когато ТОЙ пази "спомени" от някоя....

  • 5 701
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 430
Е аз в моя случай си мълча,като пукал Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 90
Виждам, че са ти отговорили много свободомислещи хора.
За радост или не,аз не съм от тях.
Отне ми доста време "Бившата" да стане наистина бивша и сега е замолен любезно да пази всички "мили спомени"далеч от очите ми.
Всеки има правото да пази СПОМЕНИ /подчертавам го дебело/, но аз пък имам правото да не искам да намирам нейни снимки при нашите сватбени,например.
В този смисъл- една кутия със снимки и писма в апартамента на родителите му ми звучи ОК.
В моя дом нейни снимки- НЕ ! Naughty
Ако няма място, където да си съхранява "съкровищата"- да си наеме сейф..... Thinking

# 62
  • Мнения: 6 726
...В този смисъл- една кутия със снимки и писма в апартамента на родителите му ми звучи ОК.
В моя дом нейни снимки- НЕ ! Naughty
Ако няма място, където да си съхранява "съкровищата"- да си наеме сейф..... Thinking

Леле, много радикално.
Какво ще стане ако наистина няма друг дом, където да ги съхранява.
А, ако някой на теб ти постави такива условия какво и как да съхраняваш в дома си? Няма ли да престане да бъде твой дом?

# 63
  • София
  • Мнения: 6 802
Ами...моя мъж не е от сантименталните, ако наистина пази такива неща, значи неюо не е наред. Ще реагирам подобаващо.  Mr. Green

# 64
  • Мнения: X
...В този смисъл- една кутия със снимки и писма в апартамента на родителите му ми звучи ОК.
В моя дом нейни снимки- НЕ ! Naughty
Ако няма място, където да си съхранява "съкровищата"- да си наеме сейф..... Thinking

Леле, много радикално.
Какво ще стане ако наистина няма друг дом, където да ги съхранява.
Мисля, че стара кутия от обувки, захвърлена в мазето или гаража е добър вариант за съхранение на "съкровищата" Mr. Green Crazy

# 65
  • Мнения: 419
Мъжът ми е бил много популярен като ерген  Crazy и има безброй писма от обожателки. Чели сме ги много пъти.
Не е важно за мен коя е част от миналото му, по-ценно е, че аз съм настоящето му  Peace.
Моите и неговите стари писма ги съхраняваме (силно казано) в
Цитат
стара кутия от обувки, захвърлена в мазето или гаража

# 66
  • Мнения: X
Добреее, заменям думичката "захвърлена" с "грижливо стопанисвана". Надявам се така да е добре. Всъщност при едно добре поддържано мазе идеята е много добра. Примерно, тя му вдига поредния скандал,че е взел от пазара прекалено меки домати и той игнорирайки я напълно взима ключа от мазето, където остава насаме със себе си и....зареяните си мисли за скъпи спомени от миналото , далеч от нея, далеч от доматите,далеч от брачните окови, някъде там във своята сладка младост.....еехх.......

# 67
  • Мнения: 6 726
Мисля, че стара кутия от обувки, захвърлена в мазето или гаража е добър вариант за съхранение на "съкровищата" Mr. Green Crazy


Добър да. Нашите обаче не са захвърлени, а надлежно пазени от мен  Mr. Green
Просто вече си нямаме други домове, всичко е общо и един ден смятам да го завещая на деца и внуци.

# 68
  • София
  • Мнения: 90
Леле, много радикално.
Какво ще стане ако наистина няма друг дом, където да ги съхранява.
А, ако някой на теб ти постави такива условия какво и как да съхраняваш в дома си? Няма ли да престане да бъде твой дом?
Аз наричам "радикални" едни съвсем други действия....и не съм прибягвала към тях,въпреки че случая си заслужаваше Joy
Иначе на въпроса "...ако наистина няма друг дом, където да ги съхранява. " съм отговорила без да се шегувам.
Правилата да не съхраняваме в дома и приятелския кръг нещо или някой, които не са свързани с положителни емоции за другия- важат и за мен!
В този смисъл- спокойно,човешките права на съпруга ми не са погазени ! Винаги може да се разположи ако не в мазето hahaha, то в някой прохладен банков трезор и да се отдаде там на спомени, мастурбация или каквото и да е там,за което са нужни стари снимки!  Joy

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 17:20 от grig

# 69
  • Мнения: 3 782
как реагирахте/ще реагирате/ когато разбрахте/разберете/  че любимата половинка всъщност старателно си пази всички псма,снимки,смс-и и т.н...?
Ами наскоро ми се случи нещо такова. искаше да хвърли снимките на бившата си, аз не одобрявам това. Все пак са се случили тези неща, дори и да ги хвърли и изгори ако са вътре в сърцето му? Има ли смисъл?
Аз също си пазя моите си неща. В една кутия са, далеко от всички. Не бих могла да ги хвърля, те са част от мен.
Горила съм снимки, от яд, и сега съжалявам.

# 70
  • Мнения: X
как реагирахте/ще реагирате/ когато разбрахте/разберете/  че любимата половинка всъщност старателно си пази всички псма,снимки,смс-и и т.н...?
Ами наскоро ми се случи нещо такова. искаше да хвърли снимките на бившата си, аз не одобрявам това. Все пак са се случили тези неща, дори и да ги хвърли и изгори ако са вътре в сърцето му? Има ли смисъл?
Аз също си пазя моите си неща. В една кутия са, далеко от всички. Не бих могла да ги хвърля, те са част от мен.
Горила съм снимки, от яд, и сега съжалявам.

Тук, Аничка си много права. Ако спомените му оживеят в сърцето му, разпалени от пепелта, никакво горене на снимки и corpus delicti не помага.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 755
как реагирахте/ще реагирате/ когато разбрахте/разберете/  че любимата половинка всъщност старателно си пази всички псма,снимки,смс-и и т.н...?
Ами наскоро ми се случи нещо такова. искаше да хвърли снимките на бившата си, аз не одобрявам това. Все пак са се случили тези неща, дори и да ги хвърли и изгори ако са вътре в сърцето му? Има ли смисъл?
Аз също си пазя моите си неща. В една кутия са, далеко от всички. Не бих могла да ги хвърля, те са част от мен.
Горила съм снимки, от яд, и сега съжалявам.


А защо е искал да ги хвърли? И какво общо има твоето одобрение/неодобрение в случая? Аз когато съм искала да се оттърва от подобни неща просто съм го правила..не разбирам ситуацията.

# 72
  • Мнения: 3 782
Ами защо? Не иска да си спомня за нея, може би. Е, на теб ако не ти е приятно да виждаш неговите бивши в даден шкаф, няма ли да ти стане хубаво,ако се съобрази и ги махне.
Просто ме послуша,това е част от живота.
Не разбирам, аз също съм била с хора, за които не ми е приятно да си спомням, но какво от това. Пазя ги.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 755
Ами защо? Не иска да си спомня за нея, може би. Е, на теб ако не ти е приятно да виждаш неговите бивши в даден шкаф, няма ли да ти стане хубаво,ако се съобрази и ги махне.
Просто ме послуша,това е част от живота.
Не разбирам, аз също съм била с хора, за които не ми е приятно да си спомням, но какво от това. Пазя ги.


Ами, странно, не знам- хората са различни Peace Хвърляйки снимките, за жалост, не можеш да хвърлиш спомените..те са си вътре в теб. За мен хвърлените сниммки не заличват спомени, запазените също не правят нищо. Всичко е вътре в нас.
Имах предвид най-вече , че лично аз смятам съветите за малко неуместни относно такива неща..всеки трябва да направи това, което чувства, а не това което му казват/съветват. Rolling Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 90
Като ви чета постингите и се сещам,че беше важно да уточним каква е "Бившата"...
В моя случай ще е много травмиращо за внуците да им завещая кореспонденция, която съдържа:
"Ще те желая винаги...дори и когато срещнеш онази, която ще е по-подходяща за майка на децата ти от мен, страстта ми ще е жива!" Joy Цитирам по памет...
Не спря да пише подобни неща, и когато съпруга ми срещна "онази, която стана майка на децата му" /подходяща или не!/
Та, може би трябваше да изгоря и писмата и нея Wink
Посмях се от сърце и е време да спра, преди да си навлека гневни постинги на главата... Hug

Общи условия

Активация на акаунт