време е за зимнина

  • 77 446
  • 204
  •   1
Отговори
# 120
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ето моята скромна зимнина от вчера:

Печени чушки и тиквички за фризера
   

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
t_ilieva -Чушките няма да ги белиш така ли?В пликове ли ще ги слагаш?А тиквичките пържени ли са?И тях в кутиите ли ще ги замразяваш?

# 122
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
rrhh, обелих ги и ги сложих в плик, но може и небелени. На снимката са задушени и се вижда колко лесно могат да се обелят.
А тиквичките също ги пекох на фурната. Тях ги замразявам в кутии, че ми е по-удобно после да изваждам за 1 салата.  Peace

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
rrhh, обелих ги и ги сложих в плик, но може и небелени. На снимката са задушени и се вижда колко лесно могат да се обелят.
А тиквичките също ги пекох на фурната. Тях ги замразявам в кутии, че ми е по-удобно после да изваждам за 1 салата.  Peace

Защото и аз ги беля винаги.Един път не ги обелих и не бях доволна  Peace!Може и в плик нали за тиквичките, защото аз нямам толкова място във фризера  Sad!

# 124
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.....
Защото и аз ги беля винаги.Един път не ги обелих и не бях доволна  Peace!Може и в плик нали за тиквичките, защото аз нямам толкова място във фризера  Sad!
Може и в плик, разбира се!  Peace

# 125
  • Мнения: 165
Здравейте, момичета!

Ще напиша една рецепта за пълени камби:

Продукти:
1. камби - 5 кг.
2. една зелка - голяма;
3. моркови - 1 кг.
5. целина - 2 глави

Марината:
оцет - 1 бутилка;
6 ч.ч. вода;
2 ч.ч. захар;
1/2 олио
1ч.ч. сол
Вари се маринатата. Счукват 10-15 аспирина.

Почистените камби се пълнят с нарязаното зеле, настърганите моркови и целина.
НЕ СЕ СЛАГА СОЛ !!!
затваря се с едно кръгче от морков.

камбите се нареждат в голям съд (бидонче) и се заливат с горещата марината.
не се заварява.


# 126
  • Мнения: 5 001
Зайче,да си жива и здрава  Hug Hug Hug Hug
Откога искам да направя такава туршия  ooooh! ooooh! ooooh!
Само едни въпросчета имам....Защо НЕ се слага сол ?!Остава смо със солта в маринатата ли?Аспирина в маринатата ли се вари или се слага в бидона ...?!

# 127
  • Мнения: 13 191
Правих домати с аспирин, че много ги обичаме. Сега съм се захванала да суша домати- божествени са Wink.

# 128
  • Мнения: 577
Миналата година за първи път правих зимнина.
Но туршията я приготвих  в бидонче,сега мисля да направя и в буркани.
Колкото до чушките---аз ги изчиствам ,осолявам и ги оставям докато поомекнат.Сортирам си ги по 10 бройки в найлоново пликче и ги нареждам във фризера./за пълнене/
Ще следя темата с интерес  Peace

# 129
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Правих домати с аспирин, че много ги обичаме. Сега съм се захванала да суша домати- божествени са Wink.
Никога не съм сушила домати, как се суши? Като плодовете ли е технологията?

# 130
  • Мнения: 13 191
На слънце или във фурната, нарязани тъничко, за да става по- бързо. На мойта фурна за 3-4 ч. на 50 градуса. После в бурканчета със зехтин, сол и др. подправки.

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте, не мернах никъде в темичката за стерилизирани краставички. трета година не мога да ги уцеля- или пресолявам ,или ми омекват и не ги харесват домашните. Нека сподели някой ,изпитана рецепта. Помня миналата година ги варих само 3 минути и станаха хрупкави, но пък солта бешее........ ooooh!

# 132
Рецепта за краставички с давност 25 години/толкова години ги правя/ и винаги са 6+
Та така,за буркан 700 мл,нареждат се краставичките и се слага :
- 1 кафена чашка оцет / приблизително 50-60 мл оцет/
-1 супена  лъжица сол/но не от големите лъжици,че има едни ....като черпак Grinning/
-1 с. л. захар
- суха клонка копър,черен пипер -2,3 зърна,бахар -2 зърна,чесън обелен -2,3 скилидки,2-3 резена лук
Варят се 7 минути,но не повече.Бурканите се държат на хладно.
Дано да съм полезна.

Желая ви приятен ден  bouquet

# 133
  • Мнения: 590
Здравейте, не мернах никъде в темичката за стерилизирани краставички. трета година не мога да ги уцеля- или пресолявам ,или ми омекват и не ги харесват домашните. Нека сподели някой ,изпитана рецепта. Помня миналата година ги варих само 3 минути и станаха хрупкави, но пък солта бешее........ ooooh!


Ето темата  Peace Много съм доволна от резултата , прежалих  Mr. Greenсе тази година и не съжалявам .

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=314135.0

# 134
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
и аз утре ще правя та мама ме инструктира тази вечер

на един компотен буркан 1 супена лъжица сол, 1 супена лъжица захар, черен пипер на зърна, лук и копър, оцет до резката на буркана долу, натъпкват се добре краставичките, долива се вода, варят се като след като заври водата се варят докато си сменят цвета (около 5 мин), свалят се от огъня и се обръщат

Общи условия

Активация на акаунт