Помогнете откриха ми рак на шийката

  • 23 956
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
ходих до софия до раковата болница, случих да ме прегледа доц. Чакалова каза че операцията е задължителна но 1 -2 месеца не ме бъркат да захраня малкия с пюрета и да почвам да го отбивам, да си спра кърмата и да отивам за операция

# 16
  • Мнения: 822
Доц.Чакалова е добьр специалист.Знай,че си попаднала в добри рьце.

# 17
  • Мнения: 41
Останах доволна обърна ми доста внимание, обясни си както трябва
Първите ми впечатления са добри

# 18
  • Мнения: 4 514
Афродитка, успех, мила! Всичко ще бъде наред, това си е почти рутинна опрация, не се съмнявай в добрия изход! Много здраве ти пожелавам!  Hug

# 19
  • Мнения: 1 877
Афродитка,стискам палци и аз ! Дано всичко мине по най-бързия и лек начин!

# 20
  • Мнения: 41
благодаря ви момичета, наи ми е гадно че трябва да отбивам бебока и да си спирам кърмата да го почвам на искуствена храна, а аз имам мляко като за 2 деца

# 21
  • Мнения: 4 514
Афродитка, не можеш ли да се цедиш и да замразяваш? Така бебчо ще има майчино млекце и след като го отбиеш.  Hug

# 22
  • Мнения: 41
аз имам малко замрааено носега млякото идва когато бебчо почне да яде а след него успявам най много по 40гр да цедя, а на него за деня му трябва около 700-800 така че и да се цедя ще има за 2-3 дена не повече ще го почна на пюрета и кисело мляко

# 23
  • Мнения: 623
afroditka най-важното е да не се притесняваш сега, защото ще предадеш притеснението на бебето. Връзката между майката и бебето е много силна и бебето поема от майката.

Не мисли за кърмата. Значи в София към Общината има банка която дава майчино мляко, което е пастьоризирано. Виждам, че си от Враца и не знам там дали има, но може да провериш. Ако искаш мога да потърся координати в София и да ти ги пусна.

Но ти все пак имаш два месеца, а и знаеш ли колко бебета се хранят с изкуствена храна

Смятам преди всичко, че на бебчо му трябва здрава майка, която да се грижи за него. Преди всичко трябва да мислиш позитивно и храненето на бебето да не те притеснява. все пак имаш два месеца да го кърмиш, а през това време ще замразиш поне за още един.

Извини ме че ти се намесвам, но аз вече съм оперирана но при мен е на гърдата. Обикновено пиша в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324933.0
Ако искаш, влез да видиш, че не бива да се плашиш от нищо
В темата влизат и много жени на които предстои операция и после се оказва доброкачествено, просто понякога трябва кураж

Аз не разбрах, дали са ти правили биопсия, но ако не са значи съществува голяма вероятност и при теб да се развият добре нещата

Може да влезнеш и в не пропускай година без цитонамазка/ако не си проверявала вече/, в мамма е при здравословните проблеми

От сърце ти желая успех и безумно силно ти стискам палци.

# 24
  • Мнения: 187
Кураж , мила!  Тази процедура я мина моя много близка, направи я в Дървеница д-р Дянкова - телефонът й е 0888 661543 - много е отзивчива и отличен специалист. Консултирахме се и с д-р Ралчева - тел. 0888 318967 , тя работи в същата болница. Провери и се допитай до лекари дали наитина трябва да спреш кърмата , защото самата конизация трае около 30 мин и се лежи 3-4 часа в болницата и дори не се преспива там .Само не знам дали наитина това ,че кърмиш ще се отрази на оздравителния процес след това. Най -добре питай няколко лекари , дори по телефона , няма да ти откажат да ти отговорят /така мисля / . Не се тревожи , важното е че е открито навреме !

# 25
  • Мнения: 41
Мерси много свързах се с д-р Ралчева и тя ми каза че няма нужда да отбивм малкия само 1-2 дена да отмине упоиката и после мога пак да продължа

# 26
  • Мнения: 566
Не мога да помогна с инфо, но ти пожелавам всичко да мине леко, безпроблемно и успешно.
Успех

# 27
  • Мнения: 134
Afroditka1783, и аз съм паникьосана като теб. Правих си профилактично цитонамазка  - ПАП 2 с цервицит. Пих хапчета, слагах глобули. И дойде ужасът-контролна цитонамазка ПАП 3в - 4.  А очаквах нещо съвсем различно след лечението. Нямям никакви оплаквания, ранички, полипи и т. н. Веднага потърсих друг лекар. Гледа ме на колпоскоп, не видя изменения, но каза, че не се знае какво става по-навътре. Предложи ми абразио и кинизация, още утре. Умирам от ужас и страх.Съгласих се, защото повече няма да раждам, имам две деца и каквото ще да е, да минава. Така се побърквам. Ако някой е минал по този път, нека да сподели.Ще ви бъда много благодарна!

# 28
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Много кураж и бързо минаване ви пожелавам момичета!  bouquet

И аз се готвя за цитонамазка, 8 години не съм си правила, то бива невежество, но мойто никъде го няма. Като че ли от страх все не мога да се наканя.

# 29
  • Мнения: 41
el_an повелавам ти всичко да мине леко и да няма усложнения
Mishel_  по добре на време отколкото късно, аз заради малкия се притеснявам че е много малък и едни д-ри ми викат да го отбивам други викат да се изцедя за тези 2 дена и после да продължавам та се чудя какво да правя

Общи условия

Активация на акаунт