Относно Rh(-)

  • 2 247
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Maminka благодаря много за отговорите!!!
Не,незнам кава кръвна група е малката,родена е преди 10м и половина! Незнам това много ли е или не!?

# 16
  • Мнения: 2 807
red_girl8602, ако бях на твое място спокойно бих помолила в болницата, в която съм раждала за сведение относно това дали са ми направили анти Д гамаглобулина.  Peace
Колкото по-малко време е минало след раждането, толкова по-голяма е вероятността на някой от болницата да му се занимава да търси болничният ти лист  Simple Smile

А ако искаш би могла да изследваш и детенцето ти, за да разбереш коя кръвна група е - може и с кръв от пръстчето, а и скоро ще ви вземат такава, т.к. има задължителен профилактичен преглед на 1 годинка.
Просто помоли лекарят на детето да напише, че допълнително искаш да се изследва и кръвната група + резус фактор (най-вероятно ще трябва да заплатиш тази "екстра", но мисля че няма да е по-скъпо от 5-10 лева).

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Братобчедка ми е с Rh(-) - след първото раждане не са и правили анти Д гамаглоболин и въпреки това второто и дете е абсолютно здраво

# 18
  • Мнения: 540
майка ми е с Rh-  аз и сестра ми сме с + живи  и здрави.не се притеснявай

# 19
  • Мнения: 107
Благодаря много!!! bowuu bowuu bowuu

# 20
  • Мнения: 2 807

Няма защо  Hug Hug Hug
Ако нещо те притеснява, питай пак  Simple Smile

И поздравления за малката разлика между двете човечета!   bouquet

# 21
  • Мнения: 107

Няма защо  Hug Hug Hug
Ако нещо те притеснява, питай пак  Simple Smile

И поздравления за малката разлика между двете човечета!   bouquet
В момента не се сещам,но ако има нещо ще питам! Но само да не стана досадна,че някой път преливам от въпроси Laughing
Благодаря още веднъж и ще се възползвам от възможността да задавам въпроси Grinning   Много  Hug за вас от нас!

# 22
  • Мнения: 2 807
Не се притеснявай, нали за това са форумите  Hug

Ако ти е неудобно тук, нямам нищо против да комуникираме и само двете  Wink

# 23
  • Мнения: 2 479
Не мога в тази тема да не споделя, че имам позната, която чак след четвъртото си дете разбра, че е с Rh(-) , (а съпруга и е с +) #Crazy. Естествено, никакви ваксини не са и слагани след ражданията. Не съм се интересувала с какъв Rh са децата, но са живи и здрави Laughing! Ей на това му се вика да те пази Господ...

# 24
  • Мнения: 2 960
ratbag, съжалявам за случилото се...  Sad
Дано тази/следващата бременност завърши с раждането на здраво бебче!  Hug




дано Praynig

# 25
  • Варна
  • Мнения: 336
Моята маминка е с Rh(-) но е родила три здрави деца!
по принцип има опастност за второ и следващи деца, но знам че след първо раждане се слага инжекция, за да можеш да имаш и второ дете

# 26
  • Мнения: 2 807

Lib, малко вероятно ми се струва и 4-те й деца да са с (-) резус фактор, т.е. заради това да не са й слагани ваксините, въпреки че не е невъзможно...
Наистина е Божа работа  Wink

А в кой град е раждала?

Благодаря ти за споделеното   bouquet
Нека това обнадежди много мами с отрицателен резус фактор, а и не само Hug

# 27
  • Мнения: 2 479
Не ми се вярва и на мен да са с отрицателен поне 2 от децата,  просто не са знаели, че и тя е. Не съм запозната в подробности, защото тя не ми е толкова близка, а просто позната и не разпитвах повече, от това което сама ми каза. От малък град е (умишлено няма да го споменавам), доколкото разбрах никой не е изследвал кръвната и група....и от там за какви ваксини изобщо говорим. Усетили са, че нещо не е наред при четвъртата бременност чак. За щастие - всичко е ОК. Не се тревожете прекалено! Hug

# 28
  • Мнения: 2 807

Lib, нямаше да се учудя, ако и в София беше раждала...  Confused

Благодаря още веднъж!  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 1 809
при второто ми детенце обаче имаше по дълга жълтеница..казваха че е резултат от кръвните групи...влачехме я 2месеца...
Да така е, само че е резултат от Rh-то, а не от кръвните групи. Ако детето е с Rh- може да кара жълтеница по-дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт