Отново градини с неприключили ремонти

  • 22 703
  • 371
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 216
Днес снимах интервю с заместник кмета по образованието Йорданка Фадъкова.
Тя каза, че от общо 114 ремонтирани в момента обекта до 15 септември остава да се довършат около 40, а след 15-ти до 1 ще се ремонтират само 4 ДГ.
В договорите за ремонтите сроковете са доста след 30 септември.
Според Фандъкова, обаче е по-важно градините да се ремонтирани и обновени и се надява родителите да влязат в положение и да не се сърдят особено.
Само ми е интересно как да не се възмущавам след като вече са заети всички възможни отпуски от страна на майки,бащи и всичките баби, чичовци и лели, за да се изгледа това дете през лятото, а сега още един месец трябва да избута.
Крайно нуждаещите се родители можели да се обръщат към районните администрации.
От там щели да осигурят места, но на минимален брой деца в дежурните градини.

Егати наглото изказване!!! #Cussing out
А тя дали ще се сърди особено ако й тръсна детето да ми го гледа. И какво значи в договорите за ремонтите сроковете са доста след 30 септ. Тия хора мислили ли са като подписват. Лелее, побеснях направо!
Кои са крайно нуждаещите се родители? Аз си изпуках отпуската 1 месец през юли заради градината. Август е на сборна. А септември? Или тия хора си мислят, че имам пари за частни забавачки и безброй рода да ми гледа детето. Никой не е длъжен да гледа моето дете. Нито майка ми, нито свекърва ми. Те са имали деца гледали са. Що трябва вече 3 г. да влизам в положението на някой. Някой влиза ли в моето!?

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 12:20 от Vache

# 31
  • Мнения: 1 563
Хубаво де! Чета, чета и не вярвам вече на очите си. ОФИЦИАЛНО са обявени няколко градини за голям ремонт. Нашата 13 ЦДГв Люлин е обявена за сериозен ремонт. Познайте какво се случва!? Обявено е официално 2 месеца юли и август. Аз всеки ден минавам покрай нея. В момента в градината тоалетните са избушени, дали има 1 или 2 направени и има сложени цифром и словом 2 прозореца. Просто абсурд някакъв. Какво е това чудо, не знам. Персонала е в потрес. Казват, че изпълнителите дошли, разбишкали, седяли 2 дни пък си хванали чукалата и изчезнали на друг обект. Просто акъла не ми го побира това чудо. А става дума за належащ ремонт на канализацията, която смърди. И сега в сайта на общината е обявено, че "поради ДОПЪЛНИТЕЛНИ ремонтни дейности" ще работят от 15 септ. Първо ЛЪЖАТ най-нагло. Второ няма да почнат на 15-ти. Трето като идат родителите на 1-ви, щото не всеки чете из нета ше стане такъв скандал, че персонала ще си го отнесе без изобщо да има някаква вина. Ами сега кой да ми гледа детето. Може би трябва да я хвана за ръчичка и да я отведа при кметицата на Люлин да я гледа. Щото колкото и да се опитват да се измъкнат, че не били те виновни, всъщност са. Таз фирма дето е спечелила търга трябва да плати огромни неустойки. Обаче явно пак някой е взел комисионна и не му е угодно. Ей, казвам ви бясна съм просто!!! #Cussing out


Да, и яз им казах същото в община Надежда, че ако на 1 няма къде да я отведа, да са в готовност да ми я гледат, вина и аз нямам , но и не съм в системата.А те са и не е за първа година този хаос.
А доколкото фирмата ще плати неустойки- няма, защото по договор ремонта трябва да приключи на 1 октомври и никой ГЪК не може да им каже.
Работят си колкото им се иска.Аз научих, че фирмата спечелила търга е от Самоков, и работниците се опрлаквали на нашата директорка, че юли месец са стояли без работа и заплати.
Отделно кметът на община Надежда бил се ядосал на съвещанието с директорките на ОДЗ-та, че искали да работят юли месец, така и така ремонта нямало да започне, съдейки от минали години, но той миличкия им се ядосал, защото ремонтите щяли да бъдат тези два месеца, даже напуснал заседанието.
 #Crazy

Просто оставам без думи вече.

# 32
  • София
  • Мнения: 13 216
Е сега изгледах и репортажа по БТВ... бе какви са тия нагласени истории. Какви обществени поръчки, какви глупости плещят! Ми всичко може да се планира. Да бяха обявили ремонта септември-октомври тогава. Аз звъня на телефона в общината и не ми вдигат. Чудно защо ли?? Сигурно са много заети да контролират по места ремонтите  Joy

# 33
  • Мнения: 1 479
МНОГО  ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ  ЗА  РОДИТЕЛИТЕ  НА  ДЕЦАТА  ОТ  ОДЗ№11

УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ,

ПО НЕЗАВИСЕЩИ  ОТ  НАС  ПРИЧИНИ ,РЕМОНТЪТ НА ДЕТСКОТО  ЗАВЕДЕНИЕ ЗАКЪСНЯ  МНОГО  ВЪВ  ВРЕМЕТО И  ТОВА  ИЗКЛЮЧИТЕЛНО УСЛОЖНИ И ОБЪРКА ОРГАНИЗАЦИЯТА ПО ОТГЛЕЖДАНЕТО НА ДЕЦАТА, СЧИТАНО ОТ 01.09.2008.

НАЙ-СЪРДЕЧНО  МОЛЯ, ТЕЗИ ОТ ВАС , КОИТО  ИМАТ  ВЪЗМОЖНОСТ ДА  ЗАДЪРЖАТ ДЕЦАТА СИ У ДОМА ДО 15.9.08, А ПРИ ЖЕЛАНИЕ  ЗА  ПО-МАЛКИТЕ  ДЕЦА И ДО 01.10.2008

ДЕЦАТА  В  ДЕТСКАТА  ГРАДИНА , В ТОЗИ  ПЕРИОД ,ЩЕ  СЕ  ОТГЛЕЖДАТ В  ЗНАЧИТЕЛНО  ПО-МАЛЪК  БРОЙ  ПОМЕЩЕНИЯ,СЪБРАНИ  НА  ЕДНО  МЯСТО,  НЕЗАВИСИМО  ОТ  ВЪЗРАСТТА ИМ.

ПОЕМАМ  ЗАДЪЛЖЕНИЕТО  ДА ВИ  ДЪРЖА  В  ТЕЧЕНИЕ  ЗА  ТЕМПОВЕТЕ  НА  РЕМОНТА.

МОЛЯ, ДА НИ  ИЗВИНИТЕ  ЗА НЕУДОБСТВОТО! ПРЕДВАРИТЕЛНО  БЛАГОДАРЯ!

  С УВАЖЕНИЕ КЪМ ВАС  -ДИРЕКТОР: Р.ФИЛИПОВА
Това ми говори,че записаните деца не могат да трьгнат на ДГ,а ние чакащите на виртуалната опашка няма да бьдем приети никога Twisted Evil

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди малко се обадих в нашата градина, защото се притесних от информацията подадена от БТВ. Та 170 ЦДГ ще работи от 01.09.08г.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 648
В 120 ОДЗ яслените групи започват от 1.09, защото в техните помеение няма да се прави ремонт!

# 36
  • Мнения: 3 211
в нашата градина пък започва от 1 септември пристрояване на 3 етаж и разширяване на първите 2, ще изтърбушат всички стени, ще разширяват кухнята и ще правят физкултурен салон.
според зам.кмета ремонта ще трае 105 дни Shocked
въпреки нашите молби да се отложи ремонта за летния период, ремонтът ще си започне на 1 септември.
все още не са ни подали информация колко деца ще бъдат настанени в други градини и кои ще бъдат те.
директорката е в отпуска.
Дори и да намерят място я друга градина, какъв стрес е това за детето ми да смени градината насила, в нова среда, с нови деца и нови учители Close

# 37
  • София
  • Мнения: 2 671
very nice, коя е тази детска? Ужас, то до Нова година няма да почнат  Shocked

# 38
  • Мнения: 9 814
very nice, коя е тази детска? Ужас, то до Нова година няма да почнат  Shocked
ДГ е във Варна.

А иначе, Фандъкова не уточни кой са четирите градини, които ще се ремонтират до 1.10.
Но, аз като чета тук във форума, са доста повече от 4-ри.
Знам за 10-то ОДЗ в Мусагеница, че е едно от тях, защото се прави ново крило за още една група.

17 ОДЗ Мечо Пух в Младост, ще работи от 1 до 15 септември със сборни групи.

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 15:08 от Франческа Салиери

# 39
  • Мнения: 1 479
Днес снимах интервю с заместник кмета по образованието Йорданка Фадъкова.
Тя каза, че от общо 114 ремонтирани в момента обекта до 15 септември остава да се довършат около 40, а след 15-ти до 1 ще се ремонтират само 4 ДГ.
В договорите за ремонтите сроковете са доста след 30 септември.
Според Фандъкова, обаче е по-важно градините да се ремонтирани и обновени и се надява родителите да влязат в положение и да не се сърдят особено.
Само ми е интересно как да не се възмущавам след като вече са заети всички възможни отпуски от страна на майки,бащи и всичките баби, чичовци и лели, за да се изгледа това дете през лятото, а сега още един месец трябва да избута.
Крайно нуждаещите се родители можели да се обръщат към районните администрации.
От там щели да осигурят места, но на минимален брой деца в дежурните градини.
А кьде ще бьде изльчено това интервю?

# 40
  • София
  • Мнения: 6 261
...

А иначе, Фандъкова не уточни кой са четирите градини, които ще се ремонтират до 1.10.
Но, аз като чета тук във форума, са доста повече от 4-ри.
Знам за 10-то ОДЗ в Мусагеница, че е едно от тях, защото се прави ново крило за още една група.

17 ОДЗ Мечо Пух в Младост, ще работи от 1 до 15 септември със сборни групи.

Още 1 от "4-те градини" - ЦДГ 93 "Славейче", София:

"Уважаеми родители,

      Пусковият срок на финасирания от Столична община ремонт е 25.ІХ.2008 г. Това означава, че детската градина ще открие учебната година не по-рано от 1.Х.2008 г.

       За повече информация заповядайте при директора в детското заведение.

       Ръководството на ЦДГ №  93 "Славейче" моли да бъде извинено за причиненото неудобство и благодари за проявеното разбиране!" ( http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=9&k=132 )

# 41
  • Мнения: 1 563
А защо пък  трябва да им влизам в положение, дали някой сега се притеснява  къде ще отиде моето дете?
Влязох в положение по време на стачката-40 дни, влизам в положение през тези близо 2 месеца ваканция на градината.ДОКОГА ще ни причиняват неудобство, а ние ще бъдем послушници????

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 16:24 от alexova

# 42
  • София
  • Мнения: 3 648
53 ОДЗ също ще започне от 1.10 , а 51 -во от 15.09!

И аз се пирсъеденявам към въпроса за репортажа - да не този от обедните новини!

Девечера може да излъчат репортаж за проблема дискутиран в темата за Срастите!

Въобще днес ще им е мнооого градинен ден на БТВ!

# 43
  • София
  • Мнения: 750
53 ОДЗ също ще започне от 1.10 ,

предполагам имаш в предвид 53 ЦДГ - при самото записване на сина ми там, директорката ми обясни, че ще почнат най-рано на 15,09, онзи ден звънях - плануват го за 01,10 - еми още не съм завела детето, но съм настроена негативно към тях............
яд ме е защото според мен и директорите имат вина за положението, та дори и се кефят.....факт е, че при желание се работи и в ремонт / е освен ако не се избуши  цялата сграда, което е в редки случаи/.....................абе много са ми черни  #Cussing out

# 44
  • Мнения: 48 023
Дали Фандъкова може да обясни кога е пуснат списъка с ДГ за ремонт, кога са одобрени фирмите, какви срокове са казали, кога са спуснати парите към районните общини и кога започват и приключват ремонтите на всяка градина/ремонт. Тя би трябвало да има тази информация, и да я качва на сайта и да я актуализира. Не знам самите директорки како могат да направят сами, като няма фирми, пари и срокове- всичко това се спуска от общинарите. Защо репортажа не се снима в общината, защо родителите не отиват в общината, вместо да висят пред ДГ?Районните кметове, които понякога задържат отпуснатите им пари, и самата столичана община са виновни, най- вече не за друго, а за некомпетентно управление! Нищо не се планира, контролира и организира като хората!И то не за първи път! Не ме яд за ремонтите- много градини имат огромна нужда от ремонт, за децата е! Но защо по този начин! Защо де факто със зор градините работят по 6 месеца годишно, а останалите хора- по 12?!

Общи условия

Активация на акаунт