Какво се прави след забелване на пишката?

  • 37 515
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз забелвам пишлето на синът ми откакто се е родил-на 2-я месец вече му се оголи главичката.При всяко къпане оголвам пишлето и го мия само с вода.....до сега не сме имали проблеми

# 16
  • София
  • Мнения: 1 185
След забелването от лекарката беше леко подута пишката, но отмина за няколко часа!  Peace

# 17
  • Мнения: 284
Моето момченце никога не го е боляло,ама никога,макарончето  Laughing  не беше подуто,зачервено и т.н. затова те и посъветвах да го заведеш при хирург.По принцип забелването на пишлето не е работа на педиатъра,но те го правят,защото не им се дават направления за хирург.То ако можеше така нямаше да има отделни специалисти и лекарите щяха да са даже и зъболекари  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 784
На Коко пишата не го е забелила личната, а доктор, известен в тази област специалист, но пак първите два дни беше леко подуто.

# 19
  • Мнения: 127
Днес сме малко по-добре,буди се два пъти през нощта и плака,но бързо заспиваше пак.Пишата малко поспадна и при дърпането тази сутрин не усети нищо,не проплака.Колко време би трябвало да продължавам с компресите,притеснявам се да не му навреди риванола.

# 20
  • Мнения: 1 341
Момичета, като видях темата я изчетох  на един дъх. Имам дъщеричка на 4г, но чакам бебе момче и да си призная съм изпаднала в ужас и паника точно от тази процедура. Ама наистина много ме е страх от нея. Както казвам "страх ме е от тази пишка"
natikot, радвам се, че вече не го боли малкият мъж

# 21
  • София
  • Мнения: 280
На моят син му е забели хирург и ни каза, като я забелваме в къщи да я мажем с едно кремче против изгаряне ама му забравих името. Българско е и е евтино около 2 - 3 лева и след 2-3 дена всичко беше ок.

# 22
  • Мнения: 700
Защо си създавате проблеми с това забелване? Не се забелват пишлетата нито от майките, нито от педиатрите, нито от некомпетентните хирурзи!!
Ето ви цитат:
"Грижи за препуциума
ова което наричаме фимоза, всъщност е физиологично слепване (синехии) на кожичката към главичката (гланса). Кожичката изглежда като хоботче на слон и има нормален вид и в никакъв случай не пречи на уринирането.



При раждането си около 90 % от децата имат такива синехии. До към  3 - 5 година слепналата кожичка спонтанно се отлепва в голямата част от децата. При останалите това става през пуберитета. За постепенното отлепване допринася и заиграването на момченцата със своя мъжки символ.
В развитите страни вече е възприета позицията, че физиологичната фимоза е нещо нормално и не трябва насилствено да се извършва забелване (аблация).
Всеки опит за амбулаторна или оперативна аблация  се счита за грешка в медицинското изкуство. .."
 Автор Доц.д-р Огнян Бранков, Детски хирург "Н.И.Пирогов"
Статията я има в нашия сайт потърсете на Фимоза. Не мъчете момчетата с това забелване и налудничава идеи на педиатри да дерат децата.

# 23
  • Мнения: 284
Мдаа и аз я четох тази статия - има снимки как трябва и как не трябва да изглежда пишлето,нашето слава богу си изглежда нормално  Peace

# 24
  • Мнения: 127
Да,четох статията,но при наличието на инфекция,какъв е варианта?

# 25
  • Мнения: 117
До една година ще продължи да се появява бяло и да се слепва, но не е необходимо да го отлепвате веднага цялото. Всяка вечер леко забелвате  и измивате, до където може, на моя син периодично му се получаваха залепени места в основата на главичката, дръпва се леко докато детето не се оплаче и за 2-3 дни се отлепва, за да не се получи както в момента при вас по голямо отлепване и болки. Когато се отлепи главичката леко се зачервява и тогава го мажехме с Дефламол (до 6 месеца, след това не се е налагало). Процедурата е извършва или в чиста вода във ваната или на повивалника, като главичката се изчиства с памук с вода, вкл. бялото.
Хубави са статиите за фимозата, но през лятото (урината му е много миризлива от раждането), ако не почистим по някаква причина положението става смрадливо и възпалено, че се налагат допълнителни грижи. Всяко нещо трябва да е с мярка и според ситуацията.

# 26
  • Мнения: 4 784
Колко време би трябвало да продължавам с компресите,притеснявам се да не му навреди риванола.
2 дни правих компреси, докато поспадна пишока. По около 3 пъти на ден за по 20 минути.
Радвам се, че е по-добре вече.

# 27
  • Мнения: 3 869
Mila6ka,
Благодаря за цитата bouquet
Бях чела същото, но в моите американски книжки за бременст, раждане и грижа за новороденото. Почти изпаднах в паника като видях тази тема - изплаших се да не би българските педиатри да практикуват рутинно подобно издевателство над бебенца-момченца. Слада Богу, че и у нас не се препоръчва!

# 28
  • Мнения: 26
Почиства се с памуче с риванолов разтвор и след това се намазва с Дефламол. 
Явно Дефламола действа успокояващо на зачервяването. И Lamby всъщност го е написала:peace:

# 29
  • Мнения: 668
Ами и ние бяхме така.С реванолче по малко всеки ден докато напълно се отлепи.Задължително е да се спазва хигиена.Ако някои не иска да го прави не е нужно.Аз лично се презастраховах за да не се получи усложнение.Има го и този вариант.

Общи условия

Активация на акаунт