Въпрос съвързан с покупката на кола

  • 3 343
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 172
Да, позна човек от автокъщата ще мине КАТ, просто събственика ни е познат.Каза , че може да ни упъти за застрахователи, а аз си мислех да е близо до КАТ  за най-удобно. И тай като всичкото това ми е супер непозната материя,  се обърнах към вас за насоки.   bouquet

# 16
  • Мнения: 4 916
Да, позна човек от автокъщата ще мине КАТ, просто събственика ни е познат.Каза , че може да ни упъти за застрахователи, а аз си мислех да е близо до КАТ  за най-удобно. И тай като всичкото това ми е супер непозната материя,  се обърнах към вас за насоки.   bouquet

Ами щом е така, след КАТ да я закара на Автогара Юг за маркировка и аларма, останалото става за 30 мин.
Например можеш да опитеш в Скай сити, за да се почерпиш за новата кола и там вдясно още на входа има застрахователен брокер  Peace Но си носи талона - това е много важно! Аз моя съм го забутала някъде и от началото на месеца карам без ГО   Whistling а преди това съм карала с ГО, но без талон явно  Blush

# 17
  • Мнения: 172
Много ви благодаря на всички.
Мисля ,че вече съм наясно с процедурите.
Хубав ден на всички! Hug

# 18
  • Мнения: 4 916
Успех!

п.с. Лесна е вашата, аз сега трябва да ходя до КАТ, за да питам какви документи трябват за международна книжка. А като ги знам колко са любезни...

# 19
  • Мнения: 172
Ако си за ЕС важи българската книжка.

# 20
  • Мнения: 4 916
Тц, не е за ЕС.

А най-гадното е, че преди два месеца знаех какви документи трябват и ги бях събрала в папка. Обаче сега не намирам папката.

# 21
  • София
  • Мнения: 750
Маркировката е заради Каското, никоя компания няма да сключи застраховка без нея.

застраховала съм си аудито в Евроинс, през брокер, НЯМАМ МАРКИРАВКА, САМО СТИКЕР,
отделен въпрос е какви пари изплащат. Застрахователния процент е изключително добър, но скоро ще ви кажа заслужава ли си.

# 22
  • Мнения: 4 916
Маркировката е заради Каското, никоя компания няма да сключи застраховка без нея.

застраховала съм си аудито в Евроинс, през брокер, НЯМАМ МАРКИРАВКА, САМО СТИКЕР,
отделен въпрос е какви пари изплащат. Застрахователния процент е изключително добър, но скоро ще ви кажа заслужава ли си.


Странно, на мен ми отказаха каско преди маркировката. Може би зависи от компанията.

# 23
  • Мнения: 172
Да има някакви тънкости, които е хубаво да знам за застраховките?

# 24
  • София
  • Мнения: 750
Маркировката е заради Каското, никоя компания няма да сключи застраховка без нея.

застраховала съм си аудито в Евроинс, през брокер, НЯМАМ МАРКИРАВКА, САМО СТИКЕР,
отделен въпрос е какви пари изплащат. Застрахователния процент е изключително добър, но скоро ще ви кажа заслужава ли си.


Странно, на мен ми отказаха каско преди маркировката. Може би зависи от компанията.
Доста се отклонявам от темата, но всъщност трябва първо да сключиш каско, после отивамш на маркировка, където ти оглеждат колата за щети и ако има такива ги вписват в застрахователната полица, или пък издават отделен протокол. Ако не направиш маркировка, просто не ти важи застраховката. Ако имаш някакви щети при самото сключване, то те се описват, ако междувременно ги оправиш, задължително е да минеш през фирмата за маркиравка, за да ти отбележат поправките, и не дай си боже ако пак имаш щета на елемента, то тя да бъде призната.

# 25
  • Мнения: 172
Не се отклоняваш. Всичко, което е изписано да сега ми е в помощ.   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 750
Да има някакви тънкости, които е хубаво да знам за застраховките?
Търси застрахователен брокер, те имат възможност да направят отстъпка в процента, сравни условията в няколко компании.
Всеки разсъждава различно, но - аз предпочитам да имам право на сервиз при щета - пари по тяхна оценка не искам, кой знае какви са им оценителите и какви нищожни суми ще ми отпуснат.
В някои компании, застраховка с право на сервиз имат автомобили над 7000 лв, примерно /право на техен сервиз, където пък се чака много/, ако пък оценката е в евро, то имаш право да си ремонтираш колата за твоя сметка и след това представяш фактура и изплащат 100 %.
В други - право на сервиз имат не скъпо струващите автомобили , а само тези на възраст до 3/5 години.

Тъй, че....не бързай а провери внимателно.
А докато проверяваш, не оставяй колата без надзор.
 Peace

# 27
  • Мнения: 172
Дам, това с надзора ми е ясно. Не е супер кола, нито е нова, нито е скъпа, но за мен си е моята кола  и не искам да изчезне. Да не кажа ,че за мен това ще е учебна кола, защото имам книжка от 17-18 години ама почти не съм карала. Cry

# 28
  • София
  • Мнения: 8 932
Тц, не е за ЕС.

А най-гадното е, че преди два месеца знаех какви документи трябват и ги бях събрала в папка. Обаче сега не намирам папката.
В доста държави извън ЕС, можеш да си караш и с Българска книжка. Само че в рамките примерно до 6 месеца.

# 29
  • Мнения: 220
.. за регистрация в данъчното в общината срока е 2 месеца
Чл. 54. (1) (Изм., ДВ, бр. 103 от 1999 г.; предишен текст на чл. 54, изм., бр. 109 от 2001 г.; изм. и доп., бр. 112 от 2003 г., бр. 106 от 2004 г.; изм., бр. 100 от 2005 г.) Собствениците на превозни средства декларират пред общината по постоянния им адрес, съответно седалище, притежаваните от тях превозни средства в двумесечен срок от придобиването им. За превозните средства, които не са регистрирани за движение в страната, двумесечният срок започва да тече от датата на регистрацията им за движение. При придобиване на превозно средство по наследство декларацията се подава в срока по чл. 32.
(2) (Нова, ДВ, бр. 109 от 2001 г.; изм., бр. 100 от 2005 г.) Когато собствениците на превозни средства нямат постоянен адрес, съответно седалище на територията на страната, декларации се подават пред общината по регистрация на превозното средство.
(3) (Нова, ДВ, бр. 119 от 2002 г.) Собствениците на превозни средства предявяват правото си на освобождаване от данък или за ползване на данъчно облекчение чрез данъчна декларация, която подават в срока по ал. 1. При спиране, съответно при пускане в движение, при кражба и унищожаване на превозно средство, декларация не се подава.
(4) (Нова, ДВ, бр. 119 от 2002 г.; изм., бр. 100 от 2005 г.) Служителят на общинската администрация може да изисква документи, удостоверяващи факти и обстоятелства, имащи значение за данъчното облагане. При спиране, съответно при пускане в движение, при кражба и унищожаване на превозно средство, данъчно задълженото лице представя документ от компетентен орган, удостоверяващ съответното обстоятелство.
(5) (Нова, ДВ, бр. 119 от 2002 г.) Подадената декларация от един от съсобствениците ползва останалите съсобственици.
(6) (Нова, ДВ, бр. 109 от 2001 г.; предишна ал. 3, бр. 119 от 2002 г.) Когато липсват данни за годината на производство на пътното превозно средство, за такава се приема годината на първата му регистрация.
(7) (Нова, ДВ, бр. 106 от 2004 г.) При подаване на декларацията по ал. 1 собственикът представя документ за платения данък при придобиването на декларираното превозно средство.
(Cool (Нова, ДВ, бр. 100 от 2005 г.) Когато в свидетелството за регистрация на превозните средства по чл. 55, ал. 9 липсват данни за допустимата максимална маса на състава от превозни средства, в декларацията по ал. 1 се посочва допустимата максимална маса на състава от превозни средства, определена от производителя.

Общи условия

Активация на акаунт