луксация и раждане

  • 3 551
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
Здравей, виждам, че момичетата са ти писали много неща, но реших и аз да ти драсна, понеже съм в същата ситуация, като изключим че съм малко по-назад от теб в бременността (сега съм 5-ти месец). И аз съм родена с двустранна луксация и още при раждането ми са казали на майка ми, че трябва да раждам секцио.  Също като теб - само каиши, при това съм се оправила напълно за 2-3 месеца.. Споделих с лекарката за луксацията и тя веднага каза - секцио. Записа го и в картона ми с огромна удивителна.  Знам, че рискът от нормалното раждане е инвалидизиране... Причината - тазът се разширява по време на самото раждане (още повече, отколкото през самата бременност) и е възможно ставите отново да си излязат... На по-голяма възраст - необратимо (може би  newsm78)

Аз не мисля да рискувам... Успех и късмет!  Hug

# 16
  • Мнения: 259
И аз те съветвам да направиш консултация с лекар. И много вероятно (според мен) ще си със секцио. Аз нямам луксация, но в края на бремеността получих възпаление на тазобедрените стави и едва ходех. Лекарката, която ми водеше консултациите, категорично каза, че няма да ме чака да родя нормално и като влезнах в 38 г.с. ми насрочиха дата за планирано секцио. Лекарите ще преценят състоянието ти. Успех!

# 17
  • Мнения: 59
Аз съм с луксация на лявата тазобедрена става.Родих със секцио и не съжалявам. Но имам познати също с луксация които са раждали нормално и са нямали проблеми.Така че се посъветвай с лекар и вземи най-доброто решение за теб. Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Сестрата на мъжа ми е била с луксация. Открили са й я когато е била на 9 месеца и е носила 5 месеца каиши. Тя роди нормално (и то доста леко) голямо момченце - 3,750 кг! Наистина ще е най-добре да се консултираш със специалист, защото ние тук можем само да даваме примери (дори лични), но всеки случай и всяка бременност са си индивидуални! Успех ти желая каквото и да решиш! Hug

Общи условия

Активация на акаунт