Крушунските водопади?

  • 20 586
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Шани, разбрах какво имаш предвид! Ние мислихме през Търново да минаваме, както обикновено, но наистина сега гледах картата и ако минем през Бяла, наистина може да минем първо през Крушуна и после Ловеч. Така няма да се връщаме в посока назад и може би ще е по-бързо и удобно, ако пътищата са прилични в района.
Ще кажа довечера на моя приятел, но той сигурно ще хареса тази идея, защото винаги предпочита нови маршрути, че много са му омръзнали главните артерии на родината, много пъти сме ги пътували.
Отивам пак да блея в картата!  Peace

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
pina - не знам как е през Бяла... Молих мъж ми да минем от там за Варна, но той също каза - през В. Търново.
Във всеки случай ще е доста по-спокоен пътя и не така натоварен.
Все пак това е главен път, както и този през Търново. От отлонението (за Левски... ) до Крушуна са около 25-28 км.
И още нещо...
Водопадите са извън селото. Има доста дълга асфалтирана пътека до Паркинга за Водопадите... Някой хора си оставят колите в селото (като нас  bowuu) и крачат пеш до Водопадите. Не е лошо, но все пак - спрете си колата направо в подножието им.

Ако имаш още въпроси - моля питай. Ааааааа, има чудесни местенца за пикник отстрана на асфалтовия път.

# 17
  • Мнения: 11 747
Шани, благодаря за помощта!  Peace
Аз също бих предпочела по-спокоен път, дори да е малко по- дълъг, защото това лято се нагледах на катастрофи, а и ме е страх вече в това движение.... Като започнат едни дълги колони и едни изпреварвания и съм на тръни през цялото време. Като в джунгла е!  Confused
Иначе смятам, че ще го намерим, поне ще питаме някой човек, ако няма табели. Дано и да не вали....

# 18
тук предлагат нощувки в крушуна www.krushuna123.page.tl

# 19
  • Мнения: 5 026
Страхотно е там! Пина, ела в Плевен, ще ви приютим Simple Smile

# 20
  • Мнения: 11 747
Мерси, мерси!  Hug
В Плевен съм била, ама много отдавна. Няма да има време за нищо, то все тръгваме и все няма време. Доста съм обикаляла из България и пак има много неща, дето не съм видяла, ама здраве да е.
Снощи гледахме маршрут през В. Търново към Павликени и от там в Левски и така. Ще видим откъде ще минем накрая.

# 21
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Моето мнение е да не минавате през Павликени за Левски-пътя е само дупки, ще се побъкате.
Моят съвет ако тръгвате от Варна е:
Варна - Търговище-Попово-Бяла/Русенско/. Там излизате на главния път Русе -Плевен. Преди Плевен, на с.Българене имате отбивка за Левски, и от Левски, Летница, Крушуна.
Може да видите и Деветашката пещера /ако е отворена/.Тя е по пътя за Ловеч от Крушуна като се тръгне, минава се през с.Деветаки, на 2-3км. от него се намира и тя.
Приятна разходка

# 22
  • Мнения: 11 747
Мерси, много!  Peace  Ще предам таз' вечер на шофьора и каквото той реши. Ама през дупки е кофти....
Чувала съм за деветашката пещера, ама тя не е ли достъпна само с екипировка?  Thinking То и време няма да имаме, сигурно, ама щом е на път...

# 23
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Пещерата е достъпна, и си струва да се види според мен.Има забранителен период заради прилепите, но той мина /1юни-31юли/.
http://caves.4at.info/index.php?cave_id=631 - тук има информация за нея и по подробно описание как се стига до там.
А за трасето което ти казах го минавахме скоро, пътя е спокоен, няма много движение и е асфалтиран идеално. През В.Търново е много натоварено движението и после още 60км  до Левски през Павликени #Crazy. Но все пак вие си решавате  bouquet

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преди Плевен, на с.Българене имате отбивка за Левски, и от Левски, Летница, Крушуна.

става и така, да. Но малко се увеличава трасето от към километри.
Деветашката пещера (околността по-скоро), ще я видите и от пътя. Ако не успеете да отидете до нея... А в Ловеч непременно се качета на Вароша.

# 25
  • Мнения: 856

Варна - Търговище-Попово-Бяла/Русенско/. Там излизате на главния път Русе -Плевен. Преди Плевен, на с.Българене имате отбивка за Левски, и от Левски, Летница, Крушуна.
Аз съм за този вариант. Пътя е добър с изключение на настилката в самата Бяла. Преди и аз предпочитах минаване през Търново, защото ми е любим град, пък и ми се струваше че пътя е по-кратък, но го измерихме и реално през Бяла се удължава само с 15 км.

# 26
  • Мнения: 114
бяхме преди 2 дена на водопадите много е красиво, но с по големи деца, ние бяхме с малкия които е на 3г. и мъжа ми го носи почти през цялото време, доста е стръмно на места с  тесни стълби и мостчета .За спане най близо е Ловеч, а на връщане минахме през Деветашката пещера която е само на 9км. от Ловеч тя просто не може да се опише с думи ,нещо величествено само входа и е колкото 13ет. блок била е секретен военен обект, не знам защо не е тур. забележителност newsm78

# 27
  • Мнения: 11 747
Утре ще ходим на водопадите, като се върна след 10-11 дни, ще пиша как са ми се видели, но съм сигурна, че ще е красиво!  Peace

# 28
  • Мнения: 114
Непременно отидете и до деветашката пещера  newsm10много е близо до водопадите и усещането ти спира дъха

# 29
  • Мнения: 7 716
Ама какви два часа по еко-пътеката? Rolling Eyes Има-няма двайсетина минути е пътя пеша, бавен ход. Peace
Много е красиво, но моята препоръка е да отидете през седмицата, събота и неделя има много хора.

Общи условия

Активация на акаунт