тревата на съседа е по-зелена или нашето гардже е най-хубаво...

  • 2 368
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Няма как да си по-лоша от мен Confused Аз съм и грозна даже. Имам дълъг врат и твърде пухкави, и вулгарни устни. Все мили думи от мама слушах и до днес пак такива слушам. Аз съм по-лоша от теб, успокой се. Hug

# 16
  • Мнения: 2 556
По-добре човек да не се връзва на родителски бисери, аз лично вече ги приемам само откъм смешната им страна и хич не си ги слагам на сърце, даже ме развеселяват някак си.

Основно оплакване на нашите например е, че при толкова кандидати-софиянци аз съм решила едва ли не напук на тях да си взема мъж от Плевен  Grinning. Майка ми трудно преживя този факт и все изброяваше колко успешно са се задомили всичките ми приятелки Mr. Green Сещам се за 1 конкретен хит: "Е, с татко ти щяхме да ти помагаме, ако беше се омъжила в София, както искахме ние, ама като не щеш, не разчитай на нас за нищо, сама си избра да е така".

# 17
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Сещам се за един пример как и прекаленото възхваляване пред хората пак не е добре.
Комшиите над нас са много интелигентни, заемащи и двамата високи постове в службите си.
Имат 2 деца - син и дъщеря. Дъщеря им е по-голяма. То не бе хвалене колко е умна, как се изучила, каква работа щели да й намерят, да работи и т.н. Когато завърши дъщеря им започна работа в някакъв сладкарски цех. Не след дълго забременя. Стана ясно, че се е из....ла с един от работниците и то по време на смяна. Изселиха я от тях, тя роди и сега не знам нищо за нея. Само веднъж след това родителите й заговориха за нея и дадоха да се разбере, че не ги интересува повече.
Ето как понякога и най-добрите и най-умните и най-красивите деца, с..ат лайна.

# 18
  • Мнения: 2 556
Е какво толкова е направила дъщерята питам аз? Ако моята дъщеря забременее в работно време, не мисля от това да правя трагедии, нито да не си виждам внучето после

# 19
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Според тях, тя, умната, красивата, с образование не може така да посрами семейството им. Предполагам има не един или два такива случая.
Всеки разбира различно нещата.
Извинявам се на авторката, че изместих темата.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Майка ми има абсолютно реална преценка за мен. Както и аз за нея, апропо. Това се дължи на факта, че двете се познаваме много добре. Това пък е плод на осъществения невероятен контакт между нас още от най-ранната ми възраст. Би било смехотворно за мен да я чуя да ме превъзнася или хвали неоснователно, просто отношенията ни се развиват на друга плоскост. Също тя не би си позволила да ме критикува неоснователно, или ако го направи, то ще бъде за да ме засегне или ядоса в някаква степен, като отговор, примерно на моя постъпка. Осички сме иначе и двете. Та, общо взето, в очите си сме това, което сме в същност.

# 21
  • Мнения: 166
Най-омразната за мен реплика на майка ми бе: Виж, П...ка, как е направила това или онова. И до ден днешен ненавиждам да ми дават примери за подръжание и да ме сравняват. Не помня някога това да ми е действало мотивиращо. Абсолютно напротив. Много по-отговорно ме настройват похвалите и насърченията. Но теорията на родителите ми беше, че на децата трябва да се радваш само докато спят. Не споделяха нито радостта, нито гордостта си от постиженията ни. На този етап като че ли вече поотпуснаха емоциите. И така ми харесва много повече.
Спрямо детето си съм напълно откровена.

# 22
  • Мнения: 4 668
Разбирам те напълно ... с тази разлика , че майка ми много обича пред хората да изтъква всичките ми заслуги и успехи / де се хвали с две думи  Confused / , но иначе никога не са ме похвалили или поощрили за нещо , майка ми винаги е била недоволна , винаги е смятала , че трябва да ми натяква  , че все другите са постигнали повече ...
Ето пример : от един месец не спира да ми казва , че дъщерята на някаква нейна приятелка била станала стюардеса  Shocked Представяте ли си какво велико постижение  ooooh!
Аз с моето образование , собствен бизнес ,  два чужди езика , както и благодаря на Господ добър бизнес извън България , трябваше да се почувствам като нищожество , защото видите ли - ТЯ онази е стюардеса ...
Просто осъзнах колко е ограничен мирогледа на майка ми и колко е нереална преценката и и вече не и обръщам грам внимание .

# 23
  • Мнения: 196
Моите родители възприемат хваленето на собствените си деца пред други хора за ограничено и дори просташко поведение Sick Майка ми многократно е подигравала свои познати, които хвалят децата си непрекъснато с повод и без повод. Иначе насаме си спомням няколко случая (за 30 години), в които са ми казвали/показвали, че се гордеят с мен, но по - скоро са от хората, за които чуждата трева е по - зелена. Като тинейджърка, много ме болеше от факта, че мама никога не одобри външния ми вид, никога не ми каза, че съм хубава и затова аз дълги години се възприемах за грозна, докато не ме спряха на улицата, за да ме поканят за фотосесия. Дори след публикациите на снимките ми, когато всички казваха колко съм хубава, мама каза, че фотографа е бил много способен, за да направи толкова добри снимки. Не им се сърдя обаче, защото знам, че безгранично ме обичат и подчиняват целия си живот на децата си.

# 24
  • Мнения: 114
и аз не обичам хвалби без повод.нашите,обаче говорят пред познатите и приятелите си само негативно за мен.
преди година видях на улицата една стара прителка на баба ми,с която  не се бяхме виждали от доста години. спрях бабата и как е,какво прави,как е със здравето... на сбогуване жената ми каза"че,Иве, ти не си чак толкова лоша и невъзпитана!" #Crazy #Crazy в първия момент не разбрах за какво става въпрос,но се сетих за рекламата,която ми прави любимата ми баба

Общи условия

Активация на акаунт