 20поста едно под друго си пускай и си търси още виновници.И си повтаряй едно и също.
По принцип всеки си има мнение,и не оспорвам,когато някой е на различно от моето,но и когато примерно напише един аргументиран пост.А не носи от сто реки вода.За кой ли не прочетохме.
И аз напускам темата,с две ръце за поста на Клонка.

# 559
  • София
  • Мнения: 2 840
Горсов не е пристрастен. Нито болен. Той е един обикновен боклук, Радостина. Парите, които е пропилял, не са от болест, а от непреодолимия комплекс на бедния селяк, намерил начин да се изживее като баровец. Ако беше болест, досега да е профукал всичките пари.Щом не е успял, значи се е контролирал. Щом се е контролирал, за болест не можем да говорим.
Не ща да влизам в подробности. Щом никой не го е осъзнал и продължава да се лансира тезата за хазартната му "зависимост", няма да водя безсмислени разговори.
Защото два монолога, както знаеш, не правят един диалог.

# 560
  • София
  • Мнения: 62 595
Славче,

Няма и какво да кажеш, защото нямаш аргументи. Единственото, което ти остава са нападките. НЕ МИ ПРИПИСВАЙ ОПРАВДАВАНЕ НА ГОРСОВ! И ти го знаеш много добре, но няма за какво друго да се хванеш. Не правиш разлика между довод и оправдание. Добре, че не си съдия, че ще има доста каши да забъркаш.

Ти май си журналист и затова толкова ми се ядосваш. Само хвърляш твърдения със или без питанка накрая.


Клонке,

 доколкото зная си лекар. И като такъв сигурно си учила за зависимостите. Съмнявам се дали някой ти е казал, че те са нещо нормално и че могат да са оправдания и смъкване на отговорност за постъпките.  Най.-малко от теб очаквах да смесиш зависимостта с освобождаването от отговорност.

# 561
  • София
  • Мнения: 2 840
Не съм лекар.
Не разглеждам казуса от юридическа гледна точка. Не  участвам нито в процес, нито в другарски съд.
Изказах своята гражданска позиция.
Аз всъщност съм от онези, за които никога, никой не би събирал пари, щото в тази страна всеки, който може сам да се оправя в живота, изглежда подозрителен, заклеймен и недостоен за съжаление, за разлика от такива като Горсов, предизвикващи всеобща жал и съчувствие.Дори в такъв момент.
Ей затова ме е яд.
И иначе сдържаният ми тон избива на фалцет вече. И ми иде с пълно гърло да изкрещя какво мисля за ЯВЛЕНИЕТО Горсов - онеправдани, бедни, безработни, ЖЕРТВИ на системата и всичко останало, та дори на съдбата.
Не става реч ни за комарджии, ни за наркомани, ни за каквито и да било зависими.
Явлението Горсов се шири и то е гнусничко, мазничко, противно в своя жалък живот, защото горсовци не са болни хора, а просто нещастници, на които едничката цел е да се влеят в редиците на богатите и известните.Да харчат пари, да се забавляват.Хазартът е част от имиджа.
За този имидж някои хора търгуват с всичко.
И аз вече го казах - това, което наричаме наша реалност в момента, се гради от такива като Горсов. И пълзи нагоре. До най-високите нива.
Ей това беше моята тема.
И никой не я разбра.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 16:53 от КЛОНКА

# 562
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз редактирам


Всичко това вече ми прилича на някакъв филм на абсурда и масова хипноза. Толкова ли е трудно да се различат обяснението за едно явление и последствията от него и носенето на отговорност? newsm78

# 563
  • Мнения: 4 435



Ти май си журналист и затова толкова ми се ядосваш. Само хвърляш твърдения със или без питанка накрая.


Моля ти се,аз съм журналист толкова,колкото Горсов е невинен. ooooh!
Защо трябва да съм някаква,не ми е ясно.Голямо умуване голямо  нещо.Толкова ако те интересува,дишай спокойно -не съм съдия,не съм и журналист.Никаква не съм.Безработна,студентка. bowuu
Моето обяснение е,че бащата е кретен,изобщо не влиза в рамките на болният  комарджия,а познавам такива.Позволи ми да си имам мое мнение,става ли?Видяхме твоето,на всяка страница по няколко пъти,с различни виновници.И Горсов виновен,ама най-малко.Айде със здраве.

# 564
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Ей, Клон такъв! От 20 и кусур страници мнения имам едно-единствено и ти се хвана за него! Що бе Клон, щото не е болест ли? Или щото си Бога на клоните!?  Tired

# 565
  • София
  • Мнения: 2 840
Ей, Клон такъв! От 20 и кусур страници мнения имам едно-единствено и ти се хвана за него! Що бе Клон, щото не е болест ли? Или щото си Бога на клоните!?  Tired
Нямам идея за кое мнение говориш, ама ако съм се закачила за него, то ще да е щото е било фундаментално, предполагам, а и да се цитират властимащи е престижно някак си Mr. Green

# 566
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Естествено, че нямаш идея и естествено, че предполагаш! Какво друго да се очаква...  Tired

# 567
  • Мнения: 7 947
Ей, Клон такъв! От 20 и кусур страници мнения имам едно-единствено и ти се хвана за него! Що бе Клон, щото не е болест ли? Или щото си Бога на клоните!?  Tired
Леле, нещата загрубяха... ooooh!
Приятна вечер на всички!
Пак да само само - Горсов постъпи повече от отвратително, виновен е и пред себе си, и пред семейството си и да, и пред всички нас!!!

# 568
  • София
  • Мнения: 2 840
Естествено, че нямаш идея и естествено, че предполагаш! Какво друго да се очаква...  Tired
Надявам се, че не си имала наистина някакви очаквания от мен, защото това би било доста наивно, все пак не помня да съм се ангажирала по някакъв начин лично с теб и емоциите ти.

# 569
  • София
  • Мнения: 62 595



Ти май си журналист и затова толкова ми се ядосваш. Само хвърляш твърдения със или без питанка накрая.


Видяхме твоето,на всяка страница по няколко пъти,с различни виновници.И Горсов виновен,ама най-малко.Айде със здраве.

Амам ти продължаваш да си баеш едно и също, изсмукано от пръстите заключение, за което твърдиш, че е мое.  Къде го прочете това, че той бил най-малко виновен? Къде съм го написала? Вече започваш да го повтаряш като някаква мантра и се надяваш, че ако го повториш безброй пъти ще стане истина. Уж си голям човек, говори с аргументи, а не с твои заключения.

Общи условия

Активация на акаунт