Кафето, цигарите и всичко "вредно"

  • 6 359
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
да подложим на обсъждане всички "вредности", с които ни плашат. Убедена съм, че част от нещата, които ни забраняват, наистина представляват потенциална опасност за бебето, но за други няма доказана вреда и ограничаването им само създава излишен стрес.

   Аз пък не мисля, че това са неща,с които някой иска да ме плаши. Нито пък доктора цели да ми създава стрес, като ми забранява - всъщност той съветва , пък ако искаш се възползвай от мнението му.
  Категорично съм против цигари и алкохол по време на бременност, защото искам да дам на детето си максимален шанс да е здраво. Но..всеки сам си решава за своето.

# 16
  • Мнения: 2 072
Докато бях бременна пиех по едно кафе с мляко всяка сутрин. Не съм кой-знае каква пушачка, но по време на бременността умирах за цигарка, за 9 месеца съм изпушила сигурно 5-6 цигари и не смятам, че е нещо страшно. Виж алкохол изобщо не близнах. Докато кърмех обаче не си позволих нищо от това - пълно въздържание.

# 17
  • Мнения: 7 837
И твоята ли нищо не ти е забранила Shocked
Не мога да разбера защо си шокирана. Лекарите не забраняват, а излагат рисковете.  

Всъщност ми забрани да дишам мръсния въздух по улиците  Wink
Това в кръга на шегата.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
И твоята ли нищо не ти е забранила Shocked
Не мога да разбера защо си шокирана. Лекарите не забраняват, а излагат рисковете.  

Е, ако ще си играем на думи е друг въпрос.

# 19
  • Мнения: 3 562
По време на бременеенето спрях всичко с изключение на кафето  kaffeetrmker_2

# 20
  • Мнения: 1 873
Кафенце пия в седмицата 1 или 2 пъти и то много разредено 3 в 1.
Биричка още по рядко, твърд алкохол въобще..За цигарите няма да кометирам.
Само не виждам връзка аз като съм бременна, живеем отделно със свекърва ми и майка ми.Свекърва ми е страстна пушачка....Откъде на къде ще се отрази на детето???? #CrazyДайте повече инфо и какъв е тоя източник??

# 21
  • Мнения: 1 173
Кафенце пия в седмицата 1 или 2 пъти и то много разредено 3 в 1.
Биричка още по рядко, твърд алкохол въобще..За цигарите няма да кометирам.
Само не виждам връзка аз като съм бременна, живеем отделно със свекърва ми и майка ми.Свекърва ми е страстна пушачка....Откъде на къде ще се отрази на детето???? #CrazyДайте повече инфо и какъв е тоя източник??

Аз доколкото разбрах се има предвид твойта баба,
по майчина линия...дано и аз не съм чела между редовете....

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Позволявала съм си по 1 кафе на ден, 3-4 пъти чаша вино или бира и 4-5 цигари за цяла бременност (първата кафето често го пропусках).









# 23
  • Мнения: 1 313
И аз всички "екстри" ги спрях веднага щом видях положителния тест.През цялата бременност само няколко пъти съм си позволявала по чаша бира или вино, много трудно беше да се откажа от кафето.

# 24
  • Мнения: 2 950
По време на бремеността не пиех и не пушех, но аз по принцип не го правя. Не съм пила и кафе, защото и не обичах, обаче сега така ми се пие кафенцеееееееее - незнам защо така. Обаче кърмя и не смея да рискувам, защото всичко отива в кърмата. През бремеността ограничения - сега още повече, ама нали е за бебка!

# 25
  • Мнения: 1 107
През цялата бременност и особено сега докато кърмя се храня и като цяло живея много здравословно - за разлика от преди, когато пиех, пушех, много кафета, никакви плодове и зеленчуци, сочни тлъсти меса, пържено.... Честно казано разликата е огромна. Не само, че така съм спокойна, че правя най-доброто за бебето, ами и аз самата се чувствам страхотно. Така че според мен докторите напълно основателно съветват и забраняват, доволна съм, че бях /и още съм/ послушна  Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 472
Когато сте решили да ствате майка е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да живеете ( храните ,пиете и т.н) така, че да дадете най-доброто от себе си за изграждане на мъничкия човек във вас. Той не е виновен ,че вие намате сили да откажете за 9 месеца цигарите и вместо чист въздух да му изпращате в недоразвитите дробчета отровния цигарен дим . Цигарите увреждат белите им дробове и голяма част от бебчета на майки пушачки са аматици или посточнно имат някъкви  дихателни проблеми -кашлици ,ангини и т.н.  За чаша вино или бира на ден няма проблем ,но твърд алкохол -НЕ.
Преценете сами ,от вашата воля зависи здравето на вашето дете!
Аз не съм правила компромиси!

# 27
  • Мнения: 2 529
Когато сте решили да ствате майка е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да живеете ( храните ,пиете и т.н) така, че да дадете най-доброто от себе си за изграждане на мъничкия човек във вас. Той не е виновен ,че вие намате сили да откажете за 9 месеца цигарите и вместо чист въздух да му изпращате в недоразвитите дробчета отровния цигарен дим .

Съгласна съм с теб и ако позволиш бих добавила, че ако жената успее да си създаде правилните хранителни навици (здравословно, качествено, прясно и т.н. и т.н.) през бременността - ако разбира се ги е нямала преди това  Wink- то това ще й помогне и на възстановяването и ако щете и за целулит и други дерматологични проблеми, та и за целия й живот занапред Sunglasses

Цигарите увреждат белите им дробове и голяма част от бебчета на майки пушачки са аматици или посточнно имат някъкви  дихателни проблеми -кашлици ,ангини и т.н. 

За съжаление и не само това  Sad, но всеки може да прочете за вредата от тютюнопушенето по време на бременност, а според мен и не само по време на бременност... 

За чаша вино или бира на ден няма проблем

 А не Naughty Не си права! Доказано е, че макар и много рядко се среща така наречената алкохолна интоксикация на плода (сега не мога да цитирам буквално, но ако някой се интересува ще изровя статията), която се получава дори и от минимално количество какъв да е алкохол, попаднал в кръвта на майката. Май за някакво генетично предразположение се говореше и че е много рядко срещано, но ако пак забременея не бих си позволила дори и чашата шампанско на сватбата ми в края на 5-ия месец, която всъщност е единственият алкохол, който употребих докато бях бременна. Е може и 2-3 глътки вино да съм изпила  Embarassed

# 28
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Пушенето на майката не може да увреди дробовете на бебето защото те са недоразвити почти до последния момент и то не ги ползва. По-скоро се уврежда имунната система което може да доведе до астма и други белодробни заболявания. Друго което може да се получи е разстроена нервна система, раздразнително и нервно дете, повишен риск от синдрома на внезапна смърт. Най-страшното според мен е че в големи количества пушенето от майката, бащата или може би и генетично предадено от майката или бащата, чиято майка е пушила, води до генни мутации, не много тежки но според мен заешка устна или цепнато небце или дори криво небце, от което се получава характерно фъфлене или съскане (доста често срещано между другото) е достатъно тежко и страшно за да взема мерки. Не можеш да си 100% сигурен какво или колко е вредно. Аз пуших първия месец докато разбера че съм бременна, макар че тогава е най-вредно. После спрях до 75-тия ден, тогава завършва органогенезата и бебето само расте. След това съм запалвала веднъж седмично, дръпна два пъти и я загася  Laughing, после престанах, не ми се искаше просто.
За алкохола - трябва да обърнеш поне 3 бири за да мине плацентната бариера, но по филмите и шампанското не близват, нали така ги познават ...
За кафето - не повече от 300 mг кофеин на ден, това е едно-две силни еспресо - по 130 mг, или три-четири слаби кафенца - по 70 mг. Интересно е и че нес-кафето има наполовината кофеин на еспресото.
Една лекарка в Бг. си пушеше и си слагаше чашата с кафе на деветмесечния корем. Кой каквото и да те съветва или не, чети и си решавай, твое е бебето  Wink.

Последна редакция: ср, 29 юни 2005, 05:18 от eli_c

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз цигарите ги спрях преди хиляди години....но КАФЕТО...оооо кафето.....немога без него...
и какво? ами има съвсем лесно решение - без кофеиново кафе.....taste it!:)

Общи условия

Активация на акаунт