Кумова реч

  • 33 827
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 351
Ето част от речта на нашия кум.По късно много кумове го използваха.
Нека вашата любов надживее хълма, на който е пасла патката /или гъската/ от която е откъснато перото с което е написана библията.

# 16
# 17
  • Варна
  • Мнения: 815
Зимата бяхме кумове и се сблъскахме със същия проблем. Кумът беше страшно притеснен и това му беше може би най-големия проблем. Аз си бях харесала едно, ето това:
Желаем ви звънът на чашите с вино и блясъкът в очите ви да ви съпътства през целият живот. Вярвайте в чудеса, но не разчитайте на тях! Бъдете заедно и се обичайте! По вода да ви върви, а корабът на живота ви да се товари с любов, пари и късмет! Бъдете най-веселите, най-щастливите, добри и нежни, най-красивите! Бъдете най-внимателните, най-любимите, реални,обаятелни, най-неповторимите! Бъдете и добри и строги и слаби и силни! Да сте живи и здрави, много щастливи и да плавате славно по бурното море на живота, въоръжени с любов и разбирателство, в което да се разбива всяко цунами. Нека се сбъдне всичко, за което мечтаете сега!
Запазете завинаги вярата, надеждата и нейно величество мъдростта!!! На добър път отсега нататък, заедно!!!

За съжаление не можах да го чуя. Нашият кум толкова много се беше сковал, че единственото нещо, което каза е "Честито и наздраве", без Горчиво, без нищо. Гостите тъкмо се настаняваха да слушат, а той вече беше приключил  Joy Настана едно мълчание, но ..... след това бурен смях.
Моят съвет е твоя човек да каже това, което му идва от сърце, да не се тормози излишно да заучава фрази и т.н.  Peace

# 18
  • Мнения: 2 018
Това ме подсеща за един виц Laughing:

Събрали се приятели на тържество, да хапнат и да се почерпят. Единият се провикнал:
- Нека Дими вдигне тост!
Станал Дими и казал:
- Да пием!
И всички дружно вдигнали чашите и пили. Отново някой се провикнал:
- Нека Дими вдигне тост!
Вдигнал чашата Дими и казал:
- Да пием!
Отново се чул звън и всички пили. Провикнал се отново някой:
- Нека този път Дима вдигне тост!
Станал Дима, вдигнал чашата и казал:
- Скъпи приятели, за мен е чест да се изправя пред вас! Събрали сме се в този хубав ден...
Всички дружно го прекъснали:
- Сядай, сядай! Нека пак Дими вдигне тост!

# 19
  • Мнения: 830
Миналата есан ставахме кумове, мъжът ми такава реч дръпна, че паднах от смях Laughing Важното е, че беше от сърце и младоженците бяха очаровани, не търсете заучени фрази.

# 20
  • Мнения: 1 341
Ееее страхотни сте. Както казва кака ми "БГ Мамма е библията на сестра ми".
Сега ще му изпринтя предложенията  и сигурно ще ги разискваме цял ден. А колегата ми между другото е голям зевзек, но нещо се е спекъл... Joy

# 21
  • Мнения: 799
Нашият кум толкова много се беше сковал, че единственото нещо, което каза е "Честито и наздраве", без Горчиво, без нищо. Гостите тъкмо се настаняваха да слушат, а той вече беше приключил  Joy Настана едно мълчание, но ..... след това бурен смях.
Хаха, на нашата сватба беше аналогично - кумът каза "Пожелавам им много здраве, останалото да си го купят". Гостите чакат продължението, никой не реагира. Кумът пак стана и каза "Наздраве"  Joy

# 22
Хеи има страхотни неща в нета, не откривай топлата вода, макар че е хубаво да е измислено от кума, но все пак може да ползваш нещо... има страхотни неща...

# 23
  • Мнения: 256
Миналата седмица бяхме на сватба и за първи път бях свидетел на толкова оригинална реч от кум.Кума и младоженеца са приятели от деца.Пъвро,се обърна към булката,на която разказа няколко случки през отделните възрасти на съпруга й,като след всяка случка той показваше каква черта от характера разкрива тя.Тук може и да се заложи на хумора.След това се обърна към родителите.Това,което ми хареса беше-"наистина вие имате рецепта за успешен съвместен живот,но това е вашата рецепта,оставете младите да намерят своята"Накрая завърши с кратко обръщение към всички гости.Много ми хареса.

# 24
Преди 1 година кумувах. Ето и моето предложение.

Скапи младоженци, уважаеми родители, драги гости.
Да произнесеш първият сватбен тост е отговорна и почтена задача,
и аз съм щастлив да направя това за младото семейство.
Като искрено и от цялото си сърце желая съюза сключен между вас двамата
да бъде съюз на любовта, ума и взаимоуважението във въшият дълаг семеен живот.
Желая ви да виждате своето щастие в щастието на другия и да благодарите на сътбата, че ви е запознала.

За вашето щастливо настояще и безоблъчно бъдеще.

Наздраве и горчиво


http://www.vbox7.com/play:fb96aa34

Общи условия

Активация на акаунт