Плащат ли се изследванията за детска градина?

  • 10 029
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
Ето какво покрива касата като профилактика за децата.

"Изследване за чревни паразити (Ентеробиус вермикуларис, Аскарис лумбрикоидес, Ламблия интестиналис и Хименолептис нана) –един път годишно"

# 16
  • Мнения: 511
нещо не ми се отваря линка,който е даден

# 17
  • Мнения: 9 814
Хора, безплатно е - нещо ви разиграват! Правих изследвания за ясла напролет! Всичко с направления!

Да обаче направленията се пишат от ЛК все едно има съмнение, че детето има чревни паразити.
Ако, напише, че са за ДГ се плащат, защото Здравната каса не ги поема.
Аз платих само 2 лв. за биологичен материал.

# 18
  • Мнения: 248
Синът ми скоро навърши 3 години и личната ми даде направления за кръв, урина и чревни паразити (изследванията, които се правят профилактично на 3 год.). Каза ми, че изследването за чревни бактерии не се покрива от касата и ще трябва да си го платя. Мисля, че ако тези изследвания са правени по-рано през годината няма как да се дадат отново направления.
А преди година, когато постъпвахме на ясла платих такса само за биологичен материал.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 181
За всичко педиатърката ми даде направления.В лабораторията само мисля,че доплатих някаква минимална сума.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се заплащат-само такса за лабораторните материали

# 21
  • Мнения: 2 587
А сега съм много нервирана вече  #Cussing out
Как да е реших че ще си платя изследванията-отидох в Здравният център и от там ме препратиха в София,че "у наше село" нямали апаратура.Отидох в София в една лаборатория,а оттам не искат да ги направят без направление от личният лекар,дори и кодовете по здравна каса ми дадоха.Не че не може и без направление,но ще ми струва около 80-100 лв.
То накрая ще ги направим по един или друг начин,ама що за скапана управия има в тая държава.......

# 22
  • София
  • Мнения: 8 932
Абсолютно без пари ни излезнаха, само васермана е платен. Никога не съм плащала тези изследвания, явно си зависи от личният лекар. newsm78

# 23
  • Мнения: 2 865
Моите деца са при различни лични лекари, но не съм плащала за тези изледвания. Дават ми направления. Само за васермана платих, който се иска само за ясла, но не и за градина.

# 24
  • Мнения: 2 908
Дадоха ми направление-тепърва ще ги правим,но ще са без пари,най-много по 2-3 лева за кръв да платя.С направления са,не се давайте на безочливите лекари.И аз съм от малък град,ама ми дадоха направление.jmoto,не се ядосвай,намери друг лекар,който ще ти даде направление. Peace

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз приключих с изследванията за градината- платих цифром и словом 1 лев за вземането на периферна кръв. Дори и Васермана ми се размина- в нашата градина не искат такова изследване Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 456
.....С направления са,не се давайте на безочливите лекари.И аз съм от малък град,ама ми дадоха направление.jmoto,не се ядосвай,намери друг лекар,който ще ти даде направление. Peace

Добре де и ние изследавиня няма да правим повече, но
се чудя как точно да настояваш за направление
кат не ти го дава личиня лекар и това си е. За да вземеш направление от друг лекар трябва да смениш настоящия и гаранция никаква , че ще ти даде това котео ти трябва.
Както и да е ! Живи и здрави да са ни дечицата!
Успех на всички накоито предстои!

# 27
  • Мнения: 2 587
Разпечатих си това за програмата за "детското здравеопазване" от линка даден от Ellypr и заедно с кодовете дадени ми от лабораторията си взех направление след много мрънкане от личният лекар.
Сега обаче си имам друг проблем-как да взема акито след като детето е с разстройство.  ooooh! Та ще чакам да мине............

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Муци, няма такъв филм- не се дават направления  Naughty Направленията за деца до 18 години нямат лимит. Нашата лекарка се е случвало в един месец да ни прати на трима специалисти и да ни пусне сума ти и изследвания.
Ако се опъне, настоявам. Ако не поддаде- подавам оплакване в ЗК.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 456
Тарталета, благодаря ти мила за тази подробност!
Наистина не я знаех.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт