Хипохондрик ?Какво точно значи това?

  • 37 534
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 323
Много мъчително състояние-както за самият човек,така и за близките му.Изпитвала съм го на свой гръб,едвам се отървах,но понякога пак ме връхлитат разни странни мисли ooooh!Ужасно е.Не пожелавам такъв стрес на на никого Hug

# 16
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Проблем е когато докторите набедят някого за хипохондрик, а той наистина има оплакване. Моят мъж дълго време убеждаваше докторите, че не може да диша и се задушава - и личен лекар, и алерголожката, а веднъж се наложи да ходим до спешен кабинет - в продължение на месец всички (независимо един от друг) вкупом твърдяха че е хипохондрик и му предписваха успокоителни. Даже го пращаха на психиатър. После се оказа, че алергията е преминала в астма ... и това не са внушения и го приеха в пулмологията. Това беше преди 2 години, оттогава много внимавам когато чуя тази диагноза от доктор - защото и мен са ме обвинявали че си внушавам и едва ли не се "саморазболявам" от страх.

# 17
  • Мнения: 7
При мъжа ми беше точно обратното-седмици наред се оплакваше от сърцебиене и задух,топка в гърлото,стягане в стомаха,прималяване.Един ден реши да отиде на джипката-тя като му напуска сумати изследвания,реши че има проблем със сърцето и от там на кардиолог.Започна да пие една шепа лекарства,но ставаше все по -зле.Един ден аз се ядосах вече и го заведох на психиатър/и бях права/.Спряха всичко ,дадоха му Симпатил  и за 10 дни си стана стария човек.В момента вече и Симпатил не пие и няма никакви проблеми.

# 18
# 19
  • Мнения: X
Хипохондрик=моят мъж.
Нямате идея просто за какво става въпрос....

LaughingЗабелязала съм,че мъжете са по-големи хипохондрици,имам познат,който винаги е зареден със солидна доза илачи,ако трябва да глътне при нужда едно,той взима две-за по-сигурно.
И изобщо мъжете каточели повече мрънкат и се оплакват от всевъзможни болежки.И моя не отстъпва в това,но поне не обича да пие много лекарства.

# 20
  • Мнения: 5
Здравйте, на мен преди време ми поставиха диагноза ПР и след като доста мъки преживях докато разбера какво ми е от тези паник атаки, получих страх от болести. Постоянно изпитвам болки на различни места и се плаша да не би това да е нещо сериозно, все ходя по изследвания, ама нищо ми нямало или просто нищо сериозно. Вече се замислям дали и аз не съм станала хипохондричка.

# 21
  • Мнения: 17 546
Здравйте, на мен преди време ми поставиха диагноза ПР и след като доста мъки преживях докато разбера какво ми е от тези паник атаки, получих страх от болести. Постоянно изпитвам болки на различни места и се плаша да не би това да е нещо сериозно, все ходя по изследвания, ама нищо ми нямало или просто нищо сериозно. Вече се замислям дали и аз не съм станала хипохондричка.
Ами то точно това е хипохондрията... Confused

# 22
  • Мнения: X
Здравйте, на мен преди време ми поставиха диагноза ПР и след като доста мъки преживях докато разбера какво ми е от тези паник атаки, получих страх от болести. Постоянно изпитвам болки на различни места и се плаша да не би това да е нещо сериозно, все ходя по изследвания, ама нищо ми нямало или просто нищо сериозно. Вече се замислям дали и аз не съм станала хипохондричка.
Това са симптомите или проявите на паническото разстройство.Съществува болка или оплакване в определена област,а когато направиш преглед и изследвания се оказва,че няма такова заболяване на лице реално.Имах същите проблеми доста време,но се оправих.Лекувай паническото разстройство,а не псевдо-болките тук и там.

# 23
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Хипохондриците постоянно  четат всякакви научно-популярни медицицински издания и си казват:"Ето,знаех си аз".Братовчедка на мъжа ми ходи с едва голяма торба с лекарства.Има хапчета за всички по-известни болести.В чантата има и апарат за кръвно.Ако някой каже,че има болна жлъчка,веднага започва:"Ами ти да знаеш аз как съм?..."
Всъщност е съвършено здрава за годините си.Но е сама,вдовица е.Според мен хипохондриците се нуждаят от внимание.

# 24
  • Мнения: 110
Здравейте и от мен.Преди една година след тежък стрес за мен/"хубавата ми свекърва ме обвини че съм и откраднала 10 лв/ ще кажете какво толкова но аз го приех много тежко.Оттам ми започнаха стомашните проблеми и така до ден днешен ,правих си какви ли не изследвания рентген с каша,пкк,урина и какво ли не още но ми се втълпи мисълта в главата че имам рак на стомаха и че ще умра.това до такава степен завладя съзнанието ми че се стигна до психиатър.Изписаха ми тритико.Каза че имам депресия с хипохондрия.Започнах да не мога да спя да ме втриса да ми става студеноабе ужас ви казвам не бях на себе си събуждах се с мисълта че полудявам че ще вляза в лудница и ще остане детенце без майка си.Вече трета седмица пия тритико започнах по малко да спя студовете ми намаляха ни тия мисли ме връхл;итат с пълна сила.Надявам се лекарството да ми помогне да се справя.Сега съм решила да си направя и гастроскопия за да мирясам като отхвърлат диагнозата рак на стомаха.Надявам се това наистина да ме успокои.моля за съвет който е като мен да пише

# 25
  • София
  • Мнения: 38 523
Моя бивш свекър - взима разни хапчета, ходи по доктори, направи си пълни изследвания - резултатите му са по-добри от моите!
Определено имаше нужда от внимание.

# 26
Да Дилянка от внимание и от консултация със специалист който знае как да подходи
Прочетох че това състояние се казва хипохондрична невроза - ето тук:
http://www.dr-petarnikolov.org/services.html

# 27
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
............... за 10 дни си стана стария човек......
Сигурно имаш предвид "предишния" човек (шегичка) PartyHug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт