Споделете за...нощното хранене, хълцането, задавянето....

  • 5 824
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Лошото е, че понякога се разсънва и почва да ми гука, да се смее...а на мен така ми се спи  Sad

е, туй то - майка си, ще се лишаваш от сън. после ще се сещаш с умиление за гукането посред нощ  Wink и само да ти кажа, че сънят ти може и да не се завърне скоро, дори бебето да откаже нощното хранене. после може да се буди за бибата, за вода, защото го е страх или е разтревожено от нещо, или просто му е самотно. после ще има никнене на зъби. и така - това е положението  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 219
Ние все още похапваме нощем .Не иска да пие вода ,когато е гладен . Може да се успокои за малко ,но след половин час отново реве. И залъгалката не помага. Затова си го храня ,когато е гладен . Хапва и после си спи поне 4 часа. Забелязах ,че когато му израстват зъбите тогава е по- гладен и даже по 2 пъти се храним.
Когато беше по-малък по-често хълцаше, сега почти не хълца.
Аз също използвам биберони на АВЕНТ и има голяма разлика в големината на дупките с другите марки. На АВЕНТ са доста по-широки.

# 17
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
И моят отговор е, че зависи от бебето. Моят син за кратък период около 3 тия месец не се будеше нощем и реших, че се е отказал от нощното хранене, но после още няколко месеца се будеше и сучеше. Сега вече не го кърмя и през нощта си иска само вода, но това е негов избор.

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Моята дъщеря спря да се храни през нощта на около 2 месеца.
Като се будеше през нощта й давах водичка и пак заспиваше. Ако водата не я успокоява, значи е гладна. Всяко бебе си е различно и само ще си подскаже кога да спре да се храни през нощта.
отказа го на 1м. и 1/2 някъде, просто престана да се буди за последното хранене в 1

# 19
  • Мнения: 3 034
Забелязах ,че когато му израстват зъбите тогава е по- гладен и даже по 2 пъти се храним.
 

а! и аз го забелязвам това. никнат му зъби и взе да яде през 2.5 часа като новородено  Grinning но може и да е криза на растежа и да съвпада с никненето на зъбите  Thinking

# 20
  • Мнения: 1 305
Нощното хранене го спрях на 2м и половина. Стана лесно за 2-3 нощи и спря да се буди. Но това си е индивидуално, всяко дете е различно и с собствен режим.
За задавянето какво да кажа, и до сега се дави и то много. Пием вода с биберон 1 на Авент и като се задави няма оправяне. Вече е на 10 м и се надявам скоро да го израстем  Peace

# 21
Ние се събуждахме до скоро за нощното хранене към 3:30-4:00ч, давам и защото никога не яде в 00:00ч.Последното ядене и е в 21:00. 22:00ч. и сега се събужда към 6:00ч., но мисля че ако е гладна ще се събуди, иначе и на нас док. ни каза така да правим с вода да я лъжа, но аз си гледам по детето, определено знае какво пие и не става номера.
За хълцането-почти при всяко ядене, понякога преди понякога след, давам и вода  и спира.
А за бибероните: давах и първо с камера-много се давеше, после на авент 1-ца не може да пие от него и после 2-ка и с него сме от края на 1-ви месец за сега е добре но изпива млякото за 10мин., а водата я пие от шише, което ако не смуче тя не пуска и пак се дави. newsm78

# 22
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Моето дете е на 2 години  , но все още си иска млякото посред нощите - казва си съвсем ясно и недвуСмислено :"дАЙ МАКОТО" Wink

# 23
  • Мнения: 991
Аз имам чувството, че дъщеря ми яде повече нощем, отколкото денем! През деня дори и много да огладнее като се позасити почва да се върти, да гледа какво има наоколо... През нощта яде полузаспала и си изяжда колкото има в шишето. Даже се е случвало да преяде и да повръща после. Не знам как да я отуча от това. Не ми пречеше осибено де - ставах по 2-3 пъти на нощ, тя си изпиваше млякото и продължаваше да си кърти.

Мислех, че ще се подобрят нещата като включим другите храни, защото имам подозрение, че не харесва много млякото, но уви... Стана по-лошо. Вече трета нощ ми се буди почти на всеки час! Честно казано така няма да ми стигнат батериите за дълго. Страшно съм уморена и изнервена! Не вярвам да е от пюретата, защото ги давам от вече 2 седмици. Вчера реших да пробвам да се върнем само на мляко да видим какво ще стане. Мислех, че пюретата може да й дразнят стомаха и затова да се буди. Уви, нямаше ефект. Ще давам само мляко и днес да видим какво ще стане...

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
Спокойно - Шош е на 1 г. и 8 м., но още яде нощем!  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 3 034
Homesick , ами нея също могат да я мъчат зъби вече, синът ми започна на нейната възраст със зъбите. пробвай с чесалки за зъби и провери венците. даже самите зъбчета могат да се видят през венеца. ако са зъби - Тайленол за бебета, малко по-малко от дозировката - вместо 1, давай 0.5 или 0.75. ако спи по-спокойно, значи са зъби и значи се зареди с търпение  Laughing

също така не е гаранция, че се буди от глад. моят се буди за бибата, от стряскане, от некомфортна позиция, от някакви негови си среднощни емоции, за вода - причини колкото искаш. а в последно време определено доста по-често се буди, некомфортно му е със зъбите.

а защо не й смениш млякото ако мислиш, че не го харесва?

и последно: според мен дъщеря ти се храни, когато не е още много гладна. затова се върти и си намира по-интересни занимания. естествено, те са любопитни и винаги разглеждат, но ако е истински гладна, ще яде и ще разглежда. поне моят син не би се лишил от яденето, за да се върти. може би е време да разредиш режима.

# 26
  • Мнения: 8 229
С нощното хранене нямахме проблеми. Синът ми се сам се отказа от него още преди да навърши 2 месеца. Той също много хълцаше. Правеше го и преди да се роди, още докато бях бременна постоянно го усещах да си хълцука. След това докъм 4-я месец някъде си беше пак голям хлъцко. Той не се е задавял, но пък доста повръщаше през първите месеци.

# 27
  • София
  • Мнения: 672
Никога, дори и като бебе на 1 ден не е ял нощем. Никога не е търсил храна нощем.

За хълцане - ми хълца. Още в корема ми хълцукаше. Много повръщаше до 6-7 месечен, и не се е давил.

# 28
  • гр.Бургас
  • Мнения: 22
Моя мъник е на 2 месеца и продължава да се храни нощем. Педито ми каза да му дам вода и готово, но той милия изпива цяло шише  и пак е гладен. Така пробвах няколко вечери и се отказах. По лесно ми е да стана да го нахраня, че иначе стоим с часове будни и само се мъчим взаимно.  Голям гладник, а каката сама се отказа още в първия месец.  bouquet

# 29
  • Мнения: 133
За нощното хранене,тя сама се отказа,но при нас смученето на ръчички не беше признак ,че е гладна-тя си ги смучеше и през деня и си го обяснявам,че си задоволява смукателния рефлекс,тъй като след 2ят месец почнахме изкуствено хранене.Пробвай с биба,с вода и като не иска-давай млякото и така.За да не ти се пробужда като я храниш-възможно най-слабо осветление,не и говори и не я гледай в очичките...и дано стане Wink.За хълцането-не е проблем,ако не стане с вода се опитай да я залишиш с някоя дрънкалка,да се разсея,казват,че помага newsm78,аза задвянето-ние много се задавяхме,от гърда,от шише,сега от слюнките-има едни биби на Нук-водят се анатомичини или нещо подобно при тях дупката е разположена от към небецето и течноста не попада директно в гърлото и са удачен вариант. Peace

Общи условия

Активация на акаунт