За секциото

  • 22 372
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 344
Вечерта преди секциото храна до 22.00 часа.На сутринта нищо.Вода след секциото н аследващия ден и то на глътки , кисело мляко активия натурална , но също на малки порции.От 5 -я ден можеш да хапваш всичко.Късмет.

# 16
  • Мнения: 115
храна последния ден  преди секциото до 19 ч.После клизма.
 Аз обаче почти цял ден не ядох...много ми беше  Shocked
След секциото първото и второто бяха съвсем различни действията на екипите Rolling Eyes
След 1-то /преди 6г/ не ми даваха да пия вода 1 ден след операцията #Crazy Това за мен си беше нааай-голямата мъка. Помислих, че ще ме уморят от жажда тези #Cussing out
След 2-то беше друууга работа. Там пък ни казаха да изпием по 1л. и половина вода, да изхвърлим медикаментите.  Rolling EyesИ ни даваха да смучим много хапове за гърло. Първия ден само това. Направо ме разбиха тези разлики в различните заведения за раждане.
Иначе и двата пъти 2-3 дена почти не се яде. Само яйрян, к. мляко и то на 2-3-я ден. Ама то не ти е до ядене. Бебето е № 1 Joy

# 17
  • Мнения: 2 960
денят преди секциото не хапнах почти нищо ,а след 18 часа наистина нищо.Сутринта клизма ,секцио.След това 12 часа след операцията вода много по мъничко,после чай....така два дена на кисело ,мляко и течности.На третия ден някакво пюре и така...лека полекаааааааааааа....не че ми се ядеше де!!!

# 18
  • Мнения: 1 546
Поспедно пих и ядох в 10 ч сутринта, секциото ми беше в 19.30... Tired умрЕх от жажда и глад... Crazy Вода ми дадоха да пия на другия ден вечерта, а акушерката като видя кутията ябълков сок изпадна в ужас и каза веднага да го разкарам, ако мисля да кърмя  Shocked (заради консервантите и химиите в тези сокове...)

# 19
  • Мнения: 1 187
И мен ме оперираха по спешност, та даже и не знам за това. Леко раждане и от мен!

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 14:05 от dididid

# 20
  • Мнения: 59
Казаха ми лека храна до 18ч. и вода до 22ч. -вечерта преди операцията.А за ябълковия сок за съжаление на мен никой не ми каза , сега чувам за първи път.Леко и безпроблемно раждане. newsm10

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен ми препоръчаха лека храна до 18 часа /супа например/, вода без проблем. Дори сутринта преди операцията си пийнах вода.
След операцията си подготви поне един литър сок от ябълка и много вода, препоръчаха ми да пия и от двете максимално. Вечерта след операцията си хапнах картофена крем-супа, а от следващата сутрин си се хранех съвсем нормално по мой избор от меню, никакви диети не съм спазвала.
Леко раждане ти желая!  Hug

# 22
  • Мнения: 140
При мен ми казаха никаква храна и течности вечерта преди секциото. Аз отидох ктм 16.00 чв Болницата и на другите даваха храна и сокове, но на мен не. След това няма ограничение- дори е желателно да пиеш повече течности, на мен сок от ананас все ми даваха, а и аз си носех. Но на мен 24 ч. до като бях на системи, не ми се пиеха течности Peace

# 23
  • Мнения: 3 034
Но на мен 24 ч. до като бях на системи, не ми се пиеха течности Peace

да, защото вливат венозно течности и така трябва да бъде. радвай се, че са го направили като хората, а не да те карат да се наливаш ти сама и да се подуваш  Naughty

# 24
  • Мнения: 1 305
И мен ме оперираха по спешност, но целия ден корема ми беше на камък и нищо не бях яла. А след като излизах от упойката си пиех вода, но не знаех за натуралните сокове че надуват.

# 25
  • Мнения: 174
До 18 ч. хапване, до 22 ч. вода. На мен най-големият кошмар, свързан със секциото, беше как ще стоя гладна толкова време  Laughing Ама въпреки че операцията започна не в 8, а в 11.30, хич не съм се сещала за стомаха си, повярвай ми.  Simple Smile След секциото цяло денонощие ядох само половин шоколад, пила съм всякакви течности, но не съм чувствала глад или нещо такова

# 26
  • Мнения: 382
Колко време преди секцио не трябва да се пият течности?
Казаха ми вечерта преди него да изям само 1 кисело мляко. А вода до кога мога да пия?

Също така защо се препоръчва ябълков сок след секциото?
И от кога мога да пия вода?

Ябълковият сок се препоръчва, защото подпомага перисталтиката на червата, а след секцио е много необходимо да се изгонят газовете.

# 27
  • Мнения: 48
деня преди секциото ядох за последно в 9 часа а вода до 12. в реанимацията трябваше да изпием не по малко от 3 литра вода за 12 часа за да се изчисти организъма от упойката и да не те боли глава. след реанимацията пихме само сок от ябълка и ни дадоха само парченце сирене. успех и здраво бебче.

Общи условия

Активация на акаунт