За ваксината Пентаксим

  • 8 581
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Дъщеря ми понесе много добре и трите приема на Пентаксим, все едно не е ваксинирана. Нямаше абсолютно никакви странични реакции.
Сега през септември й предстои реимунизация, дано и този път мине леко и безпроблемно.

И при нас беше така. Малко закъсняхме и реимунизацията ще е октомври.

# 16
  • Мнения: 1 104
Аз също останах доволна от тази ваксина. Не сме имали проблеми след поставянето й.

# 17
  • Мнения: 2 910
И ние купихме Пентаксим, първият прием го понесе много добре и без странични реакции,  вторият е другият месец.

# 18
  • Мнения: 2 401
Аз съм скептична изобщо по отношение на ваксините, но доколкото знам тази все пак е за предпочитане пред предлаганата от здравната каса, на нашия бебо при два от приемите много му се поду крачето и го боля! Cry

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Дъщеря ми я понесе много добре. А и иглата е толкова тънка, че въобще не усети убождане.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Според лекарите е по-добра.

# 21
  • Мнения: 228
Сложих Пентаксим на дъщеря ми и тя я понесе доста леко... На синът ми му слагах Инфанрикс и се наложи да се правят още няколко допълнителни имунизации срещу болести, които не бяха включени в тази ваксина... Според мен Пентаксима е доста по -щадяща тъй като се слага три пъти и толкоз... стига бебо да я понесе добре

# 22
  • Мнения: 339
Преди 2 дни сложихме първата доза Пентаксим на малкия ми син.Понеси я много добре.
Честно казано аз имам съмнения относно прекалената реклама на тази ваксина. Преди години, когато ваксинираха големия ми син , не помня да сме имали проблеми и с ваксината, отпускана от ЗК.  Но както и да е. То се знае, че всеки родител ще направи всичко за доброто на детето и точно с това се спекулира.

# 23
  • Мнения: 941
Значи с двете си ръце съм за пентаксим,
Каката я ваксинирахме по зк, много рев, подуване на гръбчето, температури, боли я дни наред, и преди едната ваксина се биеше а другата се капваше, сега веч есе правят две убождания, не ми се мисли
С втората бебка си сложихме пентаксим, нито я усети като я слагахме нито след това е имале дискомфорт, три обождания и сега чак на година и месец, а иначе по ЗК се дупчи доста повече,

# 24
  • Мнения: 333
Ние сме слагали Пентаксим четири пъти, последния път поддържахме лека Т ден и половина след ваксинацията. Това не ме кара да си мисля, че ваксината е лоша, защото е съвсем нормално организма да реагира някак при наличието на външни тела  Peace. Вярно е, че стотици хиляди деца са понесли добре живите ваксини отпускани от ЗК, но има деца, които са се парализирали за цял живот. Cry Мъртвата ваксина, каквато е Пентаксима, няма досега подобен случай. Според мен това трябва да се гледа, а не дали детето вдигало  Т за ден, два  Peace

# 25
  • Мнения: 382
Благодаря за всички мнения. Ние също  купихме  Пентаксим и в четвъртък ще я слагат на Маги. Дано да я понесе добре. Ще ви пиша тогава.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 899
Ние сме слагали Пентаксим четири пъти, последния път поддържахме лека Т ден и половина след ваксинацията. Това не ме кара да си мисля, че ваксината е лоша, защото е съвсем нормално организма да реагира някак при наличието на външни тела  Peace. Вярно е, че стотици хиляди деца са понесли добре живите ваксини отпускани от ЗК, но има деца, които са се парализирали за цял живот. Cry Мъртвата ваксина, каквато е Пентаксима, няма досега подобен случай. Според мен това трябва да се гледа, а не дали детето вдигало  Т за ден, два  Peace

  202uu
Точно така е, както е написала detelini !
Като малка съм направила алергичен шок към живите коклюшови микроорганзими в българската ваксина (по ЗК) и едва са ме спасили.
Затова сега бях категорична, че за сина ми ще е Пентаксим! Прие я много добре и нито веднъж не вдигна Т .

# 27
  • Мнения: 382
От тази година и по ЗК ваксините не са живи.

# 28
  • Мнения: 121
От тази година и по ЗК ваксините не са живи.

Това пък не го знаех....  newsm78

# 29
  • Мнения: 4 753
Би трябвало да е по-добра от предишните, които са били по-добри от тези преди тях, които пък най-вероятно са по-добри от първите измислени ваксини... Не бих я сложила на детето си...

Общи условия

Активация на акаунт