За влагата при новото строителство

  • 6 170
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 987
Нашият апартамент също е ново строителство, с този разлика че е строен сигурно 2-3 години, т.е. имал е време да съхне, но пак имахме влага. Според мен обаче е от факта, че още не беше прекарана газта, това стана чак през декември. Латексовият матрак естествено мухляса, даже избиваха локвички вода под естествения паркет, нищо че измерваха влагата и уж нямаше проблем. Откакто обаче се газифицирахме и температурата се уеднакви навсякъде няма никакъв проблем. Локвите изсъхнаха, изпрахме калъфа на матрака и от тогава вече няма проблем. Мухъл по стените за щастие не успя да избие /да не дърпам дявола за опашката/. А колкото до паркета във Варна съм виждала на апартамент ново строителство на наши приятели как избива вода и върху ламината. Целият беше плесенясъл. Още и още избива по снадките, вече от две години живеят там.

# 16
  • Мнения: 12
 Не е необходимо да живеете сред влага и мухъл. При положение, че си похарчил една чанта с пари за апартамент, по - добре дай някой лев още за влагоуловител , който е създаден точно с тази цел - да изсуши влагата.  Google  може да Ви е  от полза, само направете правилния избор.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 302
Ох, момичета, направо ми се изправи косата. Ние ще се отопляваме с климатици. Естествено в банята и тоалетната имаме вентилатори на отдушниците. Онзи ден купихме аспиратора за кухнята - Тека, уж най-добрият. И влагоуловител ще купим, ще проветряваме редовно, и прозорци ще бърша всяка сутрин щом трябва..... но май няма гаранция. Благодаря ви за мненията.

# 18
  • Мнения: 5 178
Най-важното е равномерно отопление.
В нашия апартамент никога не съм бърсала влага от прозорците, но сме с локално парно и е топло навсякъде.
Съседите с духалките и газовите печки се побъркаха да чистят мухъл

# 19
  • Мнения: 161
Климатиците обират влагата и изсушават въздуха....

само в режим на охлаждане, обаче.
Ми купете си мощни влагоуловители и си ги ползвайте със здраве, дето се казва.
Баджанака си е купил едно Мицубиши Илектрик дето уж има такъв режим и когато топли. Въпроса е че трябва да се бръкнеш с 2 бонбона.

# 20
  • Мнения: 2 759
                      Спомените ми са от преди 5 години, ново строителство, но вече беше минала една година, когато се нанесохме... Равномерна температура, никакъв мухъл, нищо мухлясало, редовно проветряван заради цигарите... Обаче имах чувството, че и костите ми са мокри  Tired. Не сме ползвали влагоуловители, не съм знаела... Лошото при проветрението зимата е, че въздухът навън също е доста влажен... Но онази зима наистина направо ме боляха костите от тая влага... И бесен конденз.
                     Аз имам въпрос за локвичките по паркета: апартамент на 4-5-6 години, едната стая е неотопляема, но изолирана, а под паркета под радиатора избива вода. Каква може да е причината  newsm78?

# 21
Помещението под вас може би е с доста по ниска температура и затова има конденз или влага по паркета.  Хубаво е под ламината да се сложи фибран и така да се изолира пода.

Общи условия

Активация на акаунт