ИКЕА! ИКЕА! - Тема 4

  • 55 464
  • 370
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 988
Кюбит, всичко опира до партиди, според мен.

Ева, не мисля. За продуктите, за които писах, имам предвид, че те са произведени различно, от различни по-качество и вид материали.

Стените на табуретката-масичка, която имахме в Германия бяха дебели 1см (помолих приятелката, на която я подарихме, да ги измери). На тази, която имаме сега, са дебели 0.5см. Ламаринта на металния контейнер е различна. Старият ни имаше спойки или заварки, не съм сигурна как се казват, продаваше се в готов вид. Новият изискваше сглобяване (!).

Преди 4 месеца си купих едни купички от серията 365+. Преди 4 дни си купих още 2 и се оказа, че модела е променен вече - по тънки са им стените и се различават от старите... Върнах ги.
Не е до партида. Според мен са сменили производителите и/или доставчиците на материали и от там идва разликата.

Не съм 100% сигурна, че качеството е влошено и в Европа сега. Но мога да си представя, че за американския пазар имат друга продукция.

Пак да кажа - харесвам ИКЕА, не плюя, но не мога да подмина, че ме моткат с качеството тук...

# 61
  • Мнения: 3 271
Ева, леко да минава местенето и ще чакаме да разказваш после  Hug

# 62
  • Варна
  • Мнения: 306
Някой може ли да ми даде инфо по какъв начин мога да се сдобия с каталог на ИКЕА- купува ли се(с доставка), от магазините ли или по интернет?

# 63
  • Мнения: 3 988
Принципно като си плащал там с кредитна карта (в САЩ) ти го пращат. Другият вариант е да си го поръчаш онлайн от сайт-а, но доставят само в рамките на съответната страна.
Не знам как става в България. Предполагам, че има места, на които го продават. Някой беше писал по-назад, че на Славейков го имало за по 15 лева или нещо подобно.
И разбира се, можеш да разглеждаш каталога онлайн (не сайта, а принт изданието в електронен вид).

# 64
  • Варна
  • Мнения: 306
Благодаря за отговора Peace А в магазините на ИКЕА няма ли го?

# 65
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
А в магазините на ИКЕА няма ли го?
Има го. Зависи в кой магазин ще идеш. Ето каталога на Икеа-Букурещ, като най-близък: http://ikeaeu.ecweb.is/09/MRO/
Е, друго си е да разгледаш каталог, но все пак ще се ориентираш долу-горе.

# 66
  • Мнения: 3 988
Има го и магазините. На входа на всеки от тях има оставени купчини, можеш да си вземеш. Аз мислех, че искаш да го имаш преди да отидеш там.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Препоръчайте, моля, сносен хотел в Букурещ. Ще ходим за 2 дена на пазар и ми се иска да е близо до магазина.  Praynig

# 68
  • Варна
  • Мнения: 306
Страхотни сте Wink. Мерси за информацията.

# 69
  • Мнения: 1 165
А да попитам някой купувал ли е възглавници, олекотени завивки или матрак от Икеа?Заглеждам ги , но пусто като не разбирам нищо от описанието

# 70
  • София
  • Мнения: 971
Пак ми се ходи в Икеа, била съм в гръцкия, но смятам че ще е добре да понапазарувам от румънския.

Дано да си спазят поредната пусната информация за откриване в България през 2010, да не се разтакават, че от 2008 имаше нформации че ще е отворен тукашния магазин.

# 71
  • Мнения: 3 988
А да попитам някой купувал ли е възглавници, олекотени завивки или матрак от Икеа?Заглеждам ги , но пусто като не разбирам нищо от описанието

Аз. Сегашният ни матрак, завивките, възглавниците, чаршафите - всичко е от там.
С възглавниците внимавай, не купувай на външен вид. Трябва да пасват на стойката ви на спане.
Разгледах икеа сайт на английски или какъвто език знаеш и си препиши имената от там.

# 72
  • Мнения: 1 165
Благодаря ти  Hug А от завивките доволна ли си?

# 73
  • Мнения: 3 988
А от завивките доволна ли си?

Да, купихме си кинг-размер (най-големия) четирисезонна. Друг въпрос е, че и зимата и лятото спим с лятната - просто парното тук го надуват яко.
Да поясня - завивката не е с перушина. Перушинините шумятмного и са бич за мойта алергия, освен това съм вегетарианка и тия пера не са ми приятни. Същото се отнася и за възглавниците ни.

# 74
  • Мнения: 4 202
Не знам дали обърнахте внимание, но на сайта на гръцката и румънската Икеа вече са публикували каталозите 2009.

Аз пък гледам за килими, харесах си няколко, ама ми идват много големи  Sad

Общи условия

Активация на акаунт