Помощ!Пиелонефрит!

  • 26 572
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 130
И аз имах ешерихия коли но ме излекуваха  от тогава не сам имала сериозни оплаквания, с какво лекувахте ешерихията в домашни условия?Само по време на бременност ме наболяват сигурно болеста се активира, но никои лекар не обраща внимание.Кои е този лекар?
Не помня именто на антибиотика! Малката го пи 10 дни (или7- не помня) и след два дни почивка започнахме бисептол/ Доктора при който ходим е общопрактикуващ. Той ни каза , че бактерията е упорита и за това трябва антибиотика да се пие продължително време и след това бисептола, а ако не се оправи ни беше предписал и друго, което се пиело на схема. Но до него не стигнахме, защото дететнцето ми се оправи след бисептола.
Ако искаш ще ти дам координати.

# 16
  • Мнения: 694
Ами благодаря ти да не будя звяра за сега съм добре,нямам бактерия излекувах я  почти през няколко месеца пускам стерилна урина.Аз съм ходила при доц. Богов от Александровска и той ми каза че не страшно положението за бременности абе незнам то всеки ти казва различно не гледат много на сериозно хем са специалисти HugАко се сетиш  за нещо хомеопатично ми пиши

# 17
  • Мнения: 130
Ами благодаря ти да не будя звяра за сега съм добре,нямам бактерия излекувах я  почти през няколко месеца пускам стерилна урина.Аз съм ходила при доц. Богов от Александровска и той ми каза че не страшно положението за бременности абе незнам то всеки ти казва различно не гледат много на сериозно хем са специалисти HugАко се сетиш  за нещо хомеопатично ми пиши
Радвам се,ч е си добре!  bouquet/ Не сме позлвали хомеопатия за тази бактерия/

# 18
  • Мнения: 1 376
Здравей, страдах много от пиелонефрит докато бях бременна, влизах в болница и ме лекуваха с венозни антибиотици... закрепихме положението, но наистина е кофти по принцип и е редно да погледнеш на нещата сериозно щом искаш да забременяваш. Постоянно стерилна урина и много пазене. За билки - аз съм пила мечо грозде, но е много неприятно и не съм сигурна, че е съвместимо с бременността, а иначе става шипката и червената боровинка. Изписваха ми и Неоренал - което е листа от бреза - когато бях бременна. Ако прочетеш листовката на Неоренала... гаранция ти давам, че ще го взимаш  Peace
Успех ти желая... И скоро с хубава новина да се похвалиш!   bouquet

# 19
  • Мнения: 694
Благодаря ви момичета  HugА какви ти бяха симптомите по време на бременност как разбра че имаш пиелонефрит ,аз през последната бременност (неуспешна Cry Cry Cry) ходих при Богов и той ми каза да не пия неуренал защото не било доказано ,че не вреди на бебето и аз не пих.Но пък и аз така и не разбрах дали това не бяха и контракции абе общо взето настина ли почват да ме болят бъбреци .Та затова те питах  какви симптоми  имаше дали не ги бъркам с контракции newsm78Иначе на стерилна урина нямах бактерии беше нормална само утайката в кръвта беше много висока ,но ми казаха че при бременност било нормално.Гледаха мие на ехограф и там нямаше нищо притеснително ,но мен си ме боляха бъбреците. Ами живот и здраве другата година като се затопли времето ще подновим опитите  да нямам и толкова проблеми ,все пак бъбреците не обичат студа дано всичко е нормално Hug

# 20
  • Мнения: 1 376
Пак здрасти, ами болеше ме много странно корема в началото и малко кръста, но той кръста все си ме боли. Та за това отидох първо при гинеколог, който ме гледа на ехограф - бебето и каза, че всичко е ок - да взимам Но-шпа като ме боли... и така три дни. И една нощ имах чуството, че ще умра от болки в кръста - бъбреци (разпознавам болката защото и преди съм имала проблеми, дори знам къде да се ударя, за да съм сигурна). В спешното ми направиха болкоуспокояващи, но не помогна много и извикаха гинеколог - за да си поеме случая, та да се съобразява с бременността. След преглед и няколко банки + болкоуспокоителни в банките и мускулно се успокоих. След тоци случай пиех Магнерот докато не родих. Притеснението беше, че именно силните болки могат да предизвикат контракции. След всичко, през което минах мога да те посъветвам само едно - винаги търси поне две мнения, а най-добре - три. Ако две от тях съвпаднат... вече е почти сигурно. Още нещо - през цялата бременност имах повишени левкоцити - двойно на нормалкото, което обикновено е признак за възпалителен процес, който така и не откриха.
Пожелавам ти скорошно и спокойно бременеене  Hug

# 21
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
знае6ли при мен се оказа 4е никога не съм боледувала от бъбреци а мен дори в болница ме приенахяа 2-3-пъти.После от МА-2нефрология -рДимитров-невероятен е като д-р Хаус-ме прие пак така с кръв в урината -направиха ми вси4ки изследвания и обясниха 4е пиелонефрита оставя следи по бъбреците като го изкара6-накрая ме оперираха по спе6ност ор киста на яй4ника в онкото -извадиха ми левия яй4ник и изрязаха половината десен -киста 8см. без да я види гинеколога от Май4ин дом 6тото и от там минах на преглед.Така 4е внимавай и настоявай да те преглеждат 6том не си добре

# 22
  • Мнения: 1 376
И при мен орината стана розова - от кръвта, но след като нещата бяха станали много сериозни. Правех си изследвания всяка седмица от края на шестия месец, та до самото раждане.
Не съм сигурна и за контракциите, защото дори като съм била на монитор ми казваха, че имам контракции на 7 минути, а аз не ги усещах. А като ми слагаха абокат сестрата много се притесни, че ми е докарала много силна контракция... а аз само болката в ръката усещах... така че наистина сериозно внимание трябва да си обръща бременната   bouquet

# 23
  • Мнения: 694
Да прави сте ,ама нали тия пусти болежки толкова много си приличат ,и не можеш да разбереш контракции или болки в бъбреците .Последната ми неуспешна бременност в началото 2-3 месец имах много силни болки за които не пиех нищо по предписание на лекаря било опасно за бебето в такъв месец пуснаха ми изследвания и не се оказа нищо притеснително и така с леки болежки ме изпратиха в къщи ,поотминаха ми ,но пак си ме наболяваха периодично как да ги разгранича ,дали са контракции и ли бъбреци вече ще се побъркам.Никой не гледа насериозно а аз имам вече 4 аборта Помощ! ShockedКазаха ми че имам антифосфолипидни антитела и 2 мутации свързани тромбофилия и това е проблема за абортите ,но аз все си мисля ,че тези бъбреци ми играят лоша шега Sad

# 24
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
мили4ка от къде си

# 25
  • Мнения: 694
Ами от Бургас, защо?

# 26
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
и аз съм от Бургас
ако иска6 да ти дам името на моята нефроложка-невероятна жена

# 27
  • Мнения: 694
от Бургас ли е ?Аз в Бургас на лекари отбягвам да ходя.Досега съм ходила  в Сф и при Мануелян преди 1 год.Но  за всеки случай кажи ми как се казва тази нефроложка?  bouquet

# 28
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
тя мене в София ме прати -д-р Пани Блецова в първа поликлиника приема с талони а може и на 4астно,много съвеста жена и голям спец.Аз пове4е я харесвам от 6ефа  Mr. Green Мануелян
а от София аз лежах в АЛЕКСАНДРОВСКА 2 нефрология доц.Симеонов е завежда6т а Димитров е моето светило-все пак да не забравя 4е там подготвят за трансплантации и следат трансплантирани

# 29
  • Мнения: 694
Аха ,ами като е добра специалистка ,защо те праща в СФ?Този Димитров от Сф ли е от А лександровска?Ами нали ти казвам аз ях при Богов казват че е много добър ,той ми препоръча цветната снимка, а ти защо не си доволна от Мануелян колкото пъти отидех все ми казваше че всичко ми е добре да не се притеснявам абе ужас? newsm78 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт