"Лятото си отминава, а МАРТенчето бързо наедрява"

  • 12 879
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 621
Добро утро и от нас и хубав уикенд на всички
Мама бебчо добре дошла, пожелавам ти лека бременност. Колкото за другото, хубаво е че си намерила лекар който и да води ЖК по ЗК и да работи в родилна зала, единици са, поне тук в Бургас , 90% от лекарите работещи в родилна зала, имат частни кабинети и нямат договор с касата, така че тук твоя вариант, който наистина е най-добрия  е неприложим. Аз затова и ходя на частно при лекаря при който ще раждам  

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 10:25 от Nefertity

# 226
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Добро утро и от мен. Хайде по едно и

Белла питай Цонева за д-р Качаров и отиди при него. Той ще може после да ти издава и болничните за по дълго време.
А за изследванията - вие просто се побърквате вече. Оставете всичко в ръцете на тези които ви водят бременноста. Те ще си преценят кога и кои изследвания трябва да ви пуснат. Само си тормозите мозъците, защо още не са ви ги пуснали и т.н.
Обърках се не мисля, че трябва да ходиш с цял списък такива и да караш насила да ти ги пускат. Има си време за всичко!!!

# 227
  • Мнения: 151
Здравейте и от мен.Аз излизам малко на разходка и да си купя нови дрешки(дано харесм нещо) ,че вече няма какво да нося!Една пола и една рокля имам само.А и след броени дне ще се захлади!
Чао и приятен уикенд от мен:)))))) Hug Hug Hug

# 228
  • Мнения: 70
Относно изследванията оправдавам момичетата които се притесняват. Не мога да разбера защо всеки лекар по различно време решава да пуска рутинните изследвания - кръв, урина, цитонамазка, микробиология, кръвна група. За ФМ, БХС разбирам всеки лекар да има различно виждане кое в коя седмица трябва да е, ама за стандартните.
На мен док ми каза че още щом се потвърди бременността със сърдечна дейност и се пускат, както и направи. А чувам че някои чак в 13 г.с. ще им ги пускат когато пък вече е нужно да се правят по специфичните ФМ и други.

# 229
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте и от мен!
mama_bebcho добре дошла при нас. Хубаво е, че си се настроила положително. И на мен ми се иска, но не се получава особено, аз съм си под стрес. А за лекар за раждане това е най-лесната работа само да стигна до тогава има голям избор.
За изследванията и аз на мнението на слънцето, успокойте се малко, има време за всичко. Ако имате някакви притеснения, споделете ги с лекаря и той ще ви пусне и нещо допълнително ако трябва.

vesel4e

# 230
  • Мнения: 3 621
Веселче   Честит рижден ден, с пожелание за много здраве, късмет и любов и един пухкав подарък през март догодина

                                                               

# 231
  • Мнения: 70
Веселче Честит Рожден Ден! Пожелавам много здраве, любов, една прекрасна бременност и здраво пухкаво мартенско бебче
  newsm59   party041  party023 Tada  Party Time

# 232
  • Мнения: 4 428
Добро утро и от мен  Grinning

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ВЕСЕЛЧЕ!!!
 bdbaloni  newsm51 smile3525

Добре дошла на мама бебчо  Grinning

Аз също имах късмета още от първия път докторката, която ми препоръчаха да е много свястна и й имам пълно доверие. За това и си ходя само при нея и предния път и сега  Peace И тя изроди Маги. Е, тя работи на частно и се налага да си плащам, но поне не се разхождам напред назад и в 12г.с. да се чудя при кой доктор да отида и кой да слушам. Освен това тя си прави всичко, както го чета по нета, така че няма за какво да се притеснявам. А изследванията са си важни, няма какво да си говорим. Трябва да се пуснат поне едни при установяване на сърдечен пулс. Така се вижда началното състояние на организма. За да може да се сравнява през месеците как се променят нещата и дали има някакви нежелани изменения. При бременните хемоглобина и глюкозата в кръвта са много важни показатели. Както знаете по време на бременност може да се развие диабет. Е, как ще се хване това навреме, ако се умаловажават рутинните изследвания  Rolling Eyes
На някои скоро ще им мине времето за първата ФМ, а докторите още една кръв и урина не са пуснали  Rolling Eyes Не знам, за мен това е странно  Rolling Eyes И аз бих се чудила защо едни пускат, а другите искат да мина половината бременност, за да ме заведат въобще като бременна  Rolling Eyes
Моята АГ може да се престарава, като ми пуска кръв и урина всеки месец. Но предпочитам така, вземсто да я моля да ме изследва  Peace
Но всеки сам си преценява. В нета има достатъчно инфо, така че може да се прецени как стоят нещата  Peace

Ох, аз днес ще опаковам багаж за пренасянето  ooooh! Вече се опаковаме лека-полека  Grinning И дано да имам повод да ви черпя след две седмици. Тогава минава комисията за акт16 на блока  Praynig И да се пренесем най-накрая  Party

Днес трябва да отида да си купя и бански. Дали продават още  Rolling Eyes Че след три седмици отиваме на море  Crazy Хората вече ще са забравили, че са били отпуска, ние тепърва ще ходим  Laughing

Момичета, реших, че като излезна болнични по-рано и ще се чудя какво да правя по цял ден, като малката е на ясла. Та реших да запиша курсове по немски  Grinning От сега ще се подготвям за кандидатстване за нова работа, като изкарам едно-две нива немски  Peace Аз съм учила немски едно ниво, но преди години и съм позабравила нещата. Беше много интересно  Peace
Та някоя от вас да знае за добри курсове в София  newsm78 Четох за Св.Св Кирил и Методий и за Европа  Rolling Eyes А и Европа са в Младост, но пък са по учебник, който не го знам и не знам дали е добър Rolling Eyes

Хайде чао за сега от мен и хубав уикенд  Hug

# 233
  • Мнения: 107
Ч.Р.Д. на Веселче!!! nbirthday newsm67
Добре дошла на новата мама!
Ч.И.Д. на всички именници!!!

# 234
  • Мнения: 70
Това е интересно, вижте неправилното поведение на акушера-гинеколог

# 235
  • София
  • Мнения: 211
Ехо, здравейте и от мен!
Веселче, Честит Рожден Ден! Желая щастие и здраве!
Добре дошла на новата мама!
Да кажа и аз за филма - хареса ми, беше интересно наистина относно това колко разнолик е света и колко различни обичаи има на всякъде, на мен също ми дойде с една идея по-натуралистичен отколкото ми харесва. Аз бях и от осмелилите се да заведат и мъжа си - хареса му, каза, че му е било интересно. Той моя много се вълнува и навсякъде иска да е с мен, и на прегледи, и филмчета да гледаме и т.н. Иска и на раждането да присъства и това мен лично много ме радва! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Дидито, Обърках се, много се радвам, че се запознахме - наистина ми беше много приятно!  Hug Hug Hug На всички други Софийски мами - Веселина, Диана Николова, и всички други - сигурно има и много други, да не се обидят, ама не помня (нещо май групата на Морските мами ни надвишава bouquet ) съжеляваме, че не успяхте да се присъедините! Идеята за среща някой уикенд е прекрасна! Дано тогава успеем да се съберем повечко!
Сега да ви кажа и аз - ами, то май и аз изоставам много от изследванията - досега съм била само веднъж на ехограф. За записване на ЖК, всички доктори казват, че това се случва в 12 г.с. Тина Киркова записват на абонамент - следене на бременност- ЖК чак в 12 г.с. - по-рано не искат! Аз тази седмица вече ще ходя да се запиша и тогава ще ми пуснат и първите изследвания. Аз да си призная, преди като ви четях и само се страхувах и притеснявах, че на вас вече ви взимат кръв, урина, микробилогия, и т.н. и са ви записали, но често казано, с който и да говоря на тази тема, всички потвърждават, че това се случва към 12 г.с. Незнам защо, и на мен също ми се вижда малко чудно, че едва ли не 1/3 от бремеността не искат да ни "признаят" за такива и да ни запишат, но честно казано не искам да поставям под въпрос всички  доктори от Тина Киркова, и то при условия, че хората точно си предлагат тази услуга под формата на абонамент и т.н Всичките Аг-та, с които съм говорила - 3-ма на брой, също го потвърдиха, както и всичките ми раждали приятелки са ги записали чак тогава. Затова си обещах, да не се мъча излишно, а да имам вяра и търпение - е, вече останаха броени дни...  Дано не ме нахокате за търпението и спокойствието ми. Много се радвам за момичетата, които вече ги изследват и са ги записали отдавна, аз също така бих предпочела, но какво да направя - по моите наблюдения, в София явно записват по-късно, знам ли. Както и да е, често казано, вече наистина нямам търпение и аз да се похваля с хубави изследвания.
Веселина, ти в Фемина на ФМ при кой си се записала? Чувала съм добри отзиви за д-р Марков, но той май има вече собствена клиника.  Предварително колко време се записа? Колко пъти мислите да правите ФМ?
Момичета, аз от понеделник съм пак на работа и нещо май почнах отсега да го преживявам. Ама, няма как, хубава отпуска си изкарах. Добре, че в неделя съм на сватба, че все пак нещо ме зарежда с положителни емоции.
Лек следобед!  Hug Hug Hug

# 236
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета! Едвам ви изчетох, много сте изписали тези дни. Аз последните два дни бях много зле, пипнах някакъв кошмарен грип с мнооооого повръщане, разстройство и висока температура. Уж в къщи си стоя, но пък мъжо нали ходи на работа, та...
По повод повръщането да ви кажа, че открих едно много ефикасно средство против повръщане за бременни. Тук се продава в аптеките под формата на дъвки и се казва "LEI by MED"/хранителен интегратор на Магнезий и витамин В6/, производукт на Medica.
Днес съм по- добре и утре се надявам да съм във форма и да отпътуваме на юг-отиваме на море за само около месец  Grinning Живот и здраве ще ви чета отново през октомври. Леко бременеене ви пожелавам и да не се хванете за косите ей!  Joy
До скоро   bouquet

# 237
zdrawejte pak ot men

и аз нямам никакви изследвания. Мисля, че в понеделник ще ми ги пускат. Само ехографи имам дотук.
Аз също съм за сгъваемо легло-под наем сме и няма как да вземем и двете. Колкото по-лесни сме с багажа, толкова по-добре.

таковата.. още отначало ми допадна дори само заради ника  Embarassed , после - и според изкаванията, а сега - ето че сме в много близка ситуация  Hug

mama_bebcho аз бях писала емоции в по-предните теми за перипетии с лекари. сега ме следи лекар, препоръчан от близка приятелка на която той следеше бременоста. но за протокола ще повторя, че това е същият лекар който ме убеди че нямам овулация и че за да мога да имам деца трябва да се подложа на операция. малко след това забременях - тъкмо се оглеждах на кой лекар да се доверя за 2ро менние... в началото на бремеността се наложи да ходя при друг, защото той беше отпуска. заради историята с овулацията се бях замислила все пак при кой от двамата да остана. но след като този, при когото отидох след положителния тест, ме изкара 3 поредни седмици с г.с., всяка с 2 седмици по-голяма от предната и три дни след последния преглед се наложи да постъпя в болница където ме уведомиха че съм в още по-предна седмица... е, разбираш, че отидох при този с овулацията... да видим сега в понеделник...

slancetoo извинявай, не искам да споря с никого, но в края на 3 месец само с ехограф и микробиология ти как би постъпила? всички тук сме в различни седмици но дори по здравна каса следва да е имало вече кръв, урина, цитонамазка и прочие красоти... Janitsa и veselina_s_p са го казали много точно. за справка аз имам установена сърдечна дейност на Точко на 30.07., а днес сме 30.08. и излседванията са ми ехограф и микробиология. Имам таласемия минор и следва да се следи хемоглобина - къде ти  ooooh! да не комеnтирам за проклетата ФМ че очевидно няма да ми бъде направена защото й е минал срокът  ooooh!

vesel4e  newsm59

# 238
Здравейте!
Нефертити,да ти кажа аз съм много доволна,че лекаря при който родих първия път,сега е по ЗК в частния кабинет и там ме записа за цялата ЖК и отделно ще си доплащам допълнителните ехографи,защото аз обичам по-често да ходя.А той работи и в родилна зала и при него ще раждам.Исках да те попитам в Бургас знаеш ли има ли ФМ,чувам че Калчева си е купила 4Д и ,в света софиа май имало.Но при Калчева ми се ходи,и като мина на 15.09 прегледА при Гамишев ще запиша час при нея.
За кошарите-ние имаме дървена хубава стабилна ,детето ми е на почти 5 г и не е мръднала.Имаме и преносима ,сгъваема.Ползваме я само когато пътуваме ,да знаете че е необходимо да се купи отделно матрак когато се премине на долното ниво.Но аз не бих я използвала за новородено.Ако искате да спестите пари може,но най -добрия вариант си остава дървената.А долното ниво на преносимата е толкова ниско ,че все едно детето е на  земята,няма една педя.Ние живот и здраве за второто ще си му купим нова дървена кошара-моя съпруг е на мнение ,че трябва да му купим всичко ново,не да използва от каката нещата.Не иска все едно второ дете -втора ръка.,както по принцип се получава.Сегашната си е съвсем здрава и ще я подаря на някого.Дори количката я продадох Chicco C1 trio,сега ще вземем нова.
а срещата -нищо не съм ви писала,защото събота и неделя не ми беше удобно,но за после ако мога ще дойда,дори в понеделник е идеално.
За сбирките на 9месеца-в списанието са обявени.В Бургас са две през септември.Първата не помня дата ,но е за спорта по време на бременност и мисля,че няма да ми е интересно.А втората ще я посетя на 17.09 за кърменето.Тази тема много ме вълнува.Има предварително записване.

Пак ще попитам,че никой не ми обърна внимание-Могат ли да се използват антицелулитни продукти по дупето по време на бременност?

# 239
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Обърках се и какво като не ти бъде направена ФМ - няма да родиш ли какво? Аз съм в 13 седмица и 3 дни и досега само на ехограф са ме гледали. Айде моля ти се преигравате вече. Почвам да се дразня много с тези вашите изследвания. Само вие сте бременни и само на вас ви липсват изследванията!

Общи условия

Активация на акаунт