нова пералня или пералня със сушилня

  • 3 680
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Преди седмица си смених пералнята,взехме си АЕГ,сглобявана в Полша.1600 оборота на центрофуга,с много екстри,които още не съм изследвала,в момента чета и тогава пускам програма.Хареса ми,че има опция за улесено гладене,за ръчно пране,съкратен режим на работа за ежедневно пране на не много замърсени дрехи.Може и да не е пълна,което е голям плюс за мен.Има и възможност сама да си направя оптимална програма и да я запаметя.Друго не се сещам в момента,гаранцията й е 2 години,но те май на всички вече е такава.

# 16
  • Мнения: 331
И аз имам пералня със сушилня, но напракитка сушилнята съм ползвала само няколко пъти. Звучи удобно, но .... моят личен опит показва следното (марката е Индезит). Много измачкани излизат дрехите от нея и почти е невъзможно да ги изгладиш перфектно след това. Аз също съм чувала, че е по-добе двете да са отделно, не само защото се развалят по-бързо, но имало значение и относно самото качество на сушенето. Освен това, сушенето на дрехите в сушилня ги амортизира доста по-бързо.
Така че помисли си хубаво.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 308
И аз досега бях в чуденка,исках комбинирано,изчетох,изслушах много мнения от приятели ,познати и продавачи на такава техника и реших-вземам пералня без сушилня с повечко обороти а по-нататък ще помисля и за конструкция да сложа сушилня отгоре.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 952
Чат-пат се включвам в тези теми, за да кажа, че ползвах над 10 години една пералня комбинирана със сушилня. Беше Зануси, работи без дефект и пра и суши прането на двете ми деца в бебешките периоди.
После си купихме евтина пералня от собствените марки на един от големите магазини, за да закрепим положението до преместването ни в ново жилище. Горката не можа и 1 година да работи. За първи път ми се наложи за уред, който е различен от Бг бойлер да идва майстор.
Крайно неуместни ми се струват разсъждения, дали крокодила е по-дълъг или по-зелен.
Сега отново си купихме комбиниран уред, макар да не ползвам редовно сушилнята. При всяко положение е по-добре да я имам, след като нямам място за два уреда.

# 19
  • София
  • Мнения: 11 708
Имам пералня и сушилня по отделно.Марката е Аристон и засега съм доволна.Но времето ще покаже...

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Всички са ЗА двата уреда да са отделно, но поради липсата на място аз си купих комбинирана и съм много доволна и от 2те.
Дрехите ми не са измачкани от сушилнята, защото когато свърши програмата ги обдухва.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 358
И аз имах преди комбинирана Whirlpool-ка. Дали от това ,че беше 2в1, но все имах проблеми с нея- а не съм ползвала много сушилнята. Пусках само когато ми трябваше нещо определено бързо да изсъхне.Новата ми е без сушилня, но пък си имам огромна тераса вече за простиране.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 271
Сега съм с Whirlpool, с горно зареждане - мнооого съм доволна, и както някой бе споменал е на два лагера , които държат барабана и по-трудно се разбива и чупи, за разлика от другите при които има само един. Имам я вече 7 години и майстор не съм викала за нея. Живот и здраве, някой ден като сдаде багажа ще си взема комбинирана със сушилня - нямам място Confused

# 23
  • Мнения: 2 908
Подкрепям с две ръце казаното за Whirlpool с горно зареждане. PeaceМного сме доволни от нея.

Общи условия

Активация на акаунт