Клацид - въпрос?!

  • 4 480
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • България-София
  • Мнения: 573
В Израел, когато ми се наложи да пия за пръв път антибиотик и не ми предписаха витамини/защото такава е практиката в БГ/ почти вдигнах скандал на доктора Embarassed. А той спокойно ме попита дали не идвам от бившите СССР - там имали и до днес "погрешната" практика да дават антибиотици комбинирани с витамини. И понеже иврита ми тогаз не беше силен не го разбрах защо е "погрешна", но реших,че той е доктора, а не аз и така...

# 16
  • Мнения: 2 452
Тетрациклиновите антибиотици образуват комплексни съединения с някои йони, вкл. калций, желязо, магнезий, и затова не се прилагат заедно храни и лекарства, съдържащи ги, напр. млечни произведения.
Клацида като по-широкоспектърен антибиотик може да унищожи част от нормалната флора в гастроинтестиналния тракт и така да намали някои витамини, к. се образуват от тази флора.

Laura, благодаря ти за разяснението! Можеш ли да ми кажеш, сега, като сме на "Клацид", трябва ли да намаляваме количеството на млякото или този антибиотик не е от групата на посочените от теб тетрациклинови антибиотици. Също така видях, че в тези витамини "Киди" се съдържа и доста калций - пречи ли? Аз вече ги давам, де - все пак лекар ни ги изписа... но, ако има нещо, ще се обадя да попитам!

Чоколина,какво стана?Защо сте били в болницата?Мони ли?

Да, Нинка, бяхме в болницата заради Мони - имаше бронхопневмония. Вчера ни изписаха.

Не, не е от тях.
Както казва very_nice 
не бива да се пие с някои антихистамини. Радвам се, че сте се оправили.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Laura, благодаря ти!

# 18
  • Мнения: 5 539
Аз съм чувала, че антибиотиците трябва да се приемат заедно с противогъбични препарати, защото унищожават полезната флора в организма newsm78 Вярно ли е това?

# 19
  • Мнения: 2 452
Аз съм чувала, че антибиотиците трябва да се приемат заедно с противогъбични препарати, защото унищожават полезната флора в организма newsm78 Вярно ли е това?

Не е вярно! Противогъбчковите препарати са доста токсични. Само ако има доказана кандидоза тя се лекува, но това се случва при хора със силно компрометирани защитни сили.
Иначе е добре да се пие кисело мляко, к. съдържа лактобактерии или да се вземат такива в големи дози (има ги на хапчета).

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз лично знам, че антибиотиците се приемат в Вит В. комплекс. По-добре се усвояват. Мисля си, също така, че е възможно някои от съставните на мултивитамините да влияят негативно на антибиотика...

# 21
  • Мнения: 95
Без витамини сме го пили, но Рая е много алергична, може и затова.
Бързо оздравяване!

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Упс.. така е като бързам... Embarassed

# 23
klacid e antibiotik,kojto pri nornalna terapiq ne predizvikva gybi4na infekciq.az vi syvetvam vse pak da dadete na deteto multivitamini za ob6to ukrepvane.s4itam,4e klacid e naj-bezopasniq i bezvreden antibiotik na pazara sega.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 191
klacid e antibiotik,kojto pri nornalna terapiq ne predizvikva gybi4na infekciq.az vi syvetvam vse pak da dadete na deteto multivitamini za ob6to ukrepvane.s4itam,4e klacid e naj-bezopasniq i bezvreden antibiotik na pazara sega.

Ами, то детето, отдавна се е излекувало Grinning - виж темата от кога е!

Общи условия

Активация на акаунт