Какво става с децата в Холандия, отнети от социалните служби преди 2 г??

  • 24 677
  • 253
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 216
Ужасна история. Дано се разплете по-бързо случая, абсолютно вярвам, че може да стане грешка, има толкова осъдени несправедливо и излежали много години, та какво остава някой да се направи на много велик и да ''спаси'' децата от майка им.

А някой помни ли как се казва филма, заснет по истински случай в Америка на отнети от майката три деца, които са тайно осиновени и следите им скрити? Майката ги търси много години и се срещна с тях, когато те вече бяха пораснали. Децата бяха взети от социалните служби, докато майка им излежаваше присъда за кратко в затвора, защото е нарушила закона, приемайки да се вози на военен самолет. Някъде 70-те години се развива действието, мисля.

# 16
  • Мнения: 3 674

Дилмана е Даниела Горчева, на която аз вярвам много. Склонна съм да й повярвам за този случай.

Децата обикновено се взимат след установени лоши условия за тях, които с времето не се променят към по-добро. На родителите се предлага помощ и се предупреждават. Ако не се променят към по-добро, децата се взимат и съдията поставя условията.

Да, и аз вярвам на Даниела Горчева.  Wink

Майката/Румяна/определено нещо крие...и ако не каже истината, каквато и да е тя, то няма как да и се помогне.
Освен това гласа на майката ми се стори някак си прекалено спокоен, за жена която страда...Така мисля.

Освен това си задавам въпроса, как и по какъв  е попаднало"писмото на детето" в майката, след като тя не го е виждала повече от година?Кой го е дал,...как го дал...къде го е дал? Thinking

 Никой на казва как, което ме навява на мисълта ,че писмото не е писано от детска ръчичка...  Thinking

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 03:23 от ЧервеноВинце

# 17
  • Мнения: 3 674
Ето публикацията на Даниела Горчева, която явно е вложила доста труд. Изложила е факти които доста осветляват нещата.

 Статията се казва“С­во­бо­да за Ели и Вим” или по­зор за бъл­гар­ска­та псев­до­жур­на­лис­ти­ка" на списание  Обектив, бр. 157

 Това е Pdf файл и можете да го дръпнете  ето тук: http://bghelsinki.org/obektiv/2008/157/157_obektiv.pdf

А това е  html  файл   и  може да се дръпне ето  тук: http://bghelsinki.org/index.php?module=pages&lg=bg&page=obektiv15706





 
 
 
 

# 18
  • Мнения: 7 837
А, благодаря.
Това е поредното доказателство, че изданията на Илиев и другите некадърници около него, не стават дори за четене и в тоалетната.

Даниела Горчева звучи повече от убедително и за мен. Мненията в другия форум, също.
Дано този случай се развие благоприятно за децата.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 04:16 от Кейси

# 19
  • Мнения: 221
Не мога да съм сигорна,но щом се е стигнало до там да вземат децата явно нещо им се е случвало (нередно) във семейството.Най-важното е децата да са добре и ако ще е така ако са отделени от родителите им,нека да е така.Никой не знае тези хора какво са причинявали на децата.Явно майката се срамува или притеснява  да покажфактите,това говори само по  себе си.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано нещата се оправят и децата имат добро бъдеще било то с родителите си или не

# 21
  • Мнения: 1 550
Винаги е голяма трагедия, когато има замесени деца Cry
Цялата история около Румяна Иванова е много странна, обаче Thinking
Факт е, че нищо по случая не е отразено в холандските медии. А това само по себе си ме навежда на разни размисли Thinking
Изгледах филмът, но той не внася никаква яснота в цялата история.
Напълно споделям мнението на Даниела Горчева, че целта му по скоро е търсене на евтина сензация.
Беше ми интересно да прочета и дискусията във другия форум.
Социалната система в Холандия не е идеална, както където и да е другаде по света.
Но Холандия е правова страна и затова ми се иска да вярвам, че за децата ще се намери най- доброто разрешение.

# 22
  • Мнения: 126
Да,наистина във филма се предава само едната страна...може би защото другата страна е Институция-без човешко лице....и журналистката е снимала през прозореца приемната Самотна майка на Ели.Не може да и вземе интервю и да е накара да говори,а е явно че не е допусната дори до свиждане с детето в затвора.

Дори и да приема че в семейството на децата атмосферата не е била дружелюбна и спокойна ,за да се чувстват децата добре и социалните служби се намесват Своеверменно ,за да ги отнемат ЗА определен Период.....Нормално е-това и м е работата!
Питам се-...ако тази майка не се интерисува от децата си...щеше ли да ги търси,да се опитва да се осведоми за тях,вообще -да си ги върне!Как так за 2 години се отнемат деца от майка-...че и в затвора да беше -пак щеше да има право да ги види. newsm78
Мътна история-...лично мое мнение-Става въпрос за Осиновяване,прикрито .
Защо да се учудваме?1
Преди няма и три месеца не си ли спомняте французите ,които работят в организация за подпомагане на децата в Бедни страни как бяха заловени да извеждат чрез Измама деца от Чад?! Rolling Eyes Отнели ги от родителите с разни приказки,че ще ги водят на друго място за мед.изследвания...Родителите не знаят вообще че децата ще напускат страната,нито пък са съгласни на осиновяване.И какво стана- искаха да се разгледа делото от съда в Чад-но...в крайна сметка си  докараха тук въпросните хуманитарни социални работници -и сега...вече никой за ищо не говори.Саркози се извини ...каза че било Недоразумение...и това е!
Дано не се случва на никой да попадне в такова нелепо положение като тази бг мама.Каквото и да е било -жената си иска децата и си ги търси

# 23
  • Мнения: 2 563

Питам се-...ако тази майка не се интерисува от децата си...щеше ли да ги търси,да се опитва да се осведоми за тях,вообще -да си ги върне!Как так за 2 години се отнемат деца от майка-...че и в затвора да беше -пак щеше да има право да ги види. newsm78


И наркоманки, които системно пребиват децата си, оставят ги гладни и мръсни и пр., плачат истерично и си ги търсят, когато им ги отнемат. 

А дали наистина не е виждала децата си две години? Не знам, очевидно е, че тя не казва цялата истина. Защо трябва да й се вярва точно пък за това.

# 24
  • Мнения: 126
Hear Again - и аз усещам че не е цялата истина тук....За силата на филма и професионализма на журналистката-също не мога да пиша-не ги разбирам тези неща,не ми е професията това!
Аз се потресох от чисто човешкото в разказаната история .Попитах се-и все пак какво толкова направи това българско момиченце че е в затвор,в Холандия?Ужасно!!! А посланника ни защо така с две изречения са му отговорили-показват и писмото. И после-какво е това дело от Частен характер  newsm78 с Държавна институция,каквато е Соц.грижа......Не ми допадна и Приемната майка,която всъщност е Самотна майка и  за нея приемането на детенцето в дома и е като Спонсорство,а не като Грижа.
Ей,мътна работа-...бях забравила за този сручай,и сега-като видях че Марси пита-..си помислих че вече всичко е преключило-но явно още е в Бермудския тригъглник.

# 25
  • Мнения: 1 910
Честно казано идея си нямам какво става с децата. Би трбвало да са в приемно семейство.
Те тук уж доста принципно карат. Та чак до странности. Като да разрешат регистрирането на педофилска партия, защото по конституция (или еквивалента й) няма ли право да им забранят.
Но не съм чувала да взимат на някого току-така децата.

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Знаех за този случай от доста отдавна, когато една роднина от България ме попита. Живея доста близо до Хронинген, където живее майката, но при нас нищо не се е чуло по този повод. Опитах се да изгледам филма, но го затворих на 10 минута, защото е тенденциозен. Поддържам мнението на Даниела Горчева (която познавам задочно), че семейството има свободен достъп до холандските медии, но не се възползва от това по една или друга причина (която явно само те си знаят).
Има едно предаване
Hart van Nederland, в което понякога съм гледала за проблеми на хората със социалните служби. Понякога родителите се оплакват, че децата им са настанени в т.нар.затворени институции, а мястото им не е там. Понякога причината е намиране на подходящо приемно семейство /терапия/разследване и т.н. Майката може да се свърже с предаването и още на другият ден ще е в ефир, както другите родители.

Вуйна ми ми разказа, че един ден се отделила за 3 минути от внучето си в един супер в Канада и някой веднага сигнализирал и дошла полиция. Това в Холандия не се случва, което ме навява на мисълта, че един донос трябва да е доста сериозен, за да се вземат децата от семейството.

# 27
  • Мнения: 2 786
Филмчето е тенденциозно, манипулативно и много едностранчиво.
Статията на Даниела Горчева звучи по-сериозно и издържано.
Аз допускам вероятността да стават грешки и да отнемат деца неправомерно.
Но в тази конкретна ситуация и от цялото поведение на майката си мисля, че по-скоро децата са били взети абсолютно закономерно.
Тази потайност, криене на документи и отказ да се даде каквато и да било информация ... много е съмнително  Thinking
Ако не криеше нещо тази българка, досега да е показала всички документи и да е посочила точно къде според нея са сбъркали социалните служби.
Щом не го прави, значи има нещо гнило.
Това мисля аз.

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моми4ета, за мене е важно не кой колко е кадърен като журналист, аз 4исто май4ински и 4овешки се замислих как едно дете, при това 100 процентово бг, отива в затвор на 11 г, ей така от нищото! при това болно от заболяване,което изисква ле4ение и наблюдение? как едно дете  отива в семейство(приемно), как се избират такива семейства, какви критерии имат социалните,4е да приемат едно семейство за по-ценностно от друго ,което е 4уждо на детето? какъв морален кодекс  движи или трябва да следват родителите, като децата не са по матрица,нито родителите могат да са винаги безгрешни?! какви действия може да доведе  до подобно отнемане, какви хора го решават  и на база на какво? това исках да разбера, защото едно ревливо дете, една изнервена майка, един ядосан от проблемите на деня баща, който работи много и няма време дори да се наспи, може за едни да е  супер неродителско, но от друга гледна то4ка да си типи4но семейство! а както се слу4ва да се остави едно дете за 3 мин, ами ако се загуби както ми се е слу4вало с децата, да се откъсне някое или без да с е обади, отиде у приятел4е, запилее се да играе  и аз по4вам да се панирам, това как се приема нормално или ще ми докажат,4е съм лош родител, ами ако се пляскаме, караме, повишаваме тон като си налага! 4исто житейски и реални проблеми искам да засегна с темата, да споделите и вие , страховете си при странното поведение  на децата, когато хората ви гледат като изтрещели и ставате  тутакси телепат, като 4е им 4етете мисли-"лош? майка, ау, как не си е  възпитала детето и как не може да се грижи добре(в бг вариант да го озапти)?

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 15:51 от marsy

# 29
  • Мнения: 221
Напълно разбирам че не винаги сме перфектните родители,това което ме озадъчава най много е защо майката не изложи нещата заради който съда е решил да вземе децата й,да се види и да се предцени заслужено ли е това отнемане и по какъв начин може да се помогне.Явно тя се притеснява от това.Дъщеря ми е много своенравна и инатче.Не я удрям но не ми пука да повиша тон пред хора или да я искарам от някой магазин докато тя пищи за нещо абсурдно което иска да купим.Като писне за нещо се чува на два километра.Ако не стане с одвличане на вниманието към нещо друго,повишавам тон след 2 минути ще спре да пищи и всичко ще е наред.Но хората не ме интересуват,най малко мнението им за мен или за детето ми.Важното е да покажа на дъщеря ми,че става това което аз реша.Но не ми се вярва поради подобни причини да са взели децата.

Общи условия

Активация на акаунт