Какво става с децата в Холандия, отнети от социалните служби преди 2 г??

  • 24 678
  • 253
  •   1
Отговори
# 60
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
И все пак си мисля ,че не са нужни документи, за да се срещне представител на българското посолство с момиченцето.(нали затова затова са там,за да защитават интересите на българите, а не само да ми събират разни такси за какви ли не глупости).

Точно това са глупости, извинявай. Нали трябва да видят на какво правно основание са отнети децата. Иначе какво - като командоси - да идат и да кажат - дайте си ни ги, че са българчета Shocked Това просто е несериозно. Нали навсякъде, където има задържани български граждани се търси правна помощ и се проверява на какво основание са задържани. Хайде да не си говорим глупости. И по въпроса за израелското гражданство - майката и голямото дете имат. Пишеше го във всичките тези неща, които се изписаха насам натам.

# 61
  • Мнения: 871
Аре защитниците на правовата система в Холнадия да кажат:

- Ако бащата е насилник, доказано е насилие срещу децата, защо няма заведено дело срещу него от държавата и съответно наказание ?

- Защо 13 годишното момиче след две годишен престой при "социалните служби" или в приемни семейства се оказва в затвор за малолетни криминално проявени ?


А по-горе пишещата да се запознае по-добре със задълженията и отговорностите на дипломатическите служители и после да се изкава неподготвена! Българските служители в посолството са длъжни да отидат да се информират за правното състояние на нещата със задържаното българско непълнолетно момиченце, нарочено за криминално проявено, да му предложат правна защита и да настояват за подходящи условия, съобразени със здравсловното му състояние. Никакви документи и доказателства не са им необходими, за да направят тези постъпки.  Вие за права на човека чували ли сте ? Хелзинки, това-онова ...

П.П. Също така супер интересно ми е как сульо и пульо могат да се ровят в личните драми на семейството, разни журналя нарочени за "експери" занимават публиката с гражданството на децата, майката ... обаче в същото време никой няма право да информира същата тази публика дето ги чете, за официалната страна на нещата! Журналистите ровят, нищо не казват, нямат достъп, нямат права, разбунват общественото мнение и после ... ама видите ли това не е в нашите компетенции. А тези, на които е в компетенциите - това са частни дела!

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 17:18 от greendream

# 62
  • Мнения: 2 563
Аре защитниците на правовата система в Холнадия да кажат:

- Ако бащата е насилник, доказано е насилие срещу децата, защо няма заведено дело срещу него от държавата и съответно наказание ?

- Защо 13 годишното момиче след две годишен престой при "социалните служби" или в приемни семейства се оказва в затвор за малолетни криминално проявени ?




Отговорите са точно в документите, които майката крие. Ти не разбра ли, че само тя знае какво е станало и отказва да разкаже цялата история. Вместо това се появява тук и там и реве "Детето ми е в затвор" и разни милозливи души й вярват и почват да тропат по масата.

Всичката информация тук е спекулация.

# 63
  • България
  • Мнения: 1 090
Само да вметна,4е ако има доказано сексуално насилие над дете ,ба6тата отива в затвора моментално,поне тук в Норвегия е така. След като не е предаден на властите ,зна4и няма такова Peace.

# 64
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
greendream, много добре съм запозната с отговорностите на дипломатическите служители и преди да ми се нахвърлиш така злобно отново, държа да уточня, че не работя в такава служба. Но, хората са се информирали, опитали са да помогнат и съответно нищо повече не могат да помогнат, защото не им е в прерогативите. Делото е засекретено от холандския съд. Айде седни и почети малко от всичко, което се е изписало кое какво е и кой не си върши работата. Ако прочетеш малко по-внимателно какво пишат в дей зората, ще спреш да крякаш ей така колкото да се намираш на работа. Има обяснено всичко и това, че майката отказва да даде правното основание, на което е задържано момиченцето в затвор за малолетни, както твърдите вие.
Айде майката като е толкова отворена и тропа по масата и иска да й върнат децата да каже що са й ги взели. Ама не казва. Чака някой друг да свърши работата без нея. Само че тая няма да стане. Седни, прочети, обмисли малко информацията, смели я, ако можеш да мислиш де. Защото и на мен не ми е приятно и ми е болно от това, че две деца са без родители и са затворени някъде, ама ако е за тяхно добро, то нека си остане така. И ще ти кажа - живея в чужбина и изключително много внимавам как се държа с детето си, точно за да не ми се случи нещо подобно. Историята, че с донос могат да ми приберат децата е същита като с бял конец. Проучва се, проверява се и след доста доста време се взема такова решение. Така че по-полека с квалификациите и тропането по масата.

# 65
  • Мнения: 2 786
Съгласна съм, че майката крие много неща и сама пречи да й бъде помогнато  Peace
Очевидно има нещо, което не е в нейна полза и не иска да става публично достояние.
Е, с половинчати истини няма да получи кой знае каква помощ.
И да, само с тропане по масата не става.
Вярно е, че делото е от личен характер, но в интерес на всички е истината да излезе наяве - да се види кой е "кривия" - службите, дето са взели децата или родителите.
И особено в интерес на майката е случая да се раздуха в медиите с документи и доказателства, а не само спекулации и хипотези.
Така ако й е чиста съветстта, има шанс да си вземе децата обратно.
Ако не, то може би е по-добре за малките да са далеч от родителите си.

# 66
  • Мнения: 3 674
Някой явно не чете и не мисли сериозно върху това, което е писано..... В крайна сметка, ако тя само тропа по масата, а не помага да се разбере какво е станало - защо някой трябва да й вярва и да й помага? И да оставим настрана емоциите и да помислим трезво - ако има тормоз от страна на семейството, социалните никога няма да й върнат децата, ако е с този мъж. Колкото и да се пънем ние, да крещим, да плюем държавата и да се тръшкаме. Има една много хубава българска поговорка - Спасяването на давещия е дело на самия давещ се. Румяна Иванова не иска да й се помогне. Ако искаше - бащата щеше да излезе по медиите, да покажат документите поне на българските власти и да кажат какъв е проблема. Да не говорим, че те са израелски граждани. Защо не са се обърнали към Израел за помощ????

Подкрепям това и съм напълно съгласна! Peace Жената иска да и се помогне, а укрива факти? Защо крие? Човек с чиста съвест няма какво да крие. Значи нещо има, което тя не иска да излезе на показ.

Е как да имаме съчувствие към такъв човек?

Властите даже много добре си вършат работата в случая.

И стига с тези заблуди , че можело да става  грешка. Да може...но не и в този случай! Ние всички може да седим и да гадаем...

Но Даниела го е написала и обяснила много добре. Тя е запозната със случая, така че нейната информация е достоверна.   

# 67
  • Мнения: 106
Geia, права си за гражданството,грешката е моя  Embarassed, бях останала свпечатлението, че някъде съм чела за това в интервю с майката.

Но за мнението ми за българските служители не се отмятам  

ето още нещо по темата:

Огнян Стоичков - адвокат в Европарламента: Жени Живкова - разярена по холандския случай с децата www.blitz.bg/article/5572

и Слави Бинев пред Европарламента:

"Слави Бинев (NI). – Уважаеми колеги, бих искал да Ви запозная с нарушаване на правата на две български деца и техните родители в Холандия. На българската гражданка Румяна Иванова, живееща в Холандия, социалното бюро изземва децата през юни 2006 г. Те са на четири и на четиринадесет години. На единственото разрешено свиждане с тях срещата е прекъсната, тъй като майката е разговаряла на български език. След тази дата, вече една година родителите не са виждали децата си въпреки множеството жалби. Децата са разделени едно от друго в разрез със закона. Момичето е настанено в интернат затвор за проблемни деца, а за момчето властите не дават информация къде се намира. Дори на посланика се отказва свиждане и не се дава информация.

Българската агенция за закрила на детето и други организации продължават да изпращат искания децата да бъдат приети за отглеждане в България съобразно член 5, 9 и 20 от Конвенцията на ООН за правата на детето, за контакт с родителите, приемственост и отглеждането им в родината. Холандските власти не изразяват позиция и до момента. Убеден съм, че българската общественост, европейската общественост, не трябва да остане безучастна към нарушаването на международните конвенции и да не допуска втори либийски случай, но този път в сърцето на Европа.

Моля Ви, уважаеми колеги, да изразите своята категорична позиция по въпроса пред холандските власти.
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT … 15+DOC+XML+V0//DE

# 68
  • Мнения: 3 674
Само да вметна,4е ако има доказано сексуално насилие над дете ,ба6тата отива в затвора моментално,поне тук в Норвегия е така. След като не е предаден на властите ,зна4и няма такова Peace.
Миличка, никъде не е казано, че е имало сексуално насилие, а се говори  за физическо и психическо насилие. Има съществена разлика.

Тоест, може детето да е било систематично  побийвано или тежко  наказвано от родителите си или по някакъв друг начин тормозено.

Не знаем какво точно е  правено на детето, тъй като майката отказва категорично да покаже решението на съда и други важни документи., което пък ме навява на мъсълта , че двамата родители крият истината, защото тя  не е розова и ще ги ги разобличи. Peace

Еми извинявай, ама такива  не заслужават да получат детето си обратно.  Tired

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 22:01 от ЧервеноВинце

# 69
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
nkolentsova , тези хора са запознати с това, което е казала майката. Просто за мен цялата истоиря е пълна с огромни неясноти, лъжи и укрити факти. Поради тази причина никой не може да си свърши работата. Ако има инкриминиращи факти, много ясно, че и бащата ще мълчи, и майката нищо няма да каже. Ето там е ключа към случай. А ние тук можем само да гадаем и да се молим, че децата ще са добре.
Мога само да кажа, че ако това бяха моите деца, ако ми е чиста съвестта, ще преобърна света и няма да остане човек, който да не е разбрал, че имам проблем. За мен тази майка крие нещо...

# 70
  • Мнения: 871
Geia, злобен и невъзпитан си личи кой е от писанията му! (ама не се хаби, не си ми приоритет да те превъзпитавам Peace)

... преди да ми се нахвърлиш така злобно отново
... Айде седни и почети малко от всичко, което се е изписало кое какво е и кой не си върши работата.
... Ако прочетеш малко по-внимателно какво пишат в дей зората, ще спреш да крякаш ей така колкото да се намираш на работа.
... Айде майката като е толкова отворена и тропа по масата и иска да й върнат децата да каже що са й ги взели.
... Седни, прочети, обмисли малко информацията, смели я, ако можеш да мислиш де.
...Така че по-полека с квалификациите и тропането по масата.

Защото и на мен не ми е приятно и ми е болно от това, че две деца са без родители и са затворени някъде, ама ако е за тяхно добро, то нека си остане така.

по всичко, което си изписала се вижда, че изобщо няма нищо общо с истината по-горното ти твърдение

Само да вметна,4е ако има доказано сексуално насилие над дете ,ба6тата отива в затвора моментално,поне тук в Норвегия е така. След като не е предаден на властите ,зна4и няма такова Peace.

Миличка, никъде не е казано, че е имало сексуално насилие, а се говори  за физическо и психическо насилие. Има съществена разлика.

Тоест, може детето да е било систематично  побийвано или тежко  наказвано от родителите си или по някакъв друг начин тормозено.

Не знаем какво точно е  правено на детето, тъй като майката отказва категорично да покаже решението на съда и други важни документи., което пък ме навява на мъсълта , че двамата родители крият истината, защото тя  не е розова и ще ги ги разобличи. Peace

Еми извинявай, ама такива  не заслужават да получат детето си обратно.  Tired


ако това е така, отдавна родителите да са осъдени и това не може да бъде засекретено и лично - какво си въобразявате, че ако са направили нещо наистина потресаващо, някой щеше да им позволи да се разхождат на свобода и то в прекрасна демократична Холандия!

много добре съм запозната с отговорностите на дипломатическите служители

Тогава обясни с две думи, какво не могат да направят българските дипломати от така посоченото от мен по-горе без разрешение на майката, без документи:

Българските служители в посолството са длъжни да отидат да се информират за правното състояние на нещата със задържаното българско непълнолетно момиченце, нарочено за криминално проявено, да му предложат правна защита и да настояват за подходящи условия, съобразени със здравсловното му състояние. Никакви документи и доказателства не са им необходими, за да направят тези постъпки.  Вие за права на човека чували ли сте ? Хелзинки, това-онова ...

Или това не влиза в задълженията им ?

Какво е обяснено в Дей зората ?

Какво е това Дей Зората - някаква панацея на журналистическото разследване ?

Каква е въпросната Даниела Горчева - върхът на обективистиката ? Какво казва в прочутата си статия на сайта на Българския Хелзински комитет: данни няма, българските журналисти са боклуци, срам, анатема /включително и над нея заради некомпетентност!/. Казва още: в бг посолство ми казаха "не" /а.к.а. нищо не сме получили, нищо не сме проучили, нищо не сме направили!/.

Какво ми предлагате вие, да вярвам на някакви интернет драскачи за сметка на официалните власти, които именно за това са в тези си функции ? Толкова е засекретено делото, че никои няма достъп до документи - просто жалко смешно твърдение!

# 71
  • Мнения: 871
Аре защитниците на правовата система в Холнадия да кажат:

- Ако бащата е насилник, доказано е насилие срещу децата, защо няма заведено дело срещу него от държавата и съответно наказание ?

- Защо 13 годишното момиче след две годишен престой при "социалните служби" или в приемни семейства се оказва в затвор за малолетни криминално проявени ?


Отговорите са точно в документите, които майката крие. Ти не разбра ли, че само тя знае какво е станало и отказва да разкаже цялата история. Вместо това се появява тук и там и реве "Детето ми е в затвор" и разни милозливи души й вярват и почват да тропат по масата.

Всичката информация тук е спекулация.

Отговорите точно на тези въпроси изобщо не могат да са само на документите на майката, нито да бъдат засекретени от холандските социални служби. За насилниците на деца има затвор. Затворът не е засекретена институция. В Канада специално снимките им са разпространени навсякъде, за да се пазят евентуалните потърпевши. За такива няма скриване!

Вторият ми въпрос е по-скоро риторичен: то е ясно, че детето на 13 години, след 2 години подмятания между социалните служби и две приемни семейства се е озовало в това, което ние наричахме едно време ТВУ, обаче в сегашния случай със стени на затвор, електрически мрежи и дълбок ров с вода да не избяга. Оттам като излезе, като излезе някога, ще си бъде практически престъпник. До там са го довели СОЦИАЛНИТЕ СЛУЖБИ. Прочетете постинга на фата моргана, която разказва как стоят нещата с детските холандски затвори - там са затворени хиляди деца в очакване на приемни семейства и делата им се точат с години. Фата моргана разказва как безброй подобни трагични случаи всеки ден се излагат в пресата и се коментират. Вие спите ли или имате нужда да си препрочетете подписа "Не убивайте децата!"

# 72
  • Мнения: 106
Копирам от предишна тема какво ми е пратила жената ,която организираше протеста в Австрия(имала е контакт с майката) и мнението ми:

"Патенце и аз питах жената ,която организира протеста, същия въпрос.Отговори ми много комиш :
Tova ne e tema za obsuzhdane,tova e drama.
Horata,dori i tezi ot Holland ,njamat nikakva predstava ot
sistemata na tezi büra.
Govorjam i obsuzhdat neshtata mahlenski.
Svedenija se davat samo na advokata.
Ima takuv i Bulgarski i holandski.
No kakvo im se iska da chujat tezi ot foruma,njakakvo chudo nechuvano,koeto Rumiana
ukriva.
Da,v Germania,Austria,Holland decata se vzemat BEZ DA E NUZHNO SUDEBNO RESHENIE.
JUGENDAMT e s NEKONTROLIRUEMA VLAST!!!!
A posle veche zapochvat sudebnite dela s roditelite !!!
Ima edna DILMANA ot forumite,kojato pishe izkljuchitelni gluposti!!!
Interesno za medicinskite sestri tolkova milioni hvruknaha,to ne bjaha protesti,akcii,to ne beshe chudo.
Nikoj ne popita,ama te naistina li sa nevinni!!!
Za dve dechica obache najßbezsramno se nadlugvat vuv forumite.

Tova e za sega.
Otdavna sa vkljucheni i deputati i medii i drugi informacii,no ne za anonimni Dilmani ot forumite,a ot dejstvitelno hora, s koito shte spasim decata !!!
Tazi Dilmana ot forumite dori zadava vuprosa "Ot kude znaela Rumiana kude e Eli " i t.n.
Po-tup vupros edva li mozhe da zadade njakoj drug!!!
I kakvo tja ochakva da i kazhe ot kude e poluchila informacijata !!!

Бих подкрепила тази жена,но не и без да знам за какво става въпрос.Щом търси публична помощ, то би трябвало сведения да се дава и на публиката.Единствено си мисля ,че информация през втори ,трети лица,просто не се знаят как стоят нещата да не пострадат тези деца.Българското посолство би трябвало да се срещне с тях,това е най-малкото ,което може да направи.Ето тук една майка в Австрия беше заплашена с jugendamt ,защото живее в общежитие?!(п.п.не беше сериозна заплаха ,а само да каже ти знаеш ли аз коя съм)

# 73
  • Мнения: 3 674
....
ако това е така, отдавна родителите да са осъдени и това не може да бъде засекретено и лично - какво си въобразявате, че ако са направили нещо наистина потресаващо, някой щеше да им позволи да се разхождат на свобода и то в прекрасна демократична Холандия!



greendream , не знам за демократична Холандия и за престъпниците в нея. Laughing  

Знам едно: Фактите казват, че бащата е обвиняван в това , че е прилагал  физическо и психическо насилие върху детото и... че в семейството имало"напреженние".!!!

Дори и да не са правили "нещо наистина потресаващо" ...все пак нещо са правили, което явно е  била достатъчна причина,  за да им се отнеме детето . Thinking

# 74
  • Мнения: 871
всъщност, ЧервеноВинце, със сигурност нещо някой е направил, за да не са децата при семейството си Peace Ако е бащата, ако е само физически и психически тормоз, не го оневинявам, просто разсъждавам ... каква е логиката майката да не може да вижда децата и да няма обратна връзка с българската държава. Липса на документи ... Защо не са им отнети изцяло родителските права и да се потърсят роднините в България - баби, дядовци и т.н. Защо трябва децата да живеят в приемни семейства или в превъзпитателни заведения ?

Моите постинги са свързани предимно със сегашното задържане на 13 годишното дете в детски затвор и здравословното му състояние, а не във връзка с отнемането на децата - правомерно или не! Направо не се побирам в кожата си като си помисля как е съсипан вече живота на 4 годишното дете, което от 2 години не е с майка си и тя не знае къде е! Някъде казано ли е, че тя е насилничката и тормозителката на децата ?

Общи условия

Активация на акаунт