"Лятото си отминава, а МАРТенчето бързо наедрява"

  • 12 878
  • 295
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 105
Nagaina, споделих си личните впечатления за ФМ. Това ми е първа бременност и първа ФМ, за която бях чела в нета, мнения на други майки ходили на този преглед и на сайта на болницата http://1agb.com/news.php?id=19 и там пише 30-40мин. толкова и очаквах.  Както и да е, това е публичен форум, където всеки е свободен да изкаже мнението си.
Ели, аз бях кума преди 8год. на мои приятели, а кума беше приятел на младоженеца и се запознахме преди подписването. Също така на моя приятелка кумовете бяха семейство, но се разведоха след няколко месеца като се роди бебето, защото кумата си го кръсти на майка си, а кума не обичаше тъща си. Исках да ти кажа, че гаранции няма дори и да изберете семейство. Според мен най-важното е да са ти близки приятели.

# 166
Добър ден!
Искам да сондирам вашето мнение по въпроса:Според вас може ли по време на бременност да се използват антицелулитни продукри (по дупето само)?Понеже през бременността се образува много целулит и ми се иска да се мажа,но ме е страх да не е вредно.Кофеина е в минимална доза,но знам ли какво друго съдържат!


За Лекарите -единици са тези които са наистина компетемтни,пожеяето не са.Дори имам моя позната лична лекарка ,за кошто ако ви разправям ще се убедите,но сега трябва да излизам.

# 167
  • Мнения: 267
Добър ден!
Искам да сондирам вашето мнение по въпроса:Според вас може ли по време на бременност да се използват антицелулитни продукри (по дупето само)?Понеже през бременността се образува много целулит и ми се иска да се мажа,но ме е страх да не е вредно.Кофеина е в минимална доза,но знам ли какво друго съдържат!

Изобщо не се препоръчват за бременни, още повече - изобщо не очаквай, че ще те спасят. Не, че е задължително да ти се появи, но ако стане - няма да те оправи едно кремче. Остави си разкрасяващите процедури след раждането.

# 168
  • Мнения: 70
Добър ден от мен, от сутринта се опитвам да ви прочета ама все изоставам, така че не можах да се включа в сутрешното кафе  Simple Smile
Много се радвам за всички които са видели бебчетата си. Съжалявам за лошото отношение при някой, но пък трябва да сме силни и да преудоляваме такива ситуации. То нали сега сме и по-чувствителни и всяка забележка ни засяга по-остро.

Съгласна съм за ФМ, /макар че и на мен ще ми е за първи път другата седмица/ че при всеки различни неща се виждат и през различно време. Затова съм се настроила така: дори док да не ми каже супер изчерпателни подробности стига ми да разбера че всичко е ОК. А и 2 дена след ФМ съм на преглед при моята си док от ЖК и разчитам и тя да огледа добре как се развиват нещата.

Слънцето с теб май ще се разминем този път. Приятна среща ви желая и да се забавлявате мамите Simple Smile Аз в неделя няма да съм в Бургас. Ще се събираме на заведение по случай РД на дядо ми.
Приятен петъчен ден на всички

# 169
  • Мнения: 151
Чудя се, по навик ли плюете докторите? Изведнъж всички пациенти и клиенти в България придобиха такова самочувствие, че независимо дали имат представа какво им се казва и как се отнасят с тях, според собствените си представи, те винаги са прави.
Първо - не, не е нормално лекар да ти вика, но също така не е нормално ЖК да ти води един лекар, и да отидеш при друг, ок - по спешност, но едно е да те прегледа по спешност, друго е да му следваш съветите за витамини. Това са неща, което е редно основния ти лекар да ти казва, за да знае какво ти е изписал и да те следи правилно. Ако тези витамини не ти повлияят правилно, с кой ще ходиш да се оправяш. И как тази лекарка да ти има доверие, че тя ти дава едни указания, а ти не следваш тези на други лекари и как да реагира, ако ти се случват неща с организма, за които не знае от нейни предписания ли са, или от друг лекар.

Здравей ,или аз не съм се изразила както трябва или ти не си ме разбрала.Въпросната лекарка ме беше прегледала 1 път за установяване на бременоста .Стоях точно 10 мин при нея,като общо взето нищо не ме посъветва или ми предписа нещо което да спазвам! Незнам за какво доверие говориш,но аз знам че доверие се създава с времето !
Цитат
най-вече не плюя без основание хората, които ми помагат да износя детето си.
Тя сама реши ,че не иска да ми помага да износя детето си! И ми върна направлението! Взетата проба за микробиология отиде в коша за буклук! Аз исках да се разберем като хората,но тя изобщо не желаеше да ме ислуша ,викайки че не желае да води двойна консултация!
Бях при друг лекар,защото ТЯ НЕМОЖА ДА МЕ ПРИЕМЕ (тъй като и бил пълен графика)! Все пак ми е първа бременост ,а аз бях със страшни болки ниско долу! Ти не би ли потърсила друг лекар в моето положение?
Относно витамините,не съм лекар,но едва ли едни витамини (които по принцип пият много бременни жени) биха ми навредили!Все пак това са витамини!
Но дори и да така,това ли е начина да се разберем!Не може ли да обясни като човек какви са и изискванията и да продължи да ми следи бремеността? НЕ- Тя направо ме изгони крещейки като луда .
Но както казва мъжа ми всяко зло за добро!Може би стана по-добре ,че си показа същността още от сега!
А относно самочуствието да плюем доктори ,аз не отговарям за другите които го правят.Просто споделям какво ми се случи , а това е самата истина,за нищо не излъгах !Това плюене ли е?

# 170
добро утро и от мен (то станало обяд  Embarassed ).

да кажа за киното набързо. филмът беше малко... странен по моето мнение. няма да разказвам, да не развалям на някого интересното, ако ще гледа, но според мен се опитваха да прокарат идеята,че раждането в болница е студено, на конвейер, безлично, с повече болка. имаше 2 момента, които аз лично не гледах, но аз и на д-р Хаус си затварям очите тук-там, така че не съм критерий. доста "натуралистичен" филм, евала на мъжете в залата. апропо бяха предимно бременни жени и мъъъничко мъже. странно за мен, но залата беше почти празна...
приятно ми беше да се запозная наживо с момичета от форума, също много полезно. може да си направим и ние Софийска среща някой уикенд.

Elg
, кумата беше моята най-добра приятелка, а кумът - най-добрия приятел на мъжа ми. кумата беше женена, а кумът имаше сериозна приятелка (за която се ожени този месец). т.е. кумовете може да не са свързани никак. въпрос на разбирания и спазване на традициите

как мислите, дали с влизането на всеки пациент вие можете да помните до къде му е развитието

за съжаление не очаквам това от никого. но очаквам като отида с папка стари изследвания и листа от всички прегледи лекарят да ги прегледа набързо, поне от последния път, за да си припомни, а не да ги захвърли небрежно...

Есме Вихронрав, ми нагласи я (излъжи я) пустата лентичка - да не се хабиш всеки път да си смяташ вярното

The_light_2008 съчувствам ти за ситуацията надявам се бързо да намериш лекар, който да те кара да се чувстваш сигурна. ето и на мен се наложи да сменя лекаря, но какво да се прави - случва се.

приятен ден на всички   bouquet

# 171
  • Мнения: 151
Благодаря на всичко за разбирането !
Вчера много се притесних,защото чета че всички вече сте си направили иследвания , а аз май закъснявам вече с тях.
Не съм спала цяла нощ.....мислейки при кой доктор да ида......
Затова и (дано не е грешка) записахме час при друга лекарка в същата поликлиника.Незнам нищо за нея,дали има ехограф ?
Отивам да се изкъпя,че в 1.20 трябва да съм там.
Лек ден на всички:)

# 172
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Аз също ходя при двама лекари - единия на частно, другия по ЗК, който ми издава болничните. И двамата лекари знаят, че ходя и при другия, но аз не коментирам кой какво ми е казал. Лекарят ми по ЗК даже ми каза: "Не ме интересува дали ходиш и при друг лекар и никога няма да ме чуеш да коментирам колега. Ти имаш правото да си избираш при колко лекари да ходиш."
И пак за кумовете - интересно ми е след като си ги избирате да не са двойка, после как поддържате контакти. Например ние с нашите кумове сме ходили на почивка, събирали сме се по празници, идват ни на гости и т.н. За мен кумовете не са просто едни свидетели на сватбата, а държа после пак да сме заедно като двойки - или за вас това не е важно?

# 173
  • Мнения: 3 621
И аз ходя при двама лекари, имам право на това, след като от лекаря по ЗК не получавам това което ми е нужно, за да съм сигурна, че всичко се развива добрем, него го използвам само за болнични и за направления за изследвания, той дори и не поглежда папката със старите изследвания и ехографски снимки която винаги нося , е кажете ми как тогава да му имам доверие, та той изобщо незнае при мене за какво е ставало въпрос ... Естествено, че пия лекарствата и това което ми е изписал лекаря при който ходя на частно, защото той е запознат с реалното ми състояние

# 174
И пак за кумовете - интересно ми е след като си ги избирате да не са двойка, после как поддържате контакти. Например ние с нашите кумове сме ходили на почивка, събирали сме се по празници, идват ни на гости и т.н. За мен кумовете не са просто едни свидетели на сватбата, а държа после пак да сме заедно като двойки - или за вас това не е важно?

Лесно е - просто сме 3 двойки а не 2 двойки  Peace
А и всички си имаме собствен живот вс епак  Embarassed

# 175
  • Мнения: 361
мерси момичета за информацията с кумувете. Аз продължавам да съм си на мнение, че трябва или да са семейство или да са ни близки приятели. Но този, който иска мъжлето да покани ходи с едно момиче, което дори не сме виждали. А знаете, че на сватбата кумата има по-специална роля, не ми се иска аз точно на този ден да си отговарям сама за организацията. Искам да ида и да се омъжа, да си изкарам добре, а не да се чудя кой къде да седне, кога ще се снимаме и т.н Извинявайте пак че ви занимавам с глупости.
Аз мисля да си ходя от работа, че нещо не ми е много комфортно.

# 176
  • Мнения: 10 034
Привет-мривет!

Ели, защо не поканиш най-близката си приятелка за кума? Така направиха моя девер и жена му, неговият най-добър приятел и нейната най-добра приятелка им бяха кумове. (между другото каква ми се пада жената на моя девер? Деверка? аз съм от малка рода и все се обърквам). Ако не искаш непозната да ти е кума това е хубав вариант. Нашите кумове бяха прекрасно семейство докато не се разведоха за шок на всички. Човек никога не знае и семейство да са кумовете до кога ще останат такова.

Аз изчезвам на море и ще се включа пак след седмица. Леко бременеене и добри новини на прегледите Grinning.

# 177
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен !!!
Значи филма  ви е харесал горе долу а? Ще си го изтегля и аз да го гледам . До колко часа беше? Аз се бях навила да дойда с такси , но вчера цял ден ме боля корема (ниско долу в ляво) и все лежах. Но ако направиме среща през уикендите ще дойда със сигурност! Joy
А кои мами ходихте ? И се надявам за срещата да дойдат почти всички!
Сега доста четох за разни неприятни случки - много жалко за мамите ! Sad
За мен лично децата са най-важното , мило и свидно нещо за човека и има значение отношението към нас и  тях .  Нали точно човещината ни различава от животните за това не е без значение на кого поверяваш живота си. Има толкова скапани лекари , че направо  #2gunfire   #2gunfire  , но има и някъде добри ....... ако си плащаш естествено!!!!! Close   Ако ли не си в немилости  и се спасявай както можеш.
На всички чао за сега и не се тревожете , аз лично много се разчуствам от такива несправедливости!
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 178
  • Мнения: 4 428
мерси момичета за информацията с кумувете. Аз продължавам да съм си на мнение, че трябва или да са семейство или да са ни близки приятели. Но този, който иска мъжлето да покани ходи с едно момиче, което дори не сме виждали. А знаете, че на сватбата кумата има по-специална роля, не ми се иска аз точно на този ден да си отговарям сама за организацията. Искам да ида и да се омъжа, да си изкарам добре, а не да се чудя кой къде да седне, кога ще се снимаме и т.н Извинявайте пак че ви занимавам с глупости.
Аз мисля да си ходя от работа, че нещо не ми е много комфортно.

А защо си мислеш, че кумата ще се занимава с това  Rolling Eyes На нашата сватба с това се занимаваха родителите ни и най-вече сестра ми. Имаше помощ и от ресторанта за настаняването.
На другите две сватби, където бяхме кумуве, ние се мъкнахме след младоженците, минахме по всички ритуали, но въобще не сме се занимавали с организацията.

И пак за кумовете - интересно ми е след като си ги избирате да не са двойка, после как поддържате контакти. Например ние с нашите кумове сме ходили на почивка, събирали сме се по празници, идват ни на гости и т.н. За мен кумовете не са просто едни свидетели на сватбата, а държа после пак да сме заедно като двойки - или за вас това не е важно?

Ние с кума си се виждаме, като му ходим на гости. С кумата се опитахме и с нея да си видим, но не стана. Какво пречи, като не са двойка кумувете, да се виждате  newsm78

Обърках се, в момента са много модерни "натуралистичните" подходи при гледането на бебето - раждане в къщи, кърмене до сумати години, гледане с пелени не с памперс, носене на бебето основно в слинг, не в кенгуру или количка, дори отглеждане на децата в някакви общи "общества" от няколко семейства и т.н. Така, че е нормално и сега да пускат такива филми  Simple Smile
И е нормално да има малко хора, защото аз разбрах от тук за него. Като няма инфо, няма как да има хора  Peace

Аз да кажа за ФМ понеже вече съм била на такива прегледи. Един нормален преглед продължава о/о 30мин. Разглежда се подробно всичко по бебето, като лекаря ТРЯБВА да обяснява всичко, което се вижда на екрана. Като получих това и ти самия си сигурен, че бебето ти е ОК и че лекаря ти прави качествен преглед. А, като те гледа без да камва нищо и накрая каже - ОК, това ще ви убеди ли, че този доктор въобще нещо е видял на екрана срещу него? Аз предния път бях много доволна  Peace Ще видим другата седмица как ще е. Аз поне имам база за сравнение и няма да ме обвиняват, че плюя хората за нищо  Stop

# 179
  • Мнения: 70
veselina_s_p съгласна съм с теб, че ако док обяснява по-обстойно какво точно гледа и прави ще сме много по-доволни и спокойни. Но пак не може да си сигурна че това което ти говори не са пълни глупости. Така че и само от говорене няма смисъл. Пък и от половината неща които казва надали разбираме терминология и т.н.

А да ти кажа от собствен опит, аз съм специалист в дадена област и когато ми се наложи да отстраня даден проблем или да дам решение кое е по-добре, започват да ме разпитват ама как стана, защо така и т.н. И в един прекрасен момент решават, че от моите обяснения са разбрали всичко и е много лесно и започват сами да се борят, но става обратното - пълна боза. И пак аз трябва да оправям кашата.

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 13:50 от Janitsa

Общи условия

Активация на акаунт