Вредни ли са за децата желирани бонбони.

  • 11 412
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 698
И аз мисля, че яде твърде много от нещо, което изобщо не и е нужно. Удоволствието е важно нещо, да. Но удоволствието е психологически обусловено. Ако тя няма право често да яде бонбони, един ще я зарадва много. И за нея пак ще е удоволствие. Ако няма ограничения, скоро и две пакетчета на ден ще са и малко. Ще иска трето.
Мога да ти препоръчам, докато ги намалите като количество /евентуално/, да й купуваш от тези, които са без оцветители и консерванти - мисля, че са на Дисни - с Мечо Пух, Пепеляшка и Мики Маус - три различни вида. Със захар са. На тях пише, че са без оцветители и консерванти, не ги бъркай с друг вид. Когато на моето дете му се доядат такива бонбонки /веднъж на няколко месеца, между другото/, купувам от тези.
Вярвам, че повечето неща в поведението на децата ни са въпрос на навик, който малко или много ние сме създали. И аз имам проблеми с "това може, това не може" с дъщеря ми, не бих искала да звуча назидателно, а да помогна. Simple Smile

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен не

# 17
  • Мнения: 9 814
Желираните бонбони са вредни по много причини- съдържат твърде много захар, изкуствени оцветители, ароматизатори, стабилизатори и т.н.
А дали детето на авторката пълнее от тях не може да се каже със сигурност.

# 18
  • Мнения: 3 880

Нищо не е чак толкова вредно, ако се консумира с мярка, т.е. 2-3 бонбонки на ден, но 2 пакетчета и то ежедневно си е много. Ограничавай я, давай й пърченца плодове ако много настоява да дъвче нещо. Е, в началото ще се сърди, разбира се, но няма друг начин.
Не подценявай захарта, тя е един от продуктите, от които най-много се пълнее Peace

# 19
  • Мнения: 4 292
Вредни... То кое вече не е вредно? Но винаги съм била на мнение, че е по-добре да дам на синът си малко шоколад, вместо желирани бонбони, вафли и други такива.
А децата наистина лесно се пристрастяват. Той се беше пристрастил към Нескуик-а.  Rolling Eyes

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И според мен шоколадът/качествен/ е по-малкото зло.

# 21
  • Мнения: 3 880
И според мен шоколадът/качествен/ е по-малкото зло.
А шоколадът освен захар има и доста високо съдържание на мазнини... Confused

# 22
  • Мнения: 601
Също си мисля че шоколада е по-малкото зло поне няма оцветители и химикали като желираните.
Откакто  я гледат бабите детето ми започна да иска бонбони.Све. ми каза че и купувала такива желирани бомбони и тя много ги  обичала. Че като побеснях....Толкова време я пазих.Сега съм дала нареждане когато иска бонбони да и купува стафиди и сушени  плодове.
На 2 годинки е и все още се лъже че и това са бонбонки Laughing

# 23
  • Мнения: 30
 Благодаря, за откровената реакция.  bouquet
 Знам, че не съм уточнила, но за 2 пакетчета имам в предвид най-малките в момента на пазара, тези по 0.35 ст. 
 Дъщеря ми обича по течно сготвените храни и естествено бонбоните ги давам, след като се е нахранила. Така, също за следобедна закуска яде плодове, сега за предпочитане е диня и пепеш.
 Аз давам по едно пакетче на ден или сладолед, но все се намира някой да донесе, дядо, баба след работа.
 Разбирам, че са вредни, но нищо с друго не иска да ги замести. Може и това да е грешно, но е вече голяма и трудно се залъгва.
 Надявам се като тръгне на детска градина, това да се промени и по малко да се сеща за тях.

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Не мисля, че са по - вредни от другите бонбони. Дори съдържат по - малко захар от тях. Моята дъщеря също много обича бонбони. Предпочитам да давам желирани вместо други. Рядко минава ден, в който да не я яла бонбони. За шоколада не съм съгласна, че е по - безвреден. Ние се лекуваме с хомеопатия и избягваме шоколада. Но дори и преди това съм избягвала да давам изделия с какао на детето. Купувам само бял шоколад. Всъщност едва ли има полезни бонбони, но мисля, че желираните са по - малко вредни от другите. Всичките бонбони имат оцветители, ароматизатори. Когато намеря купувам бонбони без захар, поне захарта да избегна щом мога.
Просто опитай да намалиш количеството.

# 25
  • Мнения: 601
Бонбоните без захар съдържат Аспартам или Захарин.Това са химикали с доказано канцерогенно действие и са 1000 по-вредни от захарта.
По-добре купувай на детето си бонбони със захар.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
След като прочетох мнението ти проверих какъв е състава на бонбоните. Не се споменава нито захарин, нито аспартам.

# 27
  • София
  • Мнения: 665
всъщност пектина и желатина са полезни, а за нишестето не знам да е вредно

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Чети им съдържанието. Има такива с натурални аромати и оцветители.
На въпроса дали пълнее от тях - всички, без изключение, съдържат захар.
И... едва ли от тях пълнее. По- скоро, щом яде малко, може да има някакъв проблем с метаболизма - може би е добра идея консултация с лекар. И щом се движи доста..  newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Бонбоните без захар съдържат Аспартам или Захарин.Това са химикали с доказано канцерогенно действие и са 1000 по-вредни от захарта.
По-добре купувай на детето си бонбони със захар.

Не е доказано - тъкмо затова се използва. А и съществуващите подозрения са доста мъгляви.

Общи условия

Активация на акаунт