Какво става с децата в Холандия, отнети от социалните служби преди 2 г??

  • 24 762
  • 253
  •   1
Отговори
# 165
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
 ooooh!
 И къде ги видя документите, които той има? ТЯ му била представила, но къде са те.

Финасирането на приемни семейства става чрез закон, който определя сумата. От тази година за възрастовата група на децата е около 14-15 евро на ден за дете (всяка година има малко увеличение, което значи, че преди 2 години е било сигурно към 13 евро) + право на допулнително финансиране. За 30 дена това прави много повече от 100 евро ( ФАКТ, който ме кара да се съмнявам вече в предоставената информация от г-н Стоичков).

И как така детето няма достъп до храна? как живее още тогава?  newsm78
Колкото и с червено да е подчертано, нищо не е официално.

# 166
  • Мнения: 7 837
Цитат
родителите са се обръщали за помощ към политическа партия “Християн юнит”, представители на която вземат въпроса под особено внимание в началото. След разговори с Бюрото “Грижа за децата”, партията преустановява, както и всички адвокати, наемани до този момент, контакта си с молителката с уговорката, че нямат повече ангажименти да я защитават.
Нека да се знае и това, че след разговор с бюрото, дори и репортер на вестник “Телеграф” се отказва да отразява случая във вестника. Не е ясно кое провокира всички да се отказват да се занимават с този случай.
Това го пише в протокола от заседанието.
Каква е тази партия, с какво реноме е в Холандия?

# 167
Кейси, Калинка,  Hear Again, звездичка, Червено винце, Милен@ и всички останали, беше ми приятно да разговарям с вас, благодаря за разумните мнения и хиляди извинения, ако  с моето влизане тук се покачи температурата и това ви е създало известен дискомфорт.

 Обикновено с мен така става, затова избягвам форумите.Simple Smile)
Лека нощ на всички.

# 168
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Партията е в парламента и в правителството, не е голяма. Добър лидер.

Политиците тук не могат да имат влияние върху съдебната система, тъй като има разделение на двете власти. По-скоро медиите могат да имат по-голямо влияние за раздухване на случаите и по-бързото разрешаване на дадени проблеми.  

Дилмана,
важното е да останем на ниво факти, а не емоции. В голяма степен за мнението ни е факта, че повечето споменати от теб, живеем тук и знаем повече за това как са нещата, а и ако си се сблъсквал с работата на социалните, то е още по-ясно. Със сигурност не всичко е перфектно и има много случаи, когато работата на социалните е бавна, но и с още по-голяма сигурност мога да кажа, като сблъскала се с проблемни деца, че социалната система не е акула.

# 169
  • Мнения: 3 674
Четох, четох и все чета, че майката отказва да сътрудничи. Честно, не разбирам такава майка.
Ох, то да беше само това. Тя отказва и други работи, например да показва важни документи.
И психолог отказала...И аз не я разбирам... newsm78

Кейси, Калинка,  Hear Again, звездичка, Червено винце, Милен@ и всички останали, беше ми приятно да разговарям с вас, благодаря за разумните мнения и хиляди извинения, ако  с моето влизане тук се покачи температурата и това ви е създало известен дискомфорт.

 Обикновено с мен така става, затова избягвам форумите.Simple Smile)
Лека нощ на всички.

Дилмана, лично за мен , твоетоо присъствие тук в темата беше много полезно  и  ми помогна още повече да си изсветля нещата относно случая! За което ти благодаря!    bouquet

greendream, в случая доколкото разбирам, въпросната Румяна е идвала при Даниела Г./ Дилмана / за помощ. Даниела е била готова да помогне, но е искала да и се предсавят всички важни докумети и доказателства по случая ..и Румяна е отказала.

Напълно разбирам,  защо Даниела е отказала помоща си, защото е съветсен и искрен човек и журналист. Не може да защитаваш  някого, просто ей така, на доверие...нали разбираш.  Simple Smile

Мисля , че нападателното  ти отношение  към Дилмана е несправедливо. Rolling Eyes

 



Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 03:28 от ЧервеноВинце

# 170
  • Мнения: 7 837
Политиците тук не могат да имат влияние върху съдебната система, тъй като има разделение на двете власти. По-скоро медиите могат да имат по-голямо влияние за раздухване на случаите и по-бързото разрешаване на дадени проблеми.  

По-скоро си мислех, дали при доказано наличие на евентуално неправомерно отношение от институциите към децата, въпросната партия би реагирала по някакъв начин.
Иначе, не знам с какъв ранг е "Телеграф" като издание, но и журналист да не се наеме да рови, пак донякъде е показателно. Да не говорим, че на местна почва, може да изрови какво ли не, от източници в самите социални институции, та даже и информация отвъд този прословут закон за защита на личните данни.

Дано само децата не са психически съсипани в следствие на "родителска грижа" и сега да се налага последващо лечение.

# 171
  • Мнения: 871
greendream, в случая доколкото разбирам, въпросната Румяна е идвала при Даниела Г./ Дилмана / за помощ. Даниела е била готова да помогне, но е искала да и се предсавят всички важни докумети и доказателства по случая ..и Румяна е отказала.

Напълно разбирам,  защо Даниела е отказала помоща си, защото е съветсен и искрен човек и журналист. Не може да защитаваш  някого, просто ей така, на доверие...нали разбираш.  Simple Smile

Мисля , че нападателното  ти отношение  към Дилмана е несправедливо. Rolling Eyes [/b]


Най-вероятно си права  Peace

За мен няма никакво значение Дилмана, Еми М.., Огнян еди кой си, Жени "унучката" или филанкишията ... Имат значение децата и съдбата им. Не всеки може да се изказва деликатно, че да не обиди евентуално този или онзи. Ако се чувства някой засегнат, да извинява (хех, не мога да не припомня тук крилатата фраза, че ако някой се чувства засегнат, да извинява, но може би е трябвало да бъде обиден  Joy)   bouquet

И аз се ориентирах благодарение на всички писали в темата за основното, което ме интересува и си направих изводите. В известен смисъл съм удовлетворена от дискусията - просветна ми за какво иде реч и накъде вървят нещата.

# 172
  • Мнения: 7 914
Четох, четох и все чета, че майката отказва да сътрудничи. Честно, не разбирам такава майка.

Какво има да разбираш! Всичко е педелно ясно - това е малтретирана жена!
Дори да става въпрос за децата й, не винаги е възможно да се справиш със страховата невроза.
Най-вероятно има сериозна нужда от помощ, а не от глупостите, които пишем тук!

Предложено й е да ходи при психолог. Отказала е.

Ми естествено, болните хора не съзнават състоянието си ... можете ли да си представите такава степен на несъзнаване на проблема.
а това на околните? Thinking

# 173
  • Мнения: 247
Ох,четох четох и през цялото време подтисках желанието си да се намеся...
Ама пак не се стърпях...
Дилмана,
вие къде живеете?Предполагам не в Холандия.Не се обръщам към вас за конкретния случай, а за да изясня едно друго нещо...Това, което тук само се загатва/от фата моргана например/ е, че в Холандия от години се води война със социалните институции, защото изкарват парите си от чуждото нещастие.Особенно след 2000 година има стотици заведени дела от предимно холандски родители, за това че попечителство над децата им е отнето неправомврно, а  самите деца са в приемни семейства, на  които само името им е "семейство", а иначе са си наистина социално слаби или самотни майки със несигурен доход.Това е бизнес тук...,независимо дали ви харесва или не.Никой не отрича проблема, само че системата работи изключително тромаво и резултата ще се види след години.Много момичета, които  живеят тук, може би имат информация за процедурите в тези институции само от вестниците или телевизията и за това са на мнение, че такова отношение от страна на холандските власти не е възможно,съвсем друго пише в законите,а в практиката много от хората в тези институции имат право да вземат самосиндикални решения в конкретни случаи/например да разрешат или не разговор между родители и деца/.

Повод за това да ти отнемат детето може да е и анонимно обаждане, колкото и на някои от вас да не им се вярва, или например донос от личния лекар за това, че едно бебе например не се ваксинира редовно или изобщо не се ваксинира.Факта, че това не е задължително няма голямо значение, ако въпросния лекар е на мнение, че едно такова дете представлява опасност за целия народ например.В по малките населени места съседите ще те предадат на властите дори и само заради факта, че си чужденец...бранят си територията ли, знам ли...?!
И това също не е проблем от вчера...в правова Холандия преди няколко години дори призоваваха хората да предават по този начин нелегално пребиваващите,а учителите да докладват за нелегално обучаващите се деца.На което някои отказаха, ама други...Резултата - запазихме училището, но   загубихме квартирата....Майната му.
В правовата Холандия непрекъснато се спекулира с понятието толерантност...Да ме прощавате и вие и властите, ама такова животно няма.През целия път, който сме изминали от нелегално  пребиваващи до хора със статут,работа и някакво положение в обществото, сме се сблъсквали с най-различни проблеми тая работа с толерантността много намирисва...щото е избирателна...мога д адам и примери,но не са по темата.
 И това не е най важното...няма да чуете или да прочетете нито един случай в правова Холандия в такава институция да е попаднало или да е отнето от родителите дете от турски или марокански произход....Без капка расизъм, тези които живеят в страни с голяма мюсюлманска популация ще разберат за какво говоря...
Няма и да ги пуснат да припарят в дома им, а да не говорим да им вземат децата...Ако беше така отдавна щяха да са по детските затвори, домове и институции всички  деца, които от пети шести клас демонстрират такова радикално-религиозно поведение в училище че косата ти да настръхне,или такива които прилагат в училище същите бойни хватки, които таткото практикува вкъщи....примерите са много.

 Абе изобщо трябва да ви е ясно, че тука "совите не са това което са".И аз си мислех в началото когато започнах да уча право, че тук е по-добре, че е Европа, че всички закони са създадени в служба на гражданите...дрън-дрън...няма такова нещо.

От друга страна разбирам и всички,които мислят че нещо не е наред в тази история...не са един или два примерите за българи, които мамят,лъжат и злоупотребяват с нашето доверие..вижте какво стана с Мануела и баща и...
А пък и от краткото време,което съм прекарала във форума се убедих, че лъжата и лицемерието са навсякъде за съжаление.
Не се обиждайте момичета,не генерализирам, просто е жалко.

Само фактите са важни по случая със тези деца, но не съдете за една   държава и общество само по външните му белези на успех...
Тук има много гнили ябълки и съдебната система от години крещи за реформа.

# 174
  • Мнения: 93
И аз мисля, че не разполагаме с достатъчно информация, за да вземем страна по случая. Само искам да вметна, че един истински и уважаващ себе си юрист не би се изказал по начина, по който Огнян Стоичков е представил случая.

eddita, правова държава означава върховенство на закона и упражняване на държавната власт на основата на закона. Нелегално пребиваващите не спазват закона, а в една правова държава неспазването на закона се санкционира.

# 175
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

По-скоро си мислех, дали при доказано наличие на евентуално неправомерно отношение от институциите към децата, въпросната партия би реагирала по някакъв начин.
Иначе, не знам с какъв ранг е "Телеграф" като издание, но и журналист да не се наеме да рови, пак донякъде е показателно.

Ако има неправомерно отношение, то партията може да съзира проверка, но дотам е възможността за действие.
Телеграф е нещо като 24 часа. Не се води за супер сериозен вестник, но отразяват различни разследвания.


Дилмана живее от 20 години в Холандия. Повече от мен и теб, както и познава със сигурност много повече хора от мен и теб ( едита) в най-различни области.
Аз не отричам, че подобно отношение не е възможно или да е станала грешка. Но не мога да го кажа, докато не видя документите на майката за причините довели до тук. Като чета последният постинг и звучи все едно всички случаи са неправомерни, вички приемни родители са чудовища, които имат бизнес и т.н. Да, сигурно има и такива, но нека не забравяме някои факти:

За да се стигне едно дете да бъде отнето от едно семейство, то е ИМАЛО проблем. Най-често децата идват от специфични семейства (криминално проявени, асоциални семейства, проблеми с алкохол и наркотици, малтретиране на детето, lover boys). На никоя майка няма да й вземат детето, ако НЯМА проблем.
Защо има разлика между мароканци и турци, и другите? Причината е проста: начин на мислене. Пак ще дам за пример мой ученик: родителите му бяха САМИ съзирали социалните, за да им помогнат да се справят с поведението на синът им. Пак те САМИ се бяха съгласили детето да бъде настанено в специална къща ( не в семейство, защото беше на 16), където ще му помогнат да се справя сам с пари и агресия. Самите родители не виждаха възможност САМИ да се справят с този проблем. В подобна ситуация едно турско семейство / мароканско почти никога няма да съзира социалните, защото ще се опита В семейството да се справи с даден проблем. Всички вуйчовци, лели, братя, дядовци ще се включат в упражнавянето на контрол и вкарване в релсите (разбира се, има и проблемни мароканци/ турци, които не биха могли да се справят с даден проблем).

При lover boys: Холандските родители виждат в затворените институции начин момичетата да не бъдат застрашени от влиянието им. Много от тях САМИ настояват децата да прекарат известно време там. Факт, че не са толкова затворени и има достъп до комуникация с околният свят е факта, че доста момичета бягат от там и отново попадат под влиянието на lover boys. Едно турско момиче, веднага ще бъде обгърнато от роднините и понякога дори ги изпращат при роднини в Турция или Мароко, докато интереса на даден lover boy спадне.

С една дума: мароканци и турци разрешават проблемите си в семейството, докато холандци търсят помощ отвън. Дори и при настаняване в приемно семейство има разлика, защото 100 роднина на мароканци ще се отзоват да приемат детето, докато може и 1 да не се намери за едно холандско дете.

Аз съм за социалният контрол, когато опира до спазване на закони или казване, когато някой малтретира детето си. Опитвам се да бъда толерантна, но не мога да се съглася, че трябва да съм такава към нелегално пребиваващи или такива, които по всякакъв начин гледат да изментят държавата. Затова и разбирам холандците, които се борят с това понятие.
Най-голямата част от доносите НЕ е свързана с децата, а с хората, които взимат помощи, а живеят заедно с печелещ пари или работят нелегално ( доста съм навътре в тази област). Ако аз спазвам законите, искам и съседката да ги спазва, а не да се облагодетелства, докато аз плащам данъци като луда.

Ниската криминална активност, където има социален контрол е също част от живота.  

И пак от личен опит: бих се радвала, ако някой беше изпратил донос какво става в къщата ни, когато бях дете и някой беше взел отношение. Или по-късно, когато имахме други проблеми, А не всички в България да се правят на глухи.

И последно: когато си в дадена страна, която не ти е родна, си длъжен да спазваш законите. Когато не го правиш е естествено да почнат да гледат на теб с друго око и най-малкото е смешно да се оплакваш, ако си престъпил даден закон, а ти да викаш колко са лоши.




Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 13:10 от Kalinka

# 176
Ох,четох четох и през цялото време подтисках желанието си да се намеся...
Ама пак не се стърпях...
Дилмана,
вие къде живеете?Предполагам не в Холандия.Не се обръщам към вас за конкретния случай, а за да изясня едно друго нещо...Това, което тук само се загатва/от фата моргана например/ е, че в Холандия от години се води война със социалните институции, защото изкарват парите си от чуждото нещастие.Особенно след 2000 година има стотици заведени дела от предимно холандски родители, за това че попечителство над децата им е отнето неправомврно, а  самите деца са в приемни семейства, на  които само името им е "семейство", а иначе са си наистина социално слаби или самотни майки със несигурен доход.Това е бизнес тук...,независимо дали ви харесва или не.Никой не отрича проблема, само че системата работи изключително тромаво и резултата ще се види след години.Много момичета, които  живеят тук, може би имат информация за процедурите в тези институции само от вестниците или телевизията и за това са на мнение, че такова отношение от страна на холандските власти не е възможно,съвсем друго пише в законите,а в практиката много от хората в тези институции имат право да вземат самосиндикални решения в конкретни случаи/например да разрешат или не разговор между родители и деца/.

Повод за това да ти отнемат детето може да е и анонимно обаждане, колкото и на някои от вас да не им се вярва, или например донос от личния лекар за това, че едно бебе например не се ваксинира редовно или изобщо не се ваксинира.Факта, че това не е задължително няма голямо значение, ако въпросния лекар е на мнение, че едно такова дете представлява опасност за целия народ например.В по малките населени места съседите ще те предадат на властите дори и само заради факта, че си чужденец...бранят си територията ли, знам ли...?!
И това също не е проблем от вчера...в правова Холандия преди няколко години дори призоваваха хората да предават по този начин нелегално пребиваващите,а учителите да докладват за нелегално обучаващите се деца.На което някои отказаха, ама други...Резултата - запазихме училището, но   загубихме квартирата....Майната му.
В правовата Холандия непрекъснато се спекулира с понятието толерантност...Да ме прощавате и вие и властите, ама такова животно няма.През целия път, който сме изминали от нелегално  пребиваващи до хора със статут,работа и някакво положение в обществото, сме се сблъсквали с най-различни проблеми тая работа с толерантността много намирисва...щото е избирателна...мога д адам и примери,но не са по темата.
 И това не е най важното...няма да чуете или да прочетете нито един случай в правова Холандия в такава институция да е попаднало или да е отнето от родителите дете от турски или марокански произход....Без капка расизъм, тези които живеят в страни с голяма мюсюлманска популация ще разберат за какво говоря...
Няма и да ги пуснат да припарят в дома им, а да не говорим да им вземат децата...Ако беше така отдавна щяха да са по детските затвори, домове и институции всички  деца, които от пети шести клас демонстрират такова радикално-религиозно поведение в училище че косата ти да настръхне,или такива които прилагат в училище същите бойни хватки, които таткото практикува вкъщи....примерите са много.

 Абе изобщо трябва да ви е ясно, че тука "совите не са това което са".И аз си мислех в началото когато започнах да уча право, че тук е по-добре, че е Европа, че всички закони са създадени в служба на гражданите...дрън-дрън...няма такова нещо.

От друга страна разбирам и всички,които мислят че нещо не е наред в тази история...не са един или два примерите за българи, които мамят,лъжат и злоупотребяват с нашето доверие..вижте какво стана с Мануела и баща и...
А пък и от краткото време,което съм прекарала във форума се убедих, че лъжата и лицемерието са навсякъде за съжаление.
Не се обиждайте момичета,не генерализирам, просто е жалко.

Само фактите са важни по случая със тези деца, но не съдете за една   държава и общество само по външните му белези на успех...
Тук има много гнили ябълки и съдебната система от години крещи за реформа.

eddita,
Живея в Холандия от 1990 година, т.е. вече 18 години. Това, разбира се, не е аргумент, защото съм срещала хора, които живеят тук от 20 години и нито са разбрали нещо от Холандия, нито могат да прочетат текст, по-дълъг от обява, нито следят холандските медии (а има чудесни и много сериозни публицистични предавания, вестници като Volkskrant и NRC , купища сериозни издания, изследвания и т.н.), нито хал хабер имат къде и как да търсят информация.
 Напоследък пък българите в Холандия се увеличиха не двойно, а тройно.
 Между тях има много свестни и добре образовани, предимно млади хора, които знаят по 2-3 западни езика и бързо се ориентират, но има една голяма част соц- носталгици и селски тарикати, които са си надянали анцузите, бучнали са си сателитната антенка и само телом са в Холандия. Гледкат си Слави Трифонов или каквото там дават по родните канали, слушат си чалгата, ронят ред сълзи, ред сополи като стигнат десетата ракийка и са до един все големи разбирачи, само дето три думи на холандски не могат да прочетат без грешка, а и ако ги прочетат, не знаят какво точно означават.
Така че това кой къде живее не е аргумент, а се гледа на кой колко му акълът.

Вие сега, например, с тоя тюрлю-гювеч, който го изръсихте горе с толкова бригадирски замах, какво точно очаквате от мен?

Да започна едно по едно да нищя глупостите, които изсипахте с лека ръка за няма и десетина минути?
За вас - десетина минутки, за да изръсите всичките тия глупости (без нищо, ама нищичко черно на бяло), а за мен - поне час -два, за да ви опровергавам дивотиите една по една, да ви превеждам факти и доказателства и после вие пак да дойдете със самосвала с глупостите и да го изсипете ?
Е, съжалявам, ама, крайно време е да се научите да цените и собственото си време, и чуждото.
Например: как ще ми докажете ей това твърденийце тук: "Повод за това да ти отнемат детето може да е и анонимно обаждане, колкото и на някои от вас да не им се вярва"

Посочете ми поне един случай в Холандия, когато на някого са му отнели родителските права (или както вие се изразявате:"отнели му детето" ) без делото да е минало през съд?
Ще посочите друг път!
Хайде, тогава направете си експеримент: направете един анонимен донос, че си малтретирам детето, пък да видим дали някой ще дойде да ми го "вземе" ? Или по-скоро, ще ви издирят и ще си понесете отговорността за това, че сте писали клевети?

За ваксинациите пък думи нямам (цитирам собственото ви твърдение: "например донос от личния лекар за това, че едно бебе не се ваксинира редовно или изобщо не се ваксинира")

Eddita, в Холандия има цели села ортодоксални калвинисти, които не щат да си ваксинират децата, щото Господ щял да реши дали ще се разболеят от детски паралич или не и още не  съм чула на някой да са му взели детето, но вие сте  "наясно" и с този проблем.

Друг ваш бисер: "Това, което тук само се загатва/от фата моргана например/ е, че в Холандия от години се води война със социалните институции, защото изкарват парите си от чуждото нещастие."
И къде са доказателствата за тези (извинете за израза, но по-точен не се сещам) гламави приказки?
Как точно "си изкарват" социалните бюра парите? Я ми обяснете  как точно си представяте, че става тая работа, дайте точка по точка целия механизъм???
Например, кой взема парите:
- местното бюро "Грижа за детето",
- Съветът за защита на децата
- съдията, който издава решението,
- приемното семейство или
- домът, където е настанено временно детето?

Хайде сега да ги чуем почитателите на конспиративните теории и да видим доказателства за корупционна схема на „социалните институции, които изкарват парите си от чуждото нещастие”?
 (само си вземете и елката като смятате сумите и ми кажете колко мерцедеса са си купили „социалните институции”(а и кои точно!)

Изобщо, имате ли дори бегла идея как функционира системата, как се субсидират бюрата и как се отчитат?
Имате ли изобщо понятие за отговорността, която носят социалните работници за злоупотреби или за неверни сведения?
 А как си представяте, че "уреждат" всичко това със съда, например?
Писах за ей такива велики нашенски разбирачи, че системата е така създадена, че да изключва конфликт на интереси и го обясних на чист български език. Ама кой да чете! Едно си баба знае, едно си бае!

Съжалявам, но наистина ми се изчерпа търпението пред толкова самоуверено изръсени глупости.
Такива като вас си приказват в Интернет сякаш се намират в селската бръснарница и не си дават сметка колко вредно е да се тиражират неверни твърдения.

PS "особено" се пише с едно "н" : особен, особена, особено, особени
Щеше да е с две "н", ако беше "особенен",
както е случаят с "есенен" , например - есенна, есенно, есенни

# 177
  • Мнения: 871
Живея в Холандия от 1990 година, т.е. вече 18 години. Това, разбира се, не е аргумент

Разбира се, че не е аргумент.*

PS "особено" се пише с едно "н" : особен, особена, особено, особени
Щеше да е с две "н", ако беше "особенен",
както е случаят с "есенен" , например - есенна, есенно, есенни

... както и тази ви забележка не е аргумент в дискусията, но е особено полезна, за да се изтъкне с какъв умен, любознателен, образован и възпитан човек се води спора, за разлика от вас самият  bowuu

*На мен даже ми говори други работи годината 1990 г. и по-добре разбирам отношението към България.

# 178
така, сега не мога да ви дам абсолютно никакви подробности, но вече имам информация, че всичко е наред с децата. Информацията е сигурна и предлагам да сложим точка на дискусията и на празните приказки.
Просто имате думата ми, че с децата всичко е ОК.

# 179
  • Мнения: 126
Едитта......   bouquet четох,четох и понеже съм пристрастна в тая тема...все не смеех да се намеся,ама твоят пост ме задължи ,чисто човешки,да те подкрепя.....в Интерес на Истината


В правовата Холандия непрекъснато се спекулира с понятието толерантност...Да ме прощавате и вие и властите, ама такова животно няма.През целия път, който сме изминали от нелегално  пребиваващи до хора със статут,работа и някакво положение в обществото, сме се сблъсквали с най-различни проблеми тая работа с толерантността много намирисва...щото е избирателна...мога д адам и примери,но не са по темата.
Без капка расизъм, тези които живеят в страни с голяма мюсюлманска популация ще разберат за какво говоря
...


В Демократична Франция нещата не стоят по-различно.....СВОБОДА -РАВЕНСТВО-БРАТСТВО -трите завета на френската демокрация,изцяло Лъжливи думи ...в които обаче Аз вярвах докато не дойдох и на место не видях за какво става въпрос

Свобода -за  кого ....може би само за самите французи-безнаказано крадящи и инасящи децата на Чат,като стока....Защото искали да им осигурян по-добър Живот,в по-добра Държава.....Велико Правосъдие- под прикритие на Социална организация....задвижили въпроса в Името на Свободата на децата......защото са бедни деца -те семейства и родители които ги обечат...Нямат,просто Нямат!

Равенство-....никога ,ама никога няма да са равни едно арабче,едно черно африканче и едно Французойче....Както и Сега Не са са равни едно западноевропейче  с едно източноевропейче.... Нима не сте го почувстали и Вие?!Расизъм,двуличие и ....на една ръка растояние от Нас-защото все пак си ...Беден Европеец!

Братство- ако вообще сима смисъл в тази дума ....в условията на Боксуващата Икономическа криза,където Човек за Човека е Вълк.

-Извинете ме ,ако имам допуснати правописни грешки- държах да предам смисъла, а не формата

За мен -социалната система на Запад е стара.....услужливо направена да зашитава един по-стар живот....
Дилмана-видях поста ти преди да поликувам......Слава богу че новините за дечицата са добри.......Дано и на майкат се окажи помощ-...мисля че психически е изхабена

Общи условия

Активация на акаунт