Има ли ли сте подобен проблем със здравните в Англия?

  • 2 858
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 513
Цитат
Не бе хора, просто си има закони, които трябва да се спазват. В този случай
не виждам никаква дискриминация.
Aма чакай бе Мире, те ми извадиха душата за тая ваксина. Какво значи закони? Аз не съм дошла тук на екскурзия?! Живея легално, и така както подлежа на това те да ми натякват че България е рискова страна за туберкулоза и да не вярват на двата ми белега от БЦЖ на ръката и да ме карат да правя рентгенови снимки, така са длъжни да са загрижени двупосочно. Детето е регистрирано на адрес тук и подлежи на наблюдение от тях. Следователно са длъжни да ми водят медицинска история.
Цитат
Legal Document -незнам как ще се преведе най-точно-правен документ, документ който има съдебна сила...
Значи ако Мария недай си боже направи реакция към ваксината, или както има тяърдения че та причинява аутизъм нещо стане, аз нямам право, а ти имаш щото притежаваш докумет който има съдебна сила?! Ваксината и в двата случая е поставена от тях и е тяхна. Е и на това ако не му кажеш дискриминация, то според теб какво е?

# 16
Сега я гледам тази червена книга и никъде не виждам къде е роден синът ми. Предлагам ти да се обадиш на NHS 08454647 и да ги питаш. Не виждам и да е Legal, пише Personal Child Health Record. Обади се и на Health Authority в твоя регион. Аз не мисля, че трябва да ти отказват. И моя син е българин, а не british...Тази книга има значение за детска градина, у-ще и т.н.

# 17
....Тази книга има значение за детска градина, у-ще и т.н.
вЕрно ли newsm78. До сега никъде не са ми искали тази книжка за нито една от горепосочените регистрации към учебните заведения Thinking

Елфче, според мен натегни се още няколко пъти за книжката. Поговори и с Джи пито. И Мамми както предлага, ако и при тия опити удариш на камък пробвай с NHS
Ето и сайта им. Там също може да отправиш въпросите си?

# 18
Още едно място за изжалване  Wink
Unit Name Milton Keynes General NHS Trust
Address Milton Keynes General NHS TrustStanding WayEaglestone  
Town Milton Keynes  
Postcode MK6 5LD  
Telephone number 01908 243609  
Fax Number 01908 231924  
Email maggie.lambert@mkgeneral.nhs.uk  
Point of contact Maggie Lambert  
Position Clinical Nurse Manager  

# 19
Аз звъннах на NHS и сестра ще ми се обади след малко и ще я питам.

За това, че се изисква за детски градини и т.н.-така ми каза Health Visitor-ката-още не съм го записвала...

Моят син е роден тук, но ще питам и във форума на българите в UK и ще пиша, ако разбера нещо повече. Просто, щом детето си живее тук и подлежи на техните изисквания за имунизации и т.н., би трябвало да има документ- тази книга е точно затова, а не привилегия... И винаги, като идем до спешното, са ни я искали.

# 20
.
... И винаги, като идем до спешното, са ни я искали.
То и в самата книжка си пише, че при посещения на Джи Пи, здравни клиники, болници и прочие тази книжка да се носи. Thinking. Не виждам защо да не я издадат Crossing Arms

# 21
Ето какво ми написа една от майките тук:

аз родих в бг. и бях започнала ваксините там. тук ги завършиха. издадоха ми червената книга в surgery-to. даже нанесоха в нея и ваксините които бях направила в бг.
да не би да и отказват да и издадат червена книга.


Щом на нея са издали, значи, тази health visitor-ка е в грешка. Или иди при друга, или при GP-то /без да казваш, може би/, или и кажи да провери, защото на другите издават. Пиши какво е станало.

П.С. Изпуснах обаждането от NHS, защото съм в Интернет.

# 22
Казаха, че можеш да звъннеш в primary care agency, също и че трябва да имаш издадена NHS карта. Дано съм била полезна

# 23
  • Мнения: 513
Казаха, че можеш да звъннеш в primary care agency, също и че трябва да имаш издадена NHS карта. Дано съм била полезна

Утре се награбарвам със картата и отиваме, жалко само че Мария се разболя нещо. Ще кажа какво са ми казали непременно.

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Вие ме хвърлихте в размисли newsm78
На малката добре и издадоха тази книжка, но синчето няма. В неделята идва бърза помощ и го караха в спешното, но не са ни искали такава книжка. Аз обаче съм решила да му слагам менингитната ваксина и май е добра идея да си има книжка и той. Сега в четвъртък ще ходим за ваксинацийте и ще разпитам доктора. Интересно какво ще ни кажат.
Да допълня, на нас никога не са ни искали червената книжка в училищата (не че я имаме де).

# 25
  • Мнения: 513
Ох, хайде ,дано  хелт визиторка да не е разбрала нещо. Не искам да ме разбирате погрешно. Просто погледнах от друг ъгъл на ситуацията. Не искам да звуча като защитник на Англииската система, но май така прозвучах Sad
Елфче, да ни дъжиш в течение, че аз вече толкова замесена се чувствам във вашите перипетии, че ще е грехота да не хвана края. Simple Smile
Успех утре!!
Споко бе, никой не те разбира погрешно, знам че една трезва преценка е необходима, а ти даваш отрезвителен мотив на моите емоции от днес. Ама ще видят те Българска майка юнашка кво се вика утре.  #Cussing out

# 26
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Елфи,  не съм в Англия, но искам да ти кажа.
Дъщеря ми е с двойно гражданство, родена е в чужбина. Миналата година като и записах педиатър в бг, не са и правили картон. Носех си нейния, много му се радваха и даже нанесаха данни за кг и височина в него, след като ме попитаха може ли.
Мисълта ми е, по повод питането на една от мамите, дали на сина и ще издадът картон в БГ, няма да издадът, защото е чужд гражданин.
Мисля, обаче че задължително трябва да може да се направи преравняване на българския картон, все пак ти не си на почивка там, и тярбва да имаш местния документ в който да са нанесени и бг ваксините. Утре говори за този вариант, а не за варианта, да ти издадът червената книжка заради тази ваксина.
И аз да кажа, не мисля че е дискриминация, по-скоро явно не им се случва често, просто болшинството от хората карат по инерция и не се замислят.

# 27
  • Мнения: 513
Елфи,  не съм в Англия, но искам да ти кажа.
Дъщеря ми е с двойно гражданство, родена е в чужбина. Миналата година като и записах педиатър в бг, не са и правили картон. Носех си нейния, много му се радваха и даже нанесаха данни за кг и височина в него, след като ме попитаха може ли.
Мисълта ми е, по повод питането на една от мамите, дали на сина и ще издадът картон в БГ, няма да издадът, защото е чужд гражданин.
Мисля, обаче че задължително трябва да може да се направи преравняване на българския картон, все пак ти не си на почивка там, и тярбва да имаш местния документ в който да са нанесени и бг ваксините. Утре говори за този вариант, а не за варианта, да ти издадът червената книжка заради тази ваксина.
И аз да кажа, не мисля че е дискриминация, по-скоро явно не им се случва често, просто болшинството от хората карат по инерция и не се замислят.
Аз казах, че ако детето се води здравно осигурено в България са длъжни да му издадат картон. Респективно си мислех, че след като сме легално и законно пребиваващи в Англия и се ползваме с пълни права в здравеопазването ще имаме право на такъв картон. Най-малкото от което, че детето ми много алергично и ако ходим в спешното тепърва ли ще ми търсят там преводач за да анализират медицинската история на детето. Всеки път ли ще ми издават хвърчащи документи за ваксини или медикъл трейтмънт? Ми то джобовете няма да ми стигнат да си ги пъхам.  Cry
Абе ще видим скоро тая работа. Благодаря за съвета.

# 28
Само да допълня, че ние си имаме картон и в БГ, и тук. В БГ слагахме част от ваксините и ги нанесохме в тукашния картон като после с шишенцата сестра ги потвърди. Синът ми е роден тук, но е с българско гражданство. Живеем тук.

# 29
  • Мнения: 513
Е, момичта, ВИКТОРИ!
Преборихме се!
Днес се обади хелт визиторката по телефона и каза, че е изпратила по пощата ред бук на Мария с нанесени в нея ваксината и последните данни за детето откакто сме тук в кралството. Оказа се, че интуицията не ме е подвела и сме били в правото си да искаме такава книжка.
Всичко е добре, когато свършва добре!
На всички пожелавам здраве.
От мен по една ледена  beer

Общи условия

Активация на акаунт