Интересно - за ръста на децата

  • 3 692
  • 40
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 438
И аз попаднах на една интересна статия за ръста в едно списание.Там пишеше, че обикновено ръста на момиченцата, който ще достигнат като възрастни се изчислява като се съберат ръстовете на родителите в см,вади се числото 13 и резултатът се дели на 2. а за момчетата числото 13 се добавя.
Например ако майката е 165, а бащата 180, би трябвало като порасне момиченцето им да е високо 165+180-13=332:2=166 см, а момченцето - 179 см.
Не зная какъв е ръста на родителите ми, но разликата между моята височина и тази на брат ми е точно 13 см.Това обаче не е така при съпруга ми и сестра му.
Все пак факторите, които влияят на ръста са много... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 9 973
не вярвам в тези неща

# 17
  • Мнения: 5 183
Да, и аз го бях чувала това за ръста, но не знам колко е вяно.
Само за сведение да кажа, 4е аз съм 163 с вдигнате ръце  Crazy а синковеца се роди 54.5 см и очуди акушерките с размерите си. Даже ме питаха къде съм го побрала, като съм такава "късичка" и дали татито е висок  Crazy
На две годинки беше 95см

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 13:02 от МАЙКА

# 18
  • Мнения: 4 753
Ех, жалко, че няма къде да проверя за мен и мъж ми - ще се поразровя в старите ни жилища... Дано запомня това за ръста, когато синът ми стане на 2 г.  Grinning

# 19
  • Мнения: 11 004
Интересно, но ако е вярно, нямаше да има хора с ръст под 1.70 см. Simple Smile
Все пак повечето 2-годишни деца са високи от 85 см нагоре, около 90 см.

# 20
  • Мнения: 654
боже,това трябваше да го прочета по рано като правихме ремонта.щото както върви синът няма да може да минава прав през вратата.той и сега не е малък висок 165 см.на 13 години , и най-лошото 44 номер обувки носи.за бала какво ще му търсим.

# 21
  • Мнения: 1 187
Ще проверя в картона и ще видим

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не мисля,че това е вярно

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
В четвъртък сме на консултация и ще видя колко ще е висок Simple Smile

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 958
Съмнявам се, да е вярно.
Днешните деца, израстват по-високи от предишните поколения, а не мисля, че са били бебета-гиганти.
За протокола, синът ми на 2 години беше 95 см.

# 25
  • Мнения: 27 524
Интересно... синът ми на две беше 95см, обаче нито баща му, нито аз сме високи...  Thinking Освен ако е по родата назад, ама се съмнявам  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 586
Ами и аз незнам дали е вярно ама и моят сега ще стане на две годинки и е 95-96 см., високичък ще бъде, да ми е жив и здрав.......... Heart Eyes Joy

# 27
  • Мнения: 2 090
Може би има нещо вярно в това  наистина newsm78,сина ми беше 92см на 2 годинки.Имайки впредвид че баща му е доста висок по принцип,предполагам че наследника му ще го настигне Grinning

Но пък от друга страна:
Интересно, но ако е вярно, нямаше да има хора с ръст под 1.70 см. Simple Smile
Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 39 762
Дияна пък е била мъничка на 2г. Дано вземе малко гени от родата на баща си Simple Smile

# 29
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Дано не евярно, дъщеря ми на 2г. е била 94см...по две изобщо не ми се мисли.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт