Разочарована от Вилно селище Арапя

  • 6 328
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Май ти си онази Джеси- управителката . hahaha
Права си, тя ще да е  hahaha hahaha hahaha Peace

# 16
Не съм читател от този сайт, но видях негативните мнения за това т.нар. Вилно селище Арапя, реших и аз да споделя мнението си.
Както повечето тук са написали, това нещо хотел/вилно селище реално не отговаря на категория 4 звезди. Не съм сигурен дали биха покрили дори 3 звезди.
Не искам да описвам всички проблеми които имахме на почивката си там, но не бяха малко. Реално думата "почивка" не може да бъде използване за престоя ни от 7 дни там, защото нито си починахме, нито си прекарахме добре, а само постоянно се разправяхме и дори желаехме да си тръгнем час по-скоро. Лошото беше че бяхме платили 100% авансово на туристическа агенция, от която не получихме никакво съдействие, резултата беше че или можехме да си стоим и да мизерстваме, или губим парите си. А този хотел ни беше препоръчан като добър от агенцията  #2gunfire
За проблемите, както са писали хората по-горе, много са: няма път, минаваш за свой риск по пътека издълбана като лунен кратер, след това си един вид затворник в местността, защото не е много препоръчително да рискуваш постоянно. Много прахоляк и пепел, това е от липсата на път, такава мръсотия и пепел не бях виждал отдавна. Няма паркинг. Няма охраняем паркинг също, а агенцията ни каза че било имало. След това няма дори и ресторант, освен т.нар. шведска маса, която съвсем откровенно е по-лоша от студентски стол. Има 2 капанчета в местността, но и там менюто е много ограничено. Басейнът е доста малък, почти неизползваем, освен за децата ни. Водата беше с много ниско налягане, но имаше все пак. Почистването на стаите нещо не го видяхме. И т.н.
За разправиите с т.нар. управителка, абе хайде тук да не описвам че пак се ядосвам.

Най-лошото в случая е че бяхме през агенция, сега си прехвърлят топката, не зависело било от агенцията, а реално сме клиенти на агенцията, а не директно на хотела. А хотелът реално май е на самотек.
Към кого би трябвало да се обърна за обезщетение?
Още нещо, като гледам тук има доста недоволни, дали няма да е по-добре да се направи колективен иск?

# 17
  • Мнения: 4 784
Petyr Todorov  би ли споделил с нас името на агенцията?

# 18
Това не е истина просто!!!! Имам колеги, които са ходили преди няколко години и са ми казвали че там било страхотно... Но явно всичко хубаво се побългарява и е много тъжно човек да работи цяла година с надеждата да си направи дългоочакваната почивка и.........  Тези са за съд, да ги затворят и да бъдат принудени да върнат парите на хората!!! Трябва да се споделят такива неща,макар и лош опит, както и да се рекламират добрите места за почивка защото от това печелим и ние, и тези,които наистина искат нещо да се промени в туризма и мислят и за клиентите си....

# 19
  • София
  • Мнения: 38 515
Въобще не е трябвало да строят хотел на Арапя!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 702
Въобще не е трябвало да строят хотел на Арапя!


Абсолютно си права!
Това си беше къмпинг, прекрасно диво място!

Хем искат да ходят на девствени места, хем "пътя такъв, паркинга онакъв, шведската маса еди какво си, басейна #Crazy ) незнам кво му е".

Хотели и басейни - бол. Ходете там  Tired

# 21
  • Мнения: 1 426
за 67лв all inclusive в топ сезона в Бг какво очакваш, цената определя качествето
аз съм била там преди 2 г, за почти същите пари, отидох с ясната представа че не съм ударила кьоравото с евтино море а с ясна представа за какво става въпрос, но като не ми харесва храната не я ям, ходим да ядем другаде, на сила никой не ме е карал.

# 22
  • София, България
  • Мнения: 5 597
за 67лв all inclusive в топ сезона в Бг какво очакваш, цената определя качествето
аз съм била там преди 2 г, за почти същите пари, отидох с ясната представа че не съм ударила кьоравото с евтино море а с ясна представа за какво става въпрос, но като не ми харесва храната не я ям, ходим да ядем другаде, на сила никой не ме е карал.


тока и топлата вода сигурно са част от Ultra all inclusive - а , извинете  Laughing

# 23
  • Мнения: 178
Явно повечето хора смятат, че щом е къмпиг може и да е мърляво. Препоръчвам им да отскочат до Гърция, за да добият представа как трябва да изглеждат къмпинзите. И, о чудо - имат си ток, вода и хубави пътища, но никой не го възприема като екстра.

# 24
  • Мнения: 528
Явно повечето хора смятат, че щом е къмпиг може и да е мърляво. Препоръчвам им да отскочат до Гърция, за да добият представа как трябва да изглеждат къмпинзите. И, о чудо - имат си ток, вода и хубави пътища, но никой не го възприема като екстра.

Миналата година бяхме на къмпинг в Гърция, чисти бани и тоалетни, топла вода, даже и пералня имаше. Нищо общо с нашите смрадливи и мизерни къмпинги.
Извинявам се за разводняването на темата, просто исках да подкрепя това мнение.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз бях на Арапя от другата страна в бунгало /по-точно тухлена къщичка/ с ток, баня и всичко беше подредено и достатъчно чисто.
Много сме доволни.
Ако исках AI щях да отида на север.
Това, че пътя е разбит е заради собствениците, които си правят мръсно един на друг и са затворили по-свестния път, защото минава през мястото на някой си.

# 26
  • Мнения: X
3m, казваш,че за 67 лв. човек не трябва да очаква много...ами сметни си го :
нощувка 20 лв. /за легло-няма дори за 20 лв. работа и препарати8
закуска-5 лв. -за филия,масло ,чай или кафе и ...
обяд -10 лв. ...май дори е много...
вечеря -10 лв...

общо-45 лв.
другото е печалба от човек ...моите суми са дори завишени...

Не знам,може аз да не разбирам...за 120 лв. на човек ОИ -какво трябва да очакваш...храна за милионери?

# 27
  • Мнения: 1 426
да не превръщам темата в заяждане, ама това колко и кой печели е доста кръчмарска сметка - забравяш заплати обслужващ персонал, данъци, разходи за текуща поддръжка и ремонти.
Цените  се определят от конюктурата на пазара, искаш хубав ОИ плащаш 100лв, всико под тази цена е пансион. Проблема с тока не мога да го коментирам, но впредвид липсващата инфраструктура е нормално.
Преди да отиде някъде човек, проучва и се интересува къде отива. Явно очакванията са били по-големи от действителността и имайки впредви чий е хотела едва ли може да предложи добро ослужване.

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ужас!!!!
Аз също почивах в БГ на място, което е било къмпинг. Сега има хотелски комплекс 4 звезден. Единствено, че нощувката ни беше малко по-скъпа от вашата, а именно 220 лв. Това за 3-ма човека /2-ма възрастни и дете на 12,4 години/. Т.е. условията до тук са изравнени с разлика в цената.
Е мога да кажа, че това което аз получих от там си заслужаваше всяка стотинка. Райско кътче, чистота, изобилие, не не изобилие, направо разхищение на храната. Дори да свършеше нещо 5 минути преди крайния час обявен за съответното хранене, то се зареждаше - нищо не е свършвало. Топла вода, ток и други неща няма да ги коментирам - перфектни. След всеки посетител на масите в ресторанта, покривките се сменяха за следващия човек.

Написах това всичко, защото не мога да разбера тези, които казват "......какво очакваш от къпнинг...." Съветвам те да си търсиш правата.

Общи условия

Активация на акаунт