предложение за добро прекарване на уикенда в София

  • 4 919
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Да добавя и Ботаническата градина и Природонаучния музей - мисля, че на детето ще му бъде интересно.
И Историческия, ако имате сили. А Драгалевския лифт работи ли още? Ако да, е чуден за разходка.

# 16
  • Мнения: 2 759
Разходката покрай Витоша задължително трябва да включи и сладкарница,която се намира в Симеоново който и да питате ще ви каже къде се намира.Това е най хубавата сладкарница в София поне според мен.Казва се "Романс" дано да ви хареса Peace 
                    Нищо подобно. За 'Романс'. Скоро не съм ходила, де, но ако човек не държи да си скъса нервите с чакане за места по-добре да не ходи. А и обслужването не е на ниво, определено... Дано са се променили нещата, ама надали...
                   Аз бих завела детето на езда, ако няма в нашия град (не знам откъде е авторката). Евентуално в конна база 'Владая" - качваш два часа Витоша пеш, яздиш, хапваш/пийваш и се прибираш в града чисто нов човек...

# 17
  • Мнения: 3 423
В никакъв случай не ходете в Зоопарка,
ужасно и тягостно е чувството да видите
животни-анорексици или мязащи на гюбре.
Доста неподдържано място и доста скучно.
3-D киното е ок. Метрото, трамваите също.
Сладкарница Романс не е ли тотално зле?!
Ариана е ок, но не сядайте на дървеното
кафе, щото не си струва. Около Ал. Невски
обиколете, но и влезте вътре. НДК, може би
има фонтани, някога имаше поне. Славейков,
разлистете и си купете книги. Минете по Шишман.
Толкова много неща има, ще ви писнат бързо.
Но само не си губете времето със зоопарка!!!

# 18
  • Мнения: 274
Абе Билковата на Шишман работи ли? А Родерик? Имаше и един бар само с цифри в името...Баси от кога не съм се моткал там....

# 19
  • Мнения: 2 759
...Сладкарница Романс не е ли тотално зле?!
...Но само не си губете времето със зоопарка!!!
                 За първото съм много съгласна. За зоо-то нямам мнение... Първите два-три пъти е адски подтискащо и депресарско, после сякаш свикнах с бетона... Но може би е така само за хора, които вече са виждали читави зоопаркове, честно казано не знам дали пък нямаше да ми хареса, ако ми беше първия... Ако все пак не се развиете търсете рисовете и зебрите  Peace. И ако може да наблюдавате животните отвън, че вътре е мега зле  Tired.
                 Иначе съм върла фенка за 3д киното, от друга страна не препоръчвам откакто разбрах, че повечето ми познати имат проблем с него - главоболие и разни други странични ефекти...

# 20
  • Мнения: 7 837
"Романс" беше зле, още преди 4 години, когато за първи и последен път ходих там. Пусти глад в осмия месец...
Странно че все още работи.

# 21
  • Мнения: 3 423
Абе Билковата на Шишман работи ли? А Родерик? Имаше и един бар само с цифри в името...Баси от кога не съм се моткал там....

Работи Билковата. Родерик сега е Ню Родерик,
вътре е по-различно от едно време, да не би да
си имал табелка с името вътре, а, имал ли си...

# 22
  • Мнения: 335
Детенцето на 5 години момченце ли е?
Качете го на някой танк във Военно-историческия, в дворчето (по принцип не дават активно катерене по експонатите).

http://www.militarymuseum.bg/scripts/isapivwb.dll?id=10659

# 23
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Е, как да го разбираме това с интересните места за пикник?
Говорим за Витоша, все пак, не за Хималаите.

Може да се качите до хижа "Алеко" с лифта от Симеоново, а от там да си намерите подходящо място.

# 24
  • Мнения: 68
Благодарим ви на всички за предложенията,вече си набелязахме местата,които задължително трябва да посетим.  bouquet

# 25
  • Мнения: 3 268
Идете с кола до телевизионната кула на Копитото.На 50 м след него,като го подминете има хотел със ресторант и сладкарница.Сладкарницата е така разположена на една тераса,че виждаш цяла София от птичи поглед.Страхотна е гледката,въздухът е чист и има невероятни мелби.Комплексът също се казва Копитото.

# 26
  • Мнения: 2 759
Идете с кола до телевизионната кула на Копитото.На 50 м след него,като го подминете има хотел със ресторант и сладкарница.Сладкарницата е така разположена на една тераса,че виждаш цяла София от птичи поглед.Страхотна е гледката,въздухът е чист и има невероятни мелби.Комплексът също се казва Копитото.
                      Мда, хубаво е. Само се подгответе финансово  Mr. Green.

# 27
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
на мен ми стана интересно за червения двуетажен рейс , който обикаля София Party....я кажте къде минава , колко време пътува и евентуално цена Praynig...засичала съм го от страни на ЦУМ...

# 28
  • Мнения: 68
Да и на нас би била много интересна тази информация.

# 29
  • Мнения: 2 759
                      Цената на билета на разходката е 20 лева. Децата до 5 години път …  с 50% намаление.

                      За допълнително инфо търсете 'Сити Сайтсиинг' в google.

Общи условия

Активация на акаунт