адаптирано мляко-не го засища

  • 8 637
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 168
Ако количеството АМ дойде много за обема на стомахчето, бебето ще повърне, макар, че може да повърне и по други причини.

# 16
  • Мнения: 27 524
Недей да увеличаваш количеството-ще разшириш стомахчето.

Не мисля; бебетата си знаят от колко мляко имат нужда  Peace

Как не се разширява стомахчето при кърмене, като количеството нито се контролира, нито вижда  Wink

# 17
  • Мнения: 3 034

Не мисля; бебетата си знаят от колко мляко имат нужда  Peace

Как не се разширява стомахчето при кърмене, като количеството нито се контролира, нито вижда  Wink

абсолютно  Peace не мога да разбера защо бебетата на АМ продължават да са подлагани на някакви режими. млеката отдавна не са това, което са били, не са трудносмилаеми и е отживелица да се говори за "почивки на стомахчето". майката няма как да има свръхестествените способности да знае какъв е обема на стомахчето на детето й, или какъв е метаболизмът му. всеки човек е индивидуалност. бебетата, макар и малки човеци - също. не е редно да им се налага нещо, което те сами знаят най-добре, а именно колко и кога да изядат. аз не мога да си представя накой да ми каже, че в 12:00 трябва да изям една чиния пълна с нещо си. един ден ще съм гладна и ще я изям, но на следващия ще огладнея в 1:00 и ще съм различно гладна. толкова е просто, ако човек съди по себе си.

# 18
  • Мнения: 2 960
увеличи количеството АМ ,но си остави същите интервали на храненията..

# 19
  • Варна
  • Мнения: 567
Увеличи количеството АМ, моят син на 2 месеца ядеше по 180мл. на хранене!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 260
Увеличи количеството АМ, моят син на 2 месеца ядеше по 180мл. на хранене!
и ние така Simple Smile Peace

# 21
благодаря ви мами за мненията . увеличих млякото на 140 гр. и сега вече я насища на три часа. 

# 22
  • Мнения: 8 242
Как не се разширява стомахчето при кърмене, като количеството нито се контролира, нито вижда  Wink

Може да не се контролира количеството, но кърмата е много по-лесно и бързо усвоима от АМ..
И защото това е ЕСТЕСТВЕНИЯ начин на хранене.. Бозайниците никой не ги контролира колко и кога ядат нали?
АМ е изкуствено създадена храна, което значи, че има определено количество допълнително добавени витамини, минерали, с определен състав на мазнините и блабла... Затова има и ориентири за количеството, което едно бебе трябва да приема, съобразени с неговата възраст и тегло.. В по-големи количества някои съставки не са токлова полезни..
Ти нали не пиеш изкуствени витамини по 5 хапчета на ден, ако препоръчителната доза е 1 ..

Не дей да сравняваш двете неща, моля..
Като прясно изцеден портокалов сок.. И такъв от кутия "100% натурален"  Sunglasses

Разбира се бебето също има своето "мнение", но да се даде 180 мл. АМ при препоръчително 100-120..
И защо всички майки мислят, че децата им плачат от глад  ooooh!

# 23
  • Мнения: 63
На всички майки, които имат този проблем искам да кажа, че най-подходящото мляко за деца, които не се засищат е Milumil на Milupa, това са най-качествените млека на българския пазар. Нормално е при смяната на храната да се появят колики, но това може да се случи и при захранването с пюрета. Аз за нищо на света не бих дала на детето си от млеката на Фризлант,защото масово предизвикват запек,повръщане и колики.Ако детето ви е алергично към лактоза на Milupa има и специално разработени млека. 

# 24
  • BG
  • Мнения: 1 900
На поискване ще му даваш може по-малкао ,но по-често.Не го увеличавай може да почне да повръща.

# 25
На същата възраст моето бебе пиеше толкова мляко на 4 часа...ама тя тежеше 3.2кг...

Аз бих увеличила количеството. И да му се разтегне коремчето (което на мен ми звучи тъпо) ще се свие отново когато започне да капризничи с кашите  Simple Smile. във всеки случай е за предпочитане пред варианта да свикне да яде на 2 часа..

# 26
  • Мнения: 569
  Ти явно вече си го направила , но все пак- и аз мисля , че няма нищо нередно да увеличиш количеството- говорим за 10-20 мл... Пробваш , ако е спокойно и се засища- какво по- показателно от това?!
Какво от това , че повечето пият 130? Няма как да са еднакви- затова и теглото и размерите на новородените , а и на бебета на една възраст варират...
Моят на тази възраст пиеше по 100-110 и ако го оставя и по 4 часа издържаше... И то кърма(изцедена) лесноусвоима...
Децата са различни.

Общи условия

Активация на акаунт