Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 530
Aз така и не разбрах колко на брой ми бяха шевовете, но знам че ме кръцнаха 2 пъти с "ножичката". Сега белега почти не си личи, но оня ден ме придърпа доста болезнено ей тъй както си лежах.

# 16
  • Мнения: 2 407
При мен инаше подръпвания, това беше от конците, пръсках се с panthenol, много ми помогна за 5-6 дни ми нямаше нищо!Сърбежи не съм имала- консултирай се с генеколог!

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Първите две раждания бяха без шевове и след 10 дни бях съвсем като нова.Третото беше с епизиотомия и конците опъваха и сърбяха около месец май.Сега нищо не чувствам.

# 18
  • Мнения: 542
Чета и като спомням двете си нормални раждания...не знам...бяха без проблеми, но в българското "нормално" раждане май от време на време има и нормални неща - като добро отношение, правилно зашиване, правилна профилактика и грижа после...
Не за да ви дразня, а само за инфо - моя приятелка във Франция, след нормално раждане (няма да коментирам базовите условия...), я викнала гинеколожката за преглед и я попитала дали желае физиотерапия за стягане на влагалището  newsm78, освен всичките други задължителни прегледи...
Та в тая връзка, малко са лекарите, които имат време, а и желание за такова отношение, затова май ако не се погрижиш сам...ще те подръпва, прибоцква и всичките останали "нормални" неща...

Общи условия

Активация на акаунт