С какво да се отопляваме....

  • 19 577
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 435
И ние с два климатика.Работят денонощно.Сметки зимно време около 258лв.Сега лятно време около 50-60лв.


Е какви са тия климатици бе? ние миналия ануари платихме 285 лв. ток и направо ми идеше да се гръмна. У вас денонощтно ли работят климатиците? Ние не го изключваме изобщо нашия, защото малката и баба и са си у дома по цял ден.
Доколкото знам, много е важно мощността на климатика да бъде съобразена с размера на помещението, което отоплява, за да може да включва и изключва и така работи по-икономично. Иначе харчи много ток.

Не сме си ги съобразявали сами,има хора които го правят.

# 16
  • Мнения: 2 131
E, то е ясно, човек не може да разбира от всичко  Peace

# 17
  • Мнения: 183
Ще се мястим в етаж от къща до 2 месеца, и това ми беше най-голямата дилема. Спрях ме се на пелетно котле почти на 99%.
Все още имам някой дребни въпроси за това отопление и по този повод се обърнах преди малко с ЛС към една съфорумка, която пише, че се отоплява с такова.
Ако има още хора, които да ползват такова отпление, ще помоля за отзиви, тъй като наистина ми е важно да сондирам мнения на потребители, защото по фирмите  в повечето случаи казват само това, което клиента иска да чуе. Всичко е много хубаво. Не може да няма някой минус пък макар и малък,/то при всяко отопление си има/ и аз искам да си го знам предварително.
При нас газ ще има до къщата след 2,3 години. Другата алтернатива ни беше котле на твърдо гориво,но хамалогията там е голяма.
За ток не искам и да чуя Stop, като бяхме на квартира едно време се отоплявахме с радиатори на ток  #Crazy.Не си падам и по климатици, преспивала съм  при наши приятели, които се отопляват с такива и го чувах цялата нощ, а на сутринта носоглътката ми беше като посипана с пясък. То си зависи и от климатика де предполагам, има си такива, които ти овлажняват въздуха, но не знам как са с шума.

# 18
Аз се отоплявам  на климатици, само в спалнята съм на конвекторен радиатор, който смятам да го заменя с климатик. Миналата година средната ми сметка за ток за месец е 83 лв.  Удобен, евтин и практичен вариант.   bouquet
Ясно за тока ние с един климатик, който е включен дедонощно плащахме по 120лв. средно на месец и отделно към 10 кубика дърва......А за тези лъчистите радиатори казват,че са много по икономични от климатиците.
Така казват. Мъжът ми провери, вярно било. Обаче! Скъпи са, и то много! Ние се каним да купуваме токова чудо за спалнята, която е много малка, а съответния уред струва към 1800 лева!!! Все някога ще си избие парите, но да се блъкнеш с толкова наведнъж....... си е голямо "ОХ"! Аз също се интeрeсувам от мнение за тези, аз им казвам панели, предполагам, че говорим за едно и също. Монтират се на стената. Ако някой от вас има такова нещо вкъщи, моля да сподели как е, струва ли си?
A аз гледах че са много по-евтини около 560лв.и то на водеща френска фирма е има и по 1200лв. те се с вграден таймер,който ти показва,колко електроенергия изразходва в зависимост от темп. на която е настроен.Освен това е много подходящ за малки деца,защото не се нагрява,затопля само тялото и предметите в стаята още щом се включи,а ако се отвори врата на тераса се изключва сам.Това за сега научих.

# 19
Аз се отоплявам  на климатици, само в спалнята съм на конвекторен радиатор, който смятам да го заменя с климатик. Миналата година средната ми сметка за ток за месец е 83 лв.  Удобен, евтин и практичен вариант.   bouquet
Ясно за тока ние с един климатик, който е включен дедонощно плащахме по 120лв. средно на месец и отделно към 10 кубика дърва......А за тези лъчистите радиатори казват,че са много по икономични от климатиците.
Така казват. Мъжът ми провери, вярно било. Обаче! Скъпи са, и то много! Ние се каним да купуваме токова чудо за спалнята, която е много малка, а съответния уред струва към 1800 лева!!! Все някога ще си избие парите, но да се блъкнеш с толкова наведнъж....... си е голямо "ОХ"! Аз също се интeрeсувам от мнение за тези, аз им казвам панели, предполагам, че говорим за едно и също. Монтират се на стената. Ако някой от вас има такова нещо вкъщи, моля да сподели как е, струва ли си?
A аз гледах че са много по-евтини около 560лв.и то на водеща френска фирма е има и по 1200лв. те се с вграден таймер,който ти показва,колко електроенергия изразходва в зависимост от темп. на която е настроен.Освен това е много подходящ за малки деца,защото не се нагрява,затопля само тялото и предметите в стаята още щом се включи,а ако се отвори врата на тераса се изключва сам.Това за сега научих. Е лошото е ако спре тока с малко дете тогава какво правим... #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 71
Не съм много наясно с тези отоплителни тела, само разбрах, че мъжът ми се кани да взима от някаква щвейцарска фирма. Обясни ми и как действат. Имаш ли представа случайно дали може да се разчита на тях когато температурите са много ниски? Това ми е едно от притесненията, дали топлят добре, независимо колко е студено, и още дали тези лъчи не са вредни по някакъв начин. newsm78 Моля те, сподели каква е тази френска фирма, от която ще купувате вие. Дай някакъв линк към сайт, ако имат такъв, и въобще всичко, което знаеш ще ми бъде от полза. Благодаря ти предварително!  bouquet

# 21
Лъчисти радиатори Peace. От 4 години съм с тях. newsm10. Имат само един недостатък- не стават за по-големи помещения. А иначе пиши в гугъла , ще ти излезе доста информация!

# 22
  • Мнения: 2 388
Лъчисти радиатори Peace. От 4 години съм с тях. newsm10. Имат само един недостатък- не стават за по-големи помещения. А иначе пиши в гугъла , ще ти излезе доста информация!

Дай малко повече информация.  Simple SmileТрябва ми за спалнята нещо, а не искам да ми разбиват за климатик.
Интересува ме цена, КПД ( май така се казваше Embarassed), колко горе-долу излиза отоплението на една стая?

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз се отоплявам  на климатици, само в спалнята съм на конвекторен радиатор, който смятам да го заменя с климатик. Миналата година средната ми сметка за ток за месец е 83 лв.  Удобен, евтин и практичен вариант.   bouquet
Ясно за тока ние с един климатик, който е включен дедонощно плащахме по 120лв. средно на месец и отделно към 10 кубика дърва......А за тези лъчистите радиатори казват,че са много по икономични от климатиците.
Така казват. Мъжът ми провери, вярно било. Обаче! Скъпи са, и то много! Ние се каним да купуваме токова чудо за спалнята, която е много малка, а съответния уред струва към 1800 лева!!! Все някога ще си избие парите, но да се блъкнеш с толкова наведнъж....... си е голямо "ОХ"! Аз също се интeрeсувам от мнение за тези, аз им казвам панели, предполагам, че говорим за едно и също. Монтират се на стената. Ако някой от вас има такова нещо вкъщи, моля да сподели как е, струва ли си?

Гризи, аз имам такива, това са конвектори  Simple Smile много съм доволна. Ето такива са и ги купих от тук http://www.bergbg.com/adax.php
Сметката за тока до сега е била между 85 и 130лв тотал, но жилището е вътрешно и санирано, 65 кв.м., отолява се постоянно, изложението е изток-запад. Имаме много ел.уреди и не мога да кажа колко точно се харчи за отопление. За сега съм доволна. А, електромера е от старите механични, има значение и това.

# 24
  • София
  • Мнения: 71
Лейди, абе май не е същото това, за което питам. Ония работят на принципа на инфрачервените лъчи, а в описанието на тези не прочетох такова нещо..... newsm78

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Тези не са такива явно, обикновени са. Струват някъде към 200лв бройката.

# 26
Не съм много наясно с тези отоплителни тела, само разбрах, че мъжът ми се кани да взима от някаква щвейцарска фирма. Обясни ми и как действат. Имаш ли представа случайно дали може да се разчита на тях когато температурите са много ниски? Това ми е едно от притесненията, дали топлят добре, независимо колко е студено, и още дали тези лъчи не са вредни по някакъв начин. newsm78 Моля те, сподели каква е тази френска фирма, от която ще купувате вие. Дай някакъв линк към сайт, ако имат такъв, и въобще всичко, което знаеш ще ми бъде от полза. Благодаря ти предварително!  bouquet
Като се напишеш в гугъла инфрачервени радиатори и ти вади много информация

# 27
Лейди, абе май не е същото това, за което питам. Ония работят на принципа на инфрачервените лъчи, а в описанието на тези не прочетох такова нещо..... newsm78
И Аз това казвам конвенторните са едни лъчистите други конвенторните затоплят стаята а лъчистите топлят тялото и предметите.Освен това ги дават(хубавите) 30% по-икономични от конвенторните. Naughty

# 28
Май на тази фирма също има лъчисти и са много добри.Но ако спре тока за по-дълго време,а се отопляваме само на ток... #Crazy

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Май на тази фирма също има лъчисти и са много добри.Но ако спре тока за по-дълго време,а се отопляваме само на ток... #Crazy
При нас имаше и парно, ама спре ли тока, спират и помпите на парното, та е все тая Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт