87ма немска тема> Вдишай! Издишай! Вдишай! Издишай!...

  • 15 262
  • 291
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 33
Привет!

Аз също живея в Германия, от скоро в Hannover, преди това в Бавария.
 
Не познаваме почти никoй и ако някоя мама, живееща в Hannover със семейството си, се смили над нас и ни даде шанс да се запознаем, много ще се радваме (аз и съпругът ми сме на по 30 години, дъщеря ни е на 11 месеца). Ще се радвам, ако някоя от вас ми пише на лични.

Благодаря ви!

P.S. Sorry, че така нахлувам в темичката ви!

# 166
  • Мнения: 7 605
В наШето село пък има само автомат zа цигари (а ние не пуШим) и магаzин zа храна zа животни  Laughing  Супер има на 2км (Нетто, там не ходя), аz ходя на 4км.

Лени, добре доШла сред нас   bouquet  Няма какво да се иzвиняваШ, Щом живееШ в немско, тук ти е мястото  Wink  Аz живях и родих в Хановер, но се местихме във Франкфуртския край... Май нямаме други мами там  Thinking

# 167
  • Мнения: 3 521
Току що получих ключове от кола и такъв инструктаж все едно космическа совалка ще карам...не, не, не трябва да започна да си ги записвам тези неща ooooh! .

При нас има два голями супермаркета в радиус от 5-10 мин. пеша, които са отворени до 20 ч. от понеделник до събота, така че не съм за оплакване, но въпреки всичко ми липсва Билата с работното време до 22ч. Голям пазар правя 1 път седмично, но почти ежедневно докупувам хляб, прясно мляко, плодове и/или зеленчуци.
Ааа имам си и един чичка турчин на ъгъла, който ме е спасявал не един път. Можеш да му звъннеш до 22.оо и слиза по пантофи в бакалийката. Пред домофона нареждаш "Евала, еферим, ашолсун, Хаджи! Сюкранларини зунмак! Хайде дай бир екмек и кило сют." и си готов Mr. Green.

# 168
  • Мнения: 1 242
Муни, точно немците ме бавиха дълго. Българите си свършиха работата в рамките на уреченото време-1м. Нямах този казус в предвид. Деменция или хормони, това ,че ме познаваш не означава, че можеш да развяваш байряка, пък  да беше споменала и други данни та автобиографията ми да е пълна!  Laughing
"Кой развя байрака, кой му тури знака..." Joy

Шехи, знаеш, че не бих си и помислила да ти правя биографичен портрет повече от това, което е всеизвестно - че си хирург.
С горното исках да подчертая точно обратното - че борбата ти с бюрокрацията (била тя немска или българска) бе повече от успешна.
А автобиографията ти просто няма как аз да допълвам. Wink

Ленимарк, добре си ни намерила! Grinning

Сърфи, карай, душо, внимателно. Да не опреш и ти до грижите на етърва си. Mr. Green

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 16:55 от Мамунката

# 169
  • Мнения: 3 880
При нас има два голями супермаркета в радиус от 5-10 мин. пеша, които са отворени до 20 ч. от понеделник до събота....

Ооо, ма много сте изостанали вие в Нюрнберг Wink тукашните супери от миналата година работят до 22 часа. Страшна работа, приспиваш домочадието и отиваш на пазар hahaha
Хайде лек път и внимателната със совалката Wink


Ленимарк, добре дошла  bouquet

# 170
  • Мнения: 1 584
и при на Реве-то е до 22ч. Като почнаха така да работят беше голям купон - в 20.30 няма жива душа, а продавачите намусени..После се научиха хората, особено лятото, че могат да висят до 21.30 навън и после чак да пазаруват Mr. Green

# 171
  • Мнения: 33
Eх, какво топло посрещане, не съм очаквала, честно Embarassed... Отдавна хвърлям по едно око и чета какво ви вълнува, но като опря ножа до кокъла (разбирай търсим си дружинка), набързо се престраших. Ама вие не хапете, каква изненада Mr. Green.

Лени, добре доШла сред нас   bouquet  Няма какво да се иzвиняваШ, Щом живееШ в немско, тук ти е мястото  Wink  Аz живях и родих в Хановер, но се местихме във Франкфуртския край... Май нямаме други мами там  Thinking

Tatjana, недей така, толкова се надявах все пак да има някоя мама тук... Ако знаете колко е неприятно да не познаваш никого.... А просто ей така да заговоря някого и да се натрапя.... не е много в мой стил... Дано  все пак се намери някоя мама...

# 172
  • Мнения: 1 584
Добре дошла и от мен, Лени! В Хановер беше nat преди newsm78

# 173
  • Мнения: 3 880
Гледам в картата има 2 съфорумки от Хановер, но не съм ги засичала скоро newsm78

# 174
  • Мнения: 945
Как не ви е срам да иzпишете толкова много zа 3 дена. Ей, да не се раzболее човек и нямате иzчитане...

И ние паzаруваме по един път в седмицата, но откакто съм си в къщи ходя поне по 2 пъти и преz седмицата да магаzина (и честно каzано вzе да ми писва...). Много си ми харесва това не работене на магаzините в неделя, така си zнам, че денят си е само zа нас...

Сърфи, това с коня ме раzби

lenimark , добре дошла

# 175
  • Мнения: 1 242
Geri, ти дамска или мъжка радост чакаш?

Nat и на мен ми се губи. Пълни сигурно дисагите с ракийка?
Котараната се затри в Булгаристан...

# 176
  • Мнения: 1
Добре дошла на новата мама  Hug!
Чувството на самота ми е добре познато и аз редовно се опитвам да заговарям разни майки, но без успех.
 Момичета,  имам едно питане, моят бебешок още си няма български акт за раждане, разучих как се вади, но трябва да си направим паспортни снимки. Някой да знае къде в Мюнхен се правят такива по български образец. Много ще съм благодарна, ако дадете насоки по въпроса. Много благодарско предварително Simple Smile   bouquet
Една весела картинка за бременните мами http://de.trinixy.ru/pics3/20080828/podborka_403_69.jpg

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 18:49 от Dimakoleva

# 177
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Димата, дрънни по алото в консулството там, те сигурно също си имат "свое" фото, от което допускат снимки за паспорт. Поне берлинското посолство така процедира.

Ленимарк, някъде след година може и да станем съседки, т.е. в една провинция поне.

Знаете ли кое му е читавото на дългото работно време в РЕВЕ и Кауфланд- след 20.30ч има няма 10 клиента и те чакат поне 3 каси, пазаруваш без да слаломираш между колички или да чакаш стоящият пред теб най-сетне да се реше кой йогурт или кашкавал да си вземе. И няма опашки пред автоматите за празни бутилки Peace

# 178
  • Мнения: 1 242
Дима, в Берлин към такова фото ме упътиха директно от консулската служба. Ако ли няма, мисля, че в което и фото да им преведете изискванията за паспортни снимки, може  и да получите желания продукт.

Пфу, Пепето ме е изпреварила Mr. Green
Майкоо, като си помисля само, че този щъркел го е обличал бебето в корема, ме заболява още повече болежката ми. Mr. Green

# 179
  • Мнения: 7 605
Ооооо и в съседното село работят до 22 4аса, от 4етвъртък до събота, ина4е до 8. А аz помня отли4но времената, когато вси4ко zатвори в 18 4аса а в събота в 14 4аса най късно. После поzволиха да отварят до 20 4аса в 4етвъртък, голяма революция беШе  Laughing

Вярно 4е Нат е в Хановер  ooooh!  И вярно 4е не е писала отдавна   Sad  Тя оЩе не е мама, Лени, но можете да си уговорете среЩа като се появи пак на хориzонта.

Аz ходих при фиzтерапевта. И пак не zнам дали да пла4а или да се смея  Laughing  Та, вси4ко ми е криво, ама в буквален смисъл. Гръбнакът иzкривен, а 4елюстта, леле мале. Имам zаписани 4асове до края на октомври  ooooh!  Дано поне има файда  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт