време е за зимнина

  • 77 410
  • 204
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 577
Да -поизчакваш да се размразят и пълниш.Нареждам ги в тенджера.Не са чак толкова меки.Прикрепят се една  в друга.Аз замръзявам червен пипер.Вярвай ми аромата е 1 към 1-о с пресния ,вкуса и вида.- Експериментирай един път с малко количество и сама ще прецениш. Peace

# 166
  • Мнения: 118
Pazzzaq, мисля,че търсиш тази рецепта: 6кг. червени чушки се опичат и се обелват. В голяма тенджера се смесват 1ч.ч. олио, 1ч.ч. захар, 3/4ч.ч. оцет, 1каф. ч. сол, 24 аспирина, моркови, чесън и магданоз нарязани на дребно. Прибавят се чушките, престоява 24часа, като от време на време се разбърква. Реди се в буркани и се затварят, не се стерилизира.

Аз правя чушки в буркани по следният начин: Пека чушки и в момента на опичане на чушката я слагам в буркан, редя така по 10-12 чушки в буркан, слагам 1 аспирин отдолу в буркана и един отгоре, 1к.л. сол и запечатвам. Обръщам с капачката надолу, завивам с нещо дебело, да изстиват бавно бурканите. Това е цялата процедура, не се стерилизират и имат трайност до две години.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 19:15 от donbonbon

# 167
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Вярвай ми аромата е 1 към 1-о с пресния ,вкуса и вида.- Експериментирай един път с малко количество и сама ще прецениш. Peace

Наистина, тая година съм решила и аз да замразявам - режа си чушки на кубченца за супа, или ядене, и ги опаковам в пликче, след това ги слагам във фризера, направих си така и за две яденета магданоз, преди няколко дни като готвих нямах и реших да сложа едното, хем да видя как е - толкова е ароматен и свеж, все едно сега е бран, вчера си нарязах още две връзки и ги прибрах на хладно, мисля и малко копър да замразя

# 168
  • Мнения: 1 269
Изчистваш ги,измиваш -след това  в найлонов плик ги слагаш във фризера за 24 часа.След това ги изваждаш `те вече са поомекнали` след като са се размразили ------ сортираш по бройки в пликче   и отново във фризера.Аз ги използвам-за пълнене.
Ето това е третия начин. Ползвам ги за пълнене. Simple Smile
danidji, не ги размразявай напълно при готвене. Аз съвсем малко ги размразявам и пълня обикновено с топла плънка от ориз и кзйма или сварен боб и гъбки. Пека в тава плътно наредни една до дрга на средна фурна. Това последното не беше точно по темата. Heart Eyes

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 16:39 от pazzza

# 169
  • Мнения: 1 269
        pazzza     Grinning    Ммммммммм може би ,защото сме от Пловдив и на мен това са ми любимите технологии........... Peace

Сигурно си права! Hug

# 170
  • Мнения: 1 269
Pazzzaq, мисля,че търсиш тази рецепта: 6кг. червени чушки се опичат и се обелват. В голяма тенджера се смесват 1ч.ч. олио, 1ч.ч. захар, 3/4ч.ч. оцет, 1каф. ч. сол, 24 аспирина, моркови, чесън и магданоз нарязани на дребно. Прибавят се чушките, престоява 24часа, като от време на време се разбърква. Реди се в буркани и се затварят, не се стерилизира.

.............
Благодаря за рецептата! Ще си запиша! Това, което търся беше с непечени чушки Thinking. Може да пробвам с тази рецепта без да пека чушките, дали ще се получи?

# 171
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
PAZZA ,благодаря за пояснението  bouquetСтана ми ясно,ще пробвам да видим..... WinkАз по принцип си ги замразявам като ги почиствам от семките,и ги слагам 1 в друга,но така ми заемат доста място,затова този начин ми стана интересно как става,и после как ще се пълни.....

# 172
  • София
  • Мнения: 276

на един компотен буркан 1 супена лъжица сол, 1 супена лъжица захар, черен пипер на зърна, лук и копър, оцет до резката на буркана долу, натъпкват се добре краставичките, долива се вода, варят се като след като заври водата се варят докато си сменят цвета (около 5 мин), свалят се от огъня и се обръщат

Тази същата рецепта може да се ползва и за" директна Консумация"  Добавя се само 1 аспирин.
На сегашните температури в къщи става за 3-4 дни. Резултата е -Хрупкави краставички за директна консумация. След като са готови може да се съхрани неограничено време в хладилник.

Аз лично взимам сега като има на пазара по 1 кг и си правя по 1-2 буркана, които изяждаме мн. бързо Mr. Green

# 173
  • Мнения: 580
А съвсем случайно някой да знае рецепта за зелени домати? Имам над 7кг и не знам какво да ги правя  Rolling Eyes
Ако може без аспирин, защото не ползвам  Peace

# 174
  • Мнения: 1 269
Зелените домати се надупчват с игла и се подреждат в големи буркани- 3литра, може и по-големи. Заливат се със саламура от вода и сол и се слагат на терасата за една семица. Всеки ден се претакат в продължение на 10 дена. Саламурата е в съотношение  един литър студена вода и 2 равни супени лъжици сол.(не най-големите)
Може да се добави копър или кервиз за аромат. Става страхотна туршийка! Peace

# 175
  • Мнения: 729
Преди седмица направих следната трушийка-  5кг.патладжан обелен и нарязан на кубчета.Възварява се 1л.оцет,500гр.олио 1ч.ч.захари 5 суп.лъж.сол.Патладжана се кипва около 4-5мин. в саламурата,нарязва се на ситна2глави чесъни 1 вр.магданоз и се обърква с патладжана.Пълни се в бурканчета и се стерилизира 15 минути.Опитайте-страхотно е!

# 176
  • Мнения: 929
Да се присъединя и аз към вас.
 В моето семейство предпочитаме сладката туршия(не че другата не се изяжда). Не мога да кажа точни количества на продуктите тъй като купувам както ми падне. Продукти които са необходими: камби(които се почистват) карфиол(на розички), моркови(на кръгчета) и чесън. Камбите нареждам в тава и във всяка камба слагам по 1 к. л. сол,1 к.л. захар,1 с.л. оцет,1с.л. олио след това пълня с морковите, карфиола и чесъна(тази година наблегнах на карфиола за сметка на чесъна - мъжа ми малко се разсърди ама..) и така слагам във фурната. Пека докато заври течността в камбите(докато замирише на хубава), като ги извадя веднага ги слага в буркани(които предварително си нареждам на котлоните за да се затоплят от топлината на фурната) и затварям. Нареждам ги с капачките надолу върху едно старо одеяло и ги завивам за едно денонощие(в повечето случай изкарват само една нощ завити и после в мазата). Става много хубава а и ми спестява търсенето на място и уред в който да заварявам. Лютеницата също си я правя без да я заварявам.

Едно въпросче от мен някои затварял ли е само чесън? Мъжа ми иска само чесън в буркани но досега не съм правила и се чудя на какво ще прилича.

# 177
  • Мнения: 580
Зелените домати се надупчват с игла и се подреждат в големи буркани- 3литра, може и по-големи. Заливат се със саламура от вода и сол и се слагат на терасата за една семица. Всеки ден се претакат в продължение на 10 дена. Саламурата е в съотношение  един литър студена вода и 2 равни супени лъжици сол.(не най-големите)
Може да се добави копър или кервиз за аромат. Става страхотна туршийка! Peace

Мерси много zа рецептата. Солта не е ли малко?  Thinking Ще я пробвам оЩе утре   bouquet

# 178
  • Мнения: 1 269
Зелените домати ..........

Мерси много zа рецептата. Солта не е ли малко?  Thinking Ще я пробвам оЩе утре   bouquet
Всъщност аз разбърквам 2 непълни супени лъжици в един буркан тип "Омния". Нещо подобно е съотношението. Ако ти се струва малко солта, може да сложиш по- "върховати" лъжици, ама да не стане  пресолено? Thinking
Успех с туршийка и да се похвалиш с резултата! Wink

# 179
  • Мнения: 580
Непременно!

Общи условия

Активация на акаунт