Сираче, при живи родители и то с възможности

  • 6 999
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 472

Цитат
Разгеле преди година и половина след поредната порция обиди към нас - малко под натиск от моя страна, майка ми си събра багажа и се качи да живее при брат ми.

Иначе не е уреждало срещи, но явно е направило от мухата слон. В темата въобще не виждам бащата да е изневерявал. Четох за безпочвена ревност на майката и за подклаждането й от раздуването на "сирачето"

Ако с моята майка се случват подобни неща, натискът никак няма да е малък от моя страна. Не мисля, че мога да бъда наречена сплетница, а дъщеря обичаща майка си. Струва ми се напълно нормална човешка реакция newsm78 / освен ако не мразиш майка си  Thinking /

# 61
  • Мнения: 280
Една такава, гледай сега да ти обясня:

Ако се опитваш да накараш човек, който дълго е бил обиждан и унижаван да се осъзнае и просмисли собствената си самооценка (което в случая е направила една загрижена дъщеря за майка си) е едно нещо и, между другото, съвсем не се нарича "сплетничене";

Благодаря, че си отговорила вместо мен  Peace   Ако ти,  една такава , би си траела при едно такова отношение на който и да е към твой близък / в случая на баща ми към майка ми/, то благодарна съм, че не си от моето обкръжение  Praynig  Явно твоята философия е " Аз да съм добре, пък другите да се спасавят както могат" и сигурно аз трябваше да си казвам: "Кво ми пука - унижава нея, не мен"  Е, не!  Stop  Не бих го допуснала.  По-добре да съм сплетница, отколкото безсърдечна.

danidji Кое е толкова злостно? А ти какво предлагаш "като ме ударят , да дам и другата буза" ,така ли?

# 62
  • Мнения: 280
Между другото , хич не ми е ясно .....защо толкова разнищвате това, дали е имало изневяра или не  newsm78 

# 63
  • Мнения: 651
Истеризирате, мацки  Crossing Arms

По логиката на повечето от вас половин Европа и Северна Америка са сираци - родителите им са живи и имат възможности. Ми отбиват си по-рано децата..
Заглавието наистина подвежда.

marojinka, искрено съжалявам, че точно в този период от твоя живот не можеш да разчиташ на подкрепа от най-близките за теб хора. Любовните неволи са си тяхна грижа, но подкрепата за децата е на І място! Не мога да разбера такива родители. Що за пубертетско поведение?!
Кураж   bouquet и не се тормози много, не е полезно за бебчо  Hug

А ей това никога не бих направила:

.. Звъннах и докладвах на майка. 
Бих хванала стареца за яката и бих си поговорила с него.
А мама не бих я притеснявала излишно.  Naughty
Но вие си знаете най-добре. Thinking

# 64
  • София
  • Мнения: 90
А-а-а, в много грозна посока и завила тази тема! Търсенето на "абсолютната и чиста Истина" е ескалирало до там, че форума е заприличал на съдебна зала Thinking А, момичето е влязо не на съд , а за съвет...
Не си позволих да коментирам случая, но ако го направя, би изглеждало така:
Бих хванала стареца за яката и бих си поговорила с него.
А мама не бих я притеснявала излишно.  Naughty
Но вие си знаете най-добре. Thinking

# 65
  • Мнения: 2 908
Оооо,мила,аз сапунки у нас като твоята-бол.Че и по-големи-няма да разказвам защото е ужасно дълго,е не по-дълго от Дързост и красота,но е дълго и мъчително,така,че ми е ясно положението.Аз от 17 годишна,че и от по-рано вече живеех сама.Т.е.от 13 годишна живея само с баща си,който например с дни заминава за риба и ме оставя да се гледам сама.....Грижа го беше за мен,поне до като станах на 15,когато се появи една "интересна"персона,настани се у нас,грам уважение нямаше към мен,а един ден,като бях на 18г ми заяви в лицето-че това не бил моя роден дом(където съм живяла от раждането ми).....Не на мен сапунки-преживях ги вече Stop
Съжалявам,че има още момичета,които да преживяват такив анеща-за мен беше изключително болезнено,защото съм и бях много емоционална и цял живот исках малко разбиране,но момиче,което живее с баща си,трудно получава такова...Е,има и бащи,които са разбрани(като мъже явно),ама са малко,та да разбират емоционалната потребност на дъщерите си.

# 66
  • Мнения: 280
Дали да им простя? И да забравя болката и огорчението,които ни причиниха????

# 67
  • Мнения: 2 556
Естествено, ако не им простиш и не превъзмогнеш всичко това, ще вредиш само и единствено на себе си. Сама си прецени струва ли си да е така?

# 68
  • Мнения: 937
Минали са 6 месеца и все още ли не общувате? Дори задари бебето? Техните отношения още ли са като на юноши?

# 69
  • Мнения: 388
Нещо променило ли се е (в отношението им към вас) или просто се чудиш дали да спреш да си тровиш живота с мисли за тях?

Да простиш - да, да забравиш - едва ли ще можеш /личен опит за нещо много по-маловажно/ , но ти пожелавам успех  Peace . Ако отношението им е същото както преди, най-доброто което можеш да направиш за себе си и семейството си е да спреш да мислиш за това което се е случило(и да си тровиш нервите със спомена за него) и да продължиш живота си без тях и мисълта за тях.

# 70
  • Мнения: 2 556
Аз с моите родители от години общувам проформа, те ми звънят на празниците, аз отговарям любезно, отстрани погледнато всичко е наред. Реално за мен нямаме никакви отношения, нито се виждаме, но според тях всичко е ОК, те са спокойни, че "са изпълнили дълга си" и имат чудесни отношения с дъщеря си. Аз предпочетох да е така най-вече защото мъжът ми държи да имам поне привидно нормални отношения с родителите ми, ако беше останало само на мен, никакви не бих имала (хем че в никакви сериали не са ме вкарвали, при тях проблема е от друго естество).

# 71
  • Мнения: 280
Тес , ако вредях само на себе си - няма проблем.Лошото е, че вредя и на мъжа и бебчето ми  Confused

Само да поясня, че около месец след като ни изхвърлиха, заминаха за чужбина - да работят.

Не бих казала, че има особена промяна. Майка ми ми писа смс като родих. После звънеше по скайпа, но ние не отговаряхме. Един ден и писах, но разговора не вървеше. Не усетих разкаяние за постъпката и, дори не каза: "Извинявайте", а точно обратното -  така било по-добре за нас. Не споря - по-добре е да сме самостоятелни, но на каква цена??  
Звъни само на близките ни и се оплаква, че не см искала да я чуя. По този повод и казах много силни, но напълно верни за мен думи. От тогава не  ни е търсила. Даже ония ден не ми честити рождения ден.
Преди месец някъде леля ми ми се обади да ми каже, че нашите са си говорили и че можело да се върнем в къщата. Изумях  Shocked Където сме си изберяли, там да се настаним  #2gunfire
Преди седмица баща ми си беше в Бг, но не дойде да ни види.Макар че на два пъти кара брат ми до нас.

Искам да им простя, но.....пропаста е огромна и те не я смаляват

# 72
  • Мнения: 2 556
Не знам, зависи ти как се чувстваш? И при нас има пропаст, но на мен тази пропаст ми харесва и не искам да я смалявам. 100 пъти ми е по-добре така, отколкото да се натоварвам със срещи, разговори и проблеми...

# 73
  • Мнения: 280
В интерес на истината тежи ми ужасно много  Confused

# 74
  • Мнения: 2 556
Е, нищо не пречи при вас да има вариант с щастлив край  Simple Smile

И на мен ми тежеше години наред, но накрая прецених, че от това губя само аз, явно имам силен инстинкт за самосъхранение и спрях да мисля как нещата могат да се оправят, осъзнах, че няма начин да бъдат ОК и откакто съм го приела, се чувствам нов човек Wink

Общи условия

Активация на акаунт