Майчинство и ясла.

  • 3 736
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
А това,че тези 50% се изплащат от НОИ,не от работодателя не е истина,защото децата,които са на 1г и 8 месеца и нагоре са заварено положение и всичко се изплаща от работодателя,както и тези 50% минават през него.Така например на мен всичко до сега ми се плащаше от работодателя,не съм имала вземане даване с НОИ грам(и слава Богу),и сега ще тръгна на работа другият месец,ще си дам детето на ясла и ще си получавам 50% от майчинството към заплатата пак от работодателя.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 269
А това,че тези 50% се изплащат от НОИ,не от работодателя не е истина,защото децата,които са на 1г и 8 месеца и нагоре са заварено положение и всичко се изплаща от работодателя,както и тези 50% минават през него.Така например на мен всичко до сега ми се плащаше от работодателя,не съм имала вземане даване с НОИ грам(и слава Богу),и сега ще тръгна на работа другият месец,ще си дам детето на ясла и ще си получавам 50% от майчинството към заплатата пак от работодателя.

Напротив, истина е. Завареното положение, каквото си ти, си е заварено положение, но на мен майчинските ми се изплащат от НОИ, така че и 50 % също ще ми се изплащат от тях.

# 17
  • Мнения: 2 908
Ти не четеш ли какво написах:
"...защото децата,които са на 1г и 8 месеца и нагоре са заварено положение и всичко се изплаща от работодателя,както и тези 50% минават през него"???????Пределно ми е ясно,че за другите е така,просто някой нагоре беше обобщил изцяло нещо и трябваше да уточня,защото авторката не казва на каква възраст е детето и.А ти ако имаш проблем,не съм аз този проблем,че да се заяждаш. Crossing Arms

# 18
  • София
  • Мнения: 6 269
Ти не четеш ли какво написах:
"...защото децата,които са на 1г и 8 месеца и нагоре са заварено положение и всичко се изплаща от работодателя,както и тези 50% минават през него"???????

Напротив, чета!!!!
 
Ти говориш за ЗАВАРЕНОТО положение, а аз за сегашното!

# 19
  • Мнения: 2 908
Ами добре,значи сме на едно мнение,както писах и преди малко-отново-какъв ти е проблема,че се заяждаш?Ти знаеш ли на каква възраст е детето на авторката-ако беше уточнила и беше казала,че е на 1г и 7 месеца например нямаше въобще да се включа. Crossing Arms

# 20
  • София
  • Мнения: 6 269
Ами добре,значи сме на едно мнение,както писах и преди малко-отново-какъв ти е проблема,че се заяждаш?

Не се заяждам аз. Айде малко по-спокойно.

С по-предишния си пост направих уточнение, защото така както ти си го написала "А това,че тези 50% се изплащат от НОИ,не от работодателя не е истина..." води до леко заблуждение.

Както и да е, няма да продължавам да отговарям на подобни заядливи постове.

# 21
  • Мнения: 2 908
А това,че :50% се изплащат от НОИ,не от работодателя,не води до заблуждение?Казано от някой по-нагоре?Айде пък да не казвам кой започна заяждането..... Stop

# 22
  • Мнения: 1 168
Добре, а ако детето тръгне на ясла, а аз тръгна на работа /изключваме въпроса с отпуските/ какво ще получа тогава за този месец?

Заплатата си плюс 50 % от майчинските, т.е. 110 лв. до навършване на 2 г. на детето.
Ох, извинявай - задала съм въпроса некоректно - сега видях. Имах предвид ако тръгна на работа 1 месец след започване на яслата - какво ще стане с този месец - ще получа ли нещо за него? и ако не - после като тръгна на работа възстановяват ли ми се нататък правата за 50% от майчинството?

# 23
  • Мнения: 1 168
Ей, момичета, не се карайте,бе! Целувки и на двете!  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 908
Целувки и на теб!   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 168
Мерси!
А може ли пак да изнахалствам с въпроса какво става ако има луфт между започването на яслата и на работата? Че ме интересува живо!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 269
Добре, а ако детето тръгне на ясла, а аз тръгна на работа /изключваме въпроса с отпуските/ какво ще получа тогава за този месец?

Заплатата си плюс 50 % от майчинските, т.е. 110 лв. до навършване на 2 г. на детето.
Ох, извинявай - задала съм въпроса некоректно - сега видях. Имах предвид ако тръгна на работа 1 месец след започване на яслата - какво ще стане с този месец - ще получа ли нещо за него? и ако не - после като тръгна на работа възстановяват ли ми се нататък правата за 50% от майчинството?

Ами мисля, че трябва да се върнеш на работа от момента, в който детето тръгне на ясла. Можеш да си вземеш отпуска тогава (аз така ще направя, докато детето свикне на яслата). Иначе би се водили, че не се явяваш на работа, което (поне при нас) води до уволнение.

# 27
  • Мнения: 690
Ей момичета скарахте се за 50те %  ooooh! Аз имах предвид, че тези пари ги изплаща държавата, а не кой точно ви ги дава на вас. Ако работодателя ти ги изплаща, то след това си ги тегли с незабавно инкасо и пак от държавата идват.

 Peace  bouquet

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Пусни си платена отпуска-тя се полага и за годините в който се ползва майчинството.

# 29
  • Мнения: 2 960
Добре, а ако детето тръгне на ясла, а аз тръгна на работа /изключваме въпроса с отпуските/ какво ще получа тогава за този месец?

Заплатата си плюс 50 % от майчинските, т.е. 110 лв. до навършване на 2 г. на детето.
точно така Peace

Общи условия

Активация на акаунт