Санкт-Петербург - Северната Венеция

  • 9 385
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 286
Бях направо полудяла да видя "Белите нощи". Хубаво е, различно е, но да не се забравя, че и в ултраскъпите хотели не е възможно да затъмниш прозорците, така че да спиш като в нощ.
"Петерхоф" е хубав именно през лятото, к работят фонтаните и т.нар. "шутки" /незнам дали така се пише/.
Много повече обаче ме впечалти др Дворец "Царское село". "Исакиевският събор" също. "Казанската" черква също тр да се види, но тя е действаща, т.е добре е жените да са с шал на главата, може и с голи рамене.
Като цяло там такси е трудно да хванеш и добронамерените "бабки" т.е лели непрекъснато те наставляват "застегнись", означава да си държиш чантата. С раница и фото на врата като турист там не вървиш. Дори по "Невски проспект". Ако човек е гладен - моят съвет по-здобре само в заведенията за чужденци.
Нужен е поне елементарен руски ез., за да се оправиш. Не са обаче по-зле от испанците - говорят и английски.
Това за такситата не е съвсем вярно. Можеш да спреш която и да е кола и да се договориш за цената. Но в общи черти най бързо и лесно се стига до всяка точка с метрото, същото и автобусите и тролеите са доста редовни.
Казанския събор, както и Ермитажа в момента се реставрират.
Има заведения от веригата Елки-палки идр. където е шведска маса и е превъзходна храната.

# 16
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Аз бях през юни 2006г. "Тъмно" ставаше м/у 00ч. и 2.30ч. И Казанския събор и Ермитажа бяха отворени. За индивидуали посетители входът за Ермитажа беше от площада, а не от към Нева и навалицата не беше потресаваща /може и да съм имала късмет/. За това, че може да спреш частна кола и да те закара ме предупредиха, че е практика, но през повечето време се мотах сама и определено си ме беше шубе от подобна авантюра. Такситата, спрели по Невски искаха малоумни цени, а пазарлък не вървеше.

# 17
  • Мнения: 286
Аз бях през юни 2006г. "Тъмно" ставаше м/у 00ч. и 2.30ч. И Казанския събор и Ермитажа бяха отворени. За индивидуали посетители входът за Ермитажа беше от площада, а не от към Нева и навалицата не беше потресаваща /може и да съм имала късмет/. За това, че може да спреш частна кола и да те закара ме предупредиха, че е практика, но през повечето време се мотах сама и определено си ме беше шубе от подобна авантюра. Такситата, спрели по Невски искаха малоумни цени, а пазарлък не вървеше.
Да, част от Ермитажа и сега беше отворена, но ние не стигнахме до него. Малкия и така го измъчихме с тичане нагоре надолу, че решихме да му подарим посещение на Музей на динозаврите и зоопарка.
А такси и аз не съм ползвала. Приятелите ми бяха категорични, че е много скъпо. Става дума за пазарлък с частни коли, но честно казано обществения транспорт си ми стигна.

# 18
  • Мнения: 113
не съм била във Венеция и не мога да сравня, по-скоро цитирам какво са ми казвали Simple Smile

това, което ми прави впечатление в Петербург, е че хората там искат да видиш града им, да го харесаш.. минус голям е само незнанието на английски език и понякога малко комуникацията се затруднява, ако си нямаш дори и елементарно познание по руски..

а вие, които сте били в града, как го разглеждате?

при мен първият ми път мой руски приятел ме развеждаше постоянно - не знам как ме издържа това момче Simple Smile)) сега втория път бях със сестра ми и съвсем сами по една книжка се размотавахме.. като разбира се не минахме и без местната помощ на моя приятел там... може и да не съм права, но при екскурзията човек добива една представа за мястото, а когато сам си обикаля с предварителна подготовка и евентуална помощ от местен - съвсем различна..
Ходих в началото на юли в Петербург. Всъщност за 2-ри път. била съм преди много години. Впечатлението е опияняващо, както винаги всъщност. гостувахме на приятели, които са много ангажирани. За сметка на това до Гостиный двор има много фирми с екскурзии. Ходихме на автобусна из Питер, по каналите и по Нева с корабче и най хубавата - нощна за да гледаме как вдигат мостовете. Започна в 23ч. и завърши в 5 ч. сутринта. Тъкмо белите нощи бях. Невероятно е!Стъмни се горе долу в 24.00 и в 4 часа беше съвсем светло вече.
Когато свърши екскурзията ни стовариха пред една денонощна книжарница - такова нещо никога в живота си не съм виждала. На една огромна площ, може би колкото ЦУМ - книги от всички жанрове. Малкият така се заплесна на детския щанд, че едвам го отлепих оттам. Ходихме и до Петерхоф естествено - фантастично.
Изобщо ако се отплесна мога много да говоря.
Струва си да се посетят Зоологическия музей, Михайловский сад, Собор Спаса на крови, Военно морския музей, Кунст камера, Царское село, Екатерининския дворец. Списъкът може да продължи безкрайно.

о, да, аз късно разбрах за тази нощна разходка - имаше я само веднъж седмично.. иначе тази книжарница е Дом книги и е наистина уникална!!! има абсолютно всичко /точно срещу Казанския събор се намира/...
имам много да коментирам по горните постове, но малко по-нататък, че сега съм на почивка Simple Smile)

радвам се, че има и други, които така много харесват града!!!

# 19
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Наистина много харесах този град, но имах и мн разочарования.
Всъщност май съм доста емоционална. И литературата е оказала въздействие, именно руската.

# 20
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Будите ученическите ми спомени-10 клас-гимназия-учелещна екскурзия до Москва и Ленинград-145 лв-самолет в двете посоки-м/у двата града-нощен влак-Москва-спим в Измайлово ...-Ленинград/тогава/-самия днес непостижим х-л Ленинград-една администраторка искаше да замени новото ми спортно червено яке с плетена жилетка щото дъщеря й била колкото мен-предлагаше 60 рубли...не се съгласих, но го помня-в ресторанта само за гости на хотела-чаша шампанско и превъзходен сладолед с целувка отгоре-чисто-необятно-като че ли сега ще излязат старите дворяни-помня как висяхме под гъбката в Петропавловск...помня и двореца на Юсупов, ама не помня до Ленинград ли беше или до Москва-всички забележителности, за които пишете сега изникват с детайли в съзнанието ми-искам отново и да заведа децата си!!!!!!!!!!Каквото и да пиша-ще е зрънце от спомените-помня и оранжевата вода във ваната-не знам защо...ооооооооо-да тогава помня в един от градовете огромен магазин на Шанел-парфюми!донесох си огромно бебе-кукла и десетки химикалки и проспекти.Приятелките ми си дадоха вс пари за зл пръстени...

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Будите ученическите ми спомени-10 клас-гимназия-учелещна екскурзия до Москва и Ленинград-145 лв-самолет в двете посоки-м/у двата града-нощен влак-Москва-спим в Измайлово ...-Ленинград/тогава/-самия днес непостижим х-л Ленинград-една администраторка искаше да замени новото ми спортно червено яке с плетена жилетка щото дъщеря й била колкото мен-предлагаше 60 рубли...не се съгласих, но го помня-в ресторанта само за гости на хотела-чаша шампанско и превъзходен сладолед с целувка отгоре-чисто-необятно-като че ли сега ще излязат старите дворяни-помня как висяхме под гъбката в Петропавловск...помня и двореца на Юсупов, ама не помня до Ленинград ли беше или до Москва-всички забележителности, за които пишете сега изникват с детайли в съзнанието ми-искам отново и да заведа децата си!!!!!!!!!!Каквото и да пиша-ще е зрънце от спомените-помня и оранжевата вода във ваната-не знам защо...ооооооооо-да тогава помня в един от градовете огромен магазин на Шанел-парфюми!донесох си огромно бебе-кукла и десетки химикалки и проспекти.Приятелките ми си дадоха вс пари за зл пръстени...

Този пост НЕмалко ме отврЪЩава. Съчувствам.

# 22
  • Мнения: 2 697
Да се запиша и аз в темата за една от най-големите ми слабости - Питер Wink

(Между другото, препоръчвам на всички любители на града да чуят една песничка на Олег Газманов - "Здравствуй, Питер" - пее с много любов за града Heart Eyes)

За жалост още не съм го виждала, но ми е в wish list-а и ще си пожелая на дядо Коледа другата година да отида Grinning Имам и разни познати, които могат да служат за гидове в града макар че... този град, дори да не си чел историята му, дори да не знаеш много за забележителностите му, има атмосфера, с която така лесно те оплита в мрежите си...

А и мисля, че дори си струва преди да отидеш в този град да понаучиш малко руски, на мен ми е малко странно с руснаци да говорим на английски Grinning

# 23
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Мама Сання или квато си там-като се отвращаваш-повръщай - повечето от нас са търпеливи към подобни елементарни душички hahaha

# 24
  • Мнения: 286
Да се запиша и аз в темата за една от най-големите ми слабости - Питер Wink

(Между другото, препоръчвам на всички любители на града да чуят една песничка на Олег Газманов - "Здравствуй, Питер" - пее с много любов за града Heart Eyes)

За жалост още не съм го виждала, но ми е в wish list-а и ще си пожелая на дядо Коледа другата година да отида Grinning Имам и разни познати, които могат да служат за гидове в града макар че... този град, дори да не си чел историята му, дори да не знаеш много за забележителностите му, има атмосфера, с която така лесно те оплита в мрежите си...

А и мисля, че дори си струва преди да отидеш в този град да понаучиш малко руски, на мен ми е малко странно с руснаци да говорим на английски Grinning


И аз ти пожелавам непременно да отидеш!! А за гидовете не се притеснявай. Толкова много и разнообразни екскурзии предлагат в центъра на града различни фирми за Питер и околностите, че времето няма да ти стигне... Не са и бог знае колко скъпи,  най скъпата беше 20 Евро.
 А за руския си права, трябва малко да се понаучи. Честно казано не знам на английския как би се оправил човек в Питер. Може и да е възможно, аз не съм се пробвала.

# 25
  • Мнения: 2 697
Бонита, благодаря ти за милото пожелание  bouquet

Ами за гидовете - аз съм фен на самоорганизираните екскурзии и съм изчела доста за Питер, май няма да имам нужда от гид, а приятелчето ми ще го взема за компания най-вече Laughing Wink Цената не ме притеснява иначе Simple Smile

Английският - повечето млади руснаци го владеят, но за тях е малко странно славяни да си общуваме на английски. Пък и не е чак тоооолкова труден руския, с един разговорник и всичко е точно. Това не е унгарски все пак Wink

Покрай тази тема се размечтах, тази нощ със сигурност ще се сънувам в Царское село Mr. Green

Скорпионче, наистина пунктуацията я нямаш за нищо, следващият път по-малко емоции и повече прецизност - някои се опитваме да четем все пак Wink

Редактирам се - сетих се за визите. Видях, че в нета се продават визи, не от туроператорски фирми, а просто от фирми, които изготвят визи за граждани от цял свят. Данните се попълват онлайн, а цената на виза за Русия в един такъв сайт беше от порядъка на 30 долара. Визата се получава в руското посолство. Стори ми се добра възможност, но дали е приложимо си нямам идея. Иначе изглежда добър начин да се спести време.

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 11:35 от Шехина

# 26
  • Мнения: 286
Бонита, благодаря ти за милото пожелание  bouquet

Ами за гидовете - аз съм фен на самоорганизираните екскурзии и съм изчела доста за Питер, май няма да имам нужда от гид, а приятелчето ми ще го взема за компания най-вече Laughing Wink Цената не ме притеснява иначе Simple Smile

Английският - повечето млади руснаци го владеят, но за тях е малко странно славяни да си общуваме на английски. Пък и не е чак тоооолкова труден руския, с един разговорник и всичко е точно. Това не е унгарски все пак Wink

Покрай тази тема се размечтах, тази нощ със сигурност ще се сънувам в Царское село Mr. Green

Скорпионче, наистина пунктуацията я нямаш за нищо, следващият път по-малко емоции и повече прецизност - някои се опитваме да четем все пак Wink

Редактирам се - сетих се за визите. Видях, че в нета се продават визи, не от туроператорски фирми, а просто от фирми, които изготвят визи за граждани от цял свят. Данните се попълват онлайн, а цената на виза за Русия в един такъв сайт беше от порядъка на 30 долара. Визата се получава в руското посолство. Стори ми се добра възможност, но дали е приложимо си нямам идея. Иначе изглежда добър начин да се спести време.

За екскурзиите имах предвид, че те возят с автобус, набелязваш си интересните места и след това си ги посещаваш сама.
А за визите нещо подозрително евтино ми се вижда. В самото посолство, ако сам си подадеш документите към днешна дата струва 35 Евро визата!
Сетих се още нещо. Струва си да се посети и Океанариума, много е приятно.

# 27
  • Мнения: 2 697
Разбрах те - този тип посещение по ми е по вкуса Heart Eyes За Океанариума - ще си го запиша в дългия списък на местенцата за посещение Wink  bouquet Hug Даваш много полезна информация, личи си кой познава града.

Иначе за визите - аз също се учудих на ниската цена, но ето: www.visatorussia.org - пише, че за един ден ти изпращат по факс приглашението и някакъв ваучер (не съм запозната какво точно е това Crazy), които представяш в посолството/консулството и оттам вече издават визата. Ако туристическата виза е еднократна (с престой до 1 месец) и документите се изготвят за един ден, цената е 30 долара. Съмнителна история, но е възможно да е съвсем реално и коректно предложение Peace

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Понеже заговорихте за визи се сетих за друга формалност.  Не бяха ме предупредили, че граничният им контрол - паспортната проверка, това, к е при нас "Гранична полиция", е изключително бавен. /В последствие разпитах и ми казаха, че е практика/. Дълго проверяват и собствените си граждани, дори разговарят с тях, видя ми се странно. Освен това бях изключила, че като чуждестранен гражданин тр да попълня и декларация, та чаках два пъти на опашка Simple Smile

 

# 29
  • Мнения: 286
Разбрах те - този тип посещение по ми е по вкуса Heart Eyes За Океанариума - ще си го запиша в дългия списък на местенцата за посещение Wink  bouquet Hug Даваш много полезна информация, личи си кой познава града.

Иначе за визите - аз също се учудих на ниската цена, но ето: www.visatorussia.org - пише, че за един ден ти изпращат по факс приглашението и някакъв ваучер (не съм запозната какво точно е това Crazy), които представяш в посолството/консулството и оттам вече издават визата. Ако туристическата виза е еднократна (с престой до 1 месец) и документите се изготвят за един ден, цената е 30 долара. Съмнителна история, но е възможно да е съвсем реално и коректно предложение Peace

Сега вече всичко ми е ясно с визата. С този ваучер, който ще ти направи фирмата(той е вместо покана) отиваш във посолството и там ти правят виза. Само, че освен тези 30 долара, ще платиш в посолството и за визата 35 Евро. Така, че по-добре избери фирма, която ще свърши всичко вместо теб. Няма смисъл да се мотаеш из посолството. Аз платих около 70 Евро и след около 10-на дни имах визата в паспорта. Може би има и др.фирми с по-ниска тарифа, но честно казано не съм търсила много.

Общи условия

Активация на акаунт