Доверие или безхаберие?

  • 3 322
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Абсолютен абсурд. Както и е абсурд да си оставя сами децата и да отида на кафе. Да ги изпратя сами до магазина, дори под блока. Когато съм с тях - не ги изпускам от поглед и за секунда. А вече са големи.
Много съм крайна в това отношение. И може би не е добре да пиша по тази тема.

# 16
  • Мнения: 2 821
Никога не бих оставила дете без надзор!

# 17
  • Мнения: 1 312
Аз вече незнам на какво да се чудя.
Откакто чух майка да се хвали,че е изпращала 2-3 пъти почти 4 годишното си момиченце до магазина пред блока Shocked май нищо не ме учудва.
Верно детето е оправно и отракано,но все пак е само дете.
Не ми се вижда чак толкова странно да изпратиш детето в магазин пред блока, ако не се пресича улица и имаш пряка видимост от балкона.
Съвсем различно е да го оставиш само и то за 10-15 минути Confused.
А,хич не е странно.
Ако спре кола и го дръпнат вътре кел файда,че го гледаш от 7мия етаж ooooh!
Само не ми отговаряй като майката на въпросното:
"Твърде много филми гледаш" Shocked

# 18
  • Мнения: 1 237
Поведението на майката е просто недопустимо! Shocked

# 19
  • Мнения: 418
Майчице!Тази майка съвсем си е изгубила акъла.Моето дете е на 2 год. и досега съм го оставяла само веднъж на близка приятелка да го гледа,като нейното беше на същата възраст на заградена площадка и то с притеснение за малко.Иначе една майка така си заряза детето да отиде до вкъщи за нещо.Нейното беше на 1,8г. наблизо беше,но все пак. Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
За мен е абсурдно и недопустимо!

Етърва ми няма проблеми в това отношение - например в неделя остави 7 годишният си син сам на басейн. Детето не може да плува. Намира го за съвсем нормално и естествено.
Поради което, ние бяхме обвинени от нашата дъщеря, че сме я имали за малка и сме й нямали доверие(защото естествено не я оставихме сама).

# 21
  • София
  • Мнения: 8 932
До нашият блок има кафе с люлка. Е има и колчета преграждащи пътя към улицата, но те не могат да спрат дете. Ако ти кажа колко пъти съм виждала децата на все едни и същи майки да се мотаят сами. Моят син е на 7 и сам не съм го пускала да играе, ходил е няколко пъти до магазина, но ни е наблизо. Но 3 годишно дете не бих оставила. Още повече, че и теб не те е познавала (не се обиждай), но на непознат не бих оставила детето си, дори и да е друга майка.

# 22
  • Мнения: 3 092
Лично аз не бих постъпила по такъв начин .Безотговорно е , това е толкова малко дете ....Не е редно  е меко казано.Всичко се случва . ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 448
че и теб не те е познавала (не се обиждай), но на непознат не бих оставила детето си, дори и да е друга майка.

Изобщо не се обиждам, аз също не бих.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
И за мен е абсурдно.
Ако е на площадката пред къщи и има и други познати деца и майки е по-приемливо, но при тези обстоятелства - не.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, в такива моменти започвам да разбирам манията на ХАмериканците за отнемане на родителски права...

# 26
  • Мнения: 851
Не е нито доверие, нито безхаберие, а безумие!!!Тая жена е луда. Аз съм силно параноична/признавам си/ и не си оставям детето никъде и по никакъв повод, ако не мога да го виждам и да съм наблизо, за да реагирам. Влизах си с количката дори в най-тесните магазини. Никога не са ми правили проблем. Просто ми се струва ненормално.

# 27
  • Мнения: 1 312
Влизах си с количката дори в най-тесните магазини. Никога не са ми правили проблем. Просто ми се струва ненормално.
И аз все я вкарвах вътре,но много криви погледи съм отнасяла.
В квартални Хранителни стоки ми направиха забележка даже и натъртиха,че за пръв път се случвало-другите ги оставяли навън.
Пука ми-пак с нея влизах.
Как пък няма да има след мен опашка от 3-4 човека и аз да не мога за секунди да изхвръкна от магазина ако чуя нещо нетипично...,няма начин просто.

# 28
  • Мнения: 1 447
Просто не вярвам,че може някой да остави детето си така.Това за мен е абсурдно. ShockedКолкото и да не иска да тръгне,ако трябва насила ще го замъкна,но не бих го оставила.После децата не слушали родителите си.Ами ,ако не беше останала там което си е похвално и се беше случило нещо после кой щеше да е виновен в тази ситуация?  newsm78 Сигурно детето,че не е стояло там където са го оставили.Явно има сякакви родители.Просто нямам думи. ooooh!

# 29
  • Мнения: 9 814
Не си параноична.
Аз също никога не бих оставали толкова малко дете само някъде навън без никакъв надзор.
Рисковете всеки ги знае- от някой гнусен чичка, до това детето да бъде блъснато от кола или ухапано от куче.
Е, моята вече ме пита, кога ще я пускам сама навън, но честно казано сигурно ще се престраша като стане 8-ми клас.

Общи условия

Активация на акаунт