В някои банки са крайно нелоялни!

  • 3 943
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Банковата служителка е длъжна да е по-наясно от клиента според мен. Това й е работата, като отида там, тя да класифицира в каква категория попадам и да ме уведоми на какви условия ще бъда, а не аз да гадая.

# 16
  • Мнения: 1 517
Ноли, ти самата не знаеш каква си, а искаш банковата служителка да е по-наясно. Дали ако те бяха одобрили на ниската лихва, щеше да се обадиш и да кажеш Извинете, не е точно така, аз ви подведох.
Това не е ли работа на банковата служителка или на банката да  направи проверка кой какъв служител е?
В такъв случай и аз мога да ходя по банките и да казвам че съм държавен служител и да искам преференций.

# 17
  • Мнения: 2 018
Между другото наскоро един адвокат ми разказа случай, при който едно лице - негов клиент тегли от банка потребителски кредит, подписва договор и запис на заповед в полза на трето лице. Впоследствие си изплаща кредита да речем за сумата от 5000 и сега банката го съди да изплати още толкова по записа на заповед. По тази причина той прибягва до услугите на адвоката, но за съжаление няма какво да се направи, тъй като той я е подписал доброволно, без да е запознат, че тя е съвсем отделно от договора.
Така, че внимавайте какво подписвате. Най-лесно е да се присмиваш, но истината е, че всички сме на един хал.

Чакай, чакай - запис на заповед не отпадна ли вече? Поне в Райфйзен така ни казаха, че подписването на запис на заповед е незаконно при тегленето на кредит и съответно нашите подписи са вече невалидни.  newsm78

# 18
  • Мнения: 432
Между другото наскоро един адвокат ми разказа случай, при който едно лице - негов клиент тегли от банка потребителски кредит, подписва договор и запис на заповед в полза на трето лице. Впоследствие си изплаща кредита да речем за сумата от 5000 и сега банката го съди да изплати още толкова по записа на заповед. По тази причина той прибягва до услугите на адвоката, но за съжаление няма какво да се направи, тъй като той я е подписал доброволно, без да е запознат, че тя е съвсем отделно от договора.
Така, че внимавайте какво подписвате. Най-лесно е да се присмиваш, но истината е, че всички сме на един хал.

Тази запис на заповед би следвало да няма правна сила след погасяването на кредита...Все пак тя винаги е свързана с изпълнението на дадено задължение - в случая изпълнено.

# 19
  • Мнения: 3 500
Това се опитвах да кажа. Вече признах, че и аз самата съм се заблудила. Там обаче са сложени инспекторки, които да те "отворят", само, че и те не знаят на кой свят са.

# 20
  • Мнения: 2 556
Много добре знаят, но си траят  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 3 500

Тази запис на заповед би следвало да няма правна сила след погасяването на кредита...Все пак тя винаги е свързана с изпълнението на дадено задължение - в случая изпълнено.
Ами да, по принцип трябва да е свързана със самия кредит, но в случая на този човек се оказва, че е подписана в полза на трето лице и никъде не е упоменато, че е свързана с кредита. Човекът не е обърнал внимание и сега опира до адвоката. Това коментирахме с колегите, че просто нищо не може да се направи, всеки ще каже - да е чел това, което подписва.

# 22
  • Мнения: 2 018
Моля, кажете ми тази запис на заповед, нали е отпаднала!  Praynig

# 23
  • Мнения: 12 666
Много добре знаят, но си траят  Mr. Green

Не бих казала. Тя няма да си ги сложи в джоба тези пари. Просто наистина някои са некомпетентни. И човек трябва много да внимава.

# 24
  • Мнения: 3 500
Много добре знаят, но си траят  Mr. Green
Ами това се опитвам да кажа. За мен нещата бяха инсценирани, именно затова описвам точно как става.
консултация-подаване на документи-проучване- одобрение и едва тогава - хоп, голяма грешка станала. А служителката се изрази "има един малък проблем" - само малко 3 % отгоре... на година и вноската от около 90 лева - на 112.
И се очаква от теб да си кажеш - хайде, голяма работа 20 лева отгоре какво са, важното е да вземеш сумата, щото ти трябва спешно - ама за 120 месеца това са около 2400 лева и повече.

# 25
  • Мнения: 3 500
Моля, кажете ми тази запис на заповед, нали е отпаднала!  Praynig
Не знам дали е отпаднала. В ДСК не подписвах запис на заповед. Случаят, който описвам е отпреди години. Сега ще си подам документите в Райфайзенбанк и ще видим, но мисля, че не се подписва тази запис на заповед. Преди се подписваше, и една колежка ми сподели по тоя повод, че е подписвала и внимателно е чела дали е свързана с договора.

# 26
  • Мнения: 432

Тази запис на заповед би следвало да няма правна сила след погасяването на кредита...Все пак тя винаги е свързана с изпълнението на дадено задължение - в случая изпълнено.
Ами да, по принцип трябва да е свързана със самия кредит, но в случая на този човек се оказва, че е подписана в полза на трето лице и никъде не е упоменато, че е свързана с кредита. Човекът не е обърнал внимание и сега опира до адвоката. Това коментирахме с колегите, че просто нищо не може да се направи, всеки ще каже - да е чел това, което подписва.

?! Тогава с какво е свързана? Записа възниква като задължение срещу нещо. Аз се задължавам да изплатя дадена сума при определени условия. Нещо не ми го побира ума как в банката ще му дадат да подписва подобен документ - и то в полза на трето лице! Или пък съответния служител е измамник!

# 27
  • Мнения: 2 556
Имам няколко случая с лични познати, при които в последния момент изскачат промяна в лихвата, допълнителни такси, които никога преди това не са обсъждани, промяна в самите условия на отпускане. Всичко си е напълно тенденциозно. Няма какво да се обяснява, имайте отношение с банки и сами ще се уверите Simple Smile

Пример: преговаряш за 100% кредитиране за нещо, обясняват ти точно лихви и условия, даже ти ги дават в писмен вид. Когато вече си се набутал с предварителен договор ти се казва, че всъщност онова било при непълно кредитиране, ами много клиенти има, объркване е станало... лихвата е друга, таксата е друга и т.н., за което хората от банката се извиняват Grinning

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 10:32 от Tess

# 28
  • Мнения: 2 018
Направо изтръпвам, като чета за тази запис на заповед. Когато я подписахме, не ни дадоха копие, вече не помня, дали беще обвързана с договора. Теглили сме огромен кредит и не ми се мисли, ако ни се случи нещо подобно!  Sick Наскоро казали, че вече не била валидна, но ние така и не сме видяли да я унищожават!  Tired Какво можем да направим в случая?

Noli , съветвам те да си подадеш документите в няколко банки! Където и да кандидатстваш за кредит, накрая те поставят до стената, но ако им кажеш, че си одобрена и в еди коя си банка, то съм сигурна, че ще се съобразят с това! Това беше нашата грешка, когато кандидатствахме в Райфайзен! Изправиха ни на нокти накрая, но ние вече нямахме време и избор!

# 29
  • Мнения: 130
естесвено, че записа на заповед е обвързан с договора! С какво да е обвъран иначе? И - ДА- подписва се и то не само в банкките! Peace

Общи условия

Активация на акаунт