АВГУСТ е към своя край и нашите бебоци са най-прекрасни знай

  • 15 747
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Да, това с килограмите е доста изнервящо  Confused
Жаки я изписаха 2600 и беше качила само 200 грама до 22ри, а сега на 1ви ще видим след усиленото будене и дохранване какво е станало. Ама на тия нещо кантарите не са им верни, имаше видима разлика и на височина и на тежина от както бяхме в болницата, а педи вика малко е  Confused

Милата сигурно хълца вече 30 мин и цялата подскача

# 16
  • София
  • Мнения: 96
Котката Марта, svetla mama, аз ползвам стъклено шише на Чико и биберона му се регулира, поне на моя. Има + и - отгоре на капачето. Така че може да си го настроите както е удобно за детето. С каката ползвах Авент и Чико с широкото гърло. Според мъжа ми обаче антиколиковата система на Чико била по-добра. Сега изчакваме с покупката на повече шишета, защото се надявам да махнем добавката и да останем само на кърма.

# 17
  • Мнения: 6
Котката Марта, svetla mama, аз ползвам стъклено шише на Чико и биберона му се регулира, поне на моя. Има + и - отгоре на капачето. Така че може да си го настроите както е удобно за детето.

За това ли били тези + и -? Аз си го стягам плътно да не вземе да капе, а то какво било  Joy Милата Жаки накарала съм я да смуче  като смоче от тези шишета  ooooh!

# 18
  • Мнения: 202
Добро утро! И ние сме от отбора на сънливците-да имаш търпение по време на някои от кърменията с Мари е сериозно изпитание за нервната ми система, то е ужас някакъв, не е щипане, бутане, тресене и какво ли още не....докарва ме до лудост; често се случва след като е висяла половин час на гърдата, сама да я пусне, решавам, че се е наяла, но след 10 мин търси пак и хайде отново на гърда Sadтака прекарвам имам чувството половин ден и незнам в крайна сметка суче ли ефективно; имам чувството, че кърмата ми намаля от 2 дена-усещам гърдите си меки, вчера като я разхождах си купих от лактогонните чайове на Хип и сега се наливам та да видим; каката по отношение на храненето беше за еталон-слагаш я на гърда, за 10 мин си сучеше като за последно, наддаваше и я нямаше тази мъка; все правя грешката да ги сравнявам двете, а не бива, все пак беба си е отделен индивид и немога да очаквам, че ще бъде досущ като сестра си; иначе памперсите ги пълни порядъчно-нощес пак голямо сране падна newsm78; продължава и с номера през деня да спи като херувимче, а през нощта да реве периодично

# 19
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Записвам се. Аз днес съм с леко изравнени граници на кръвното и цял ден кожата по цялото тяло ми е свръх чувствителна...Да не говорим за гърдите. Дясната е горе долу като кърмих детето преди малко дадох само от нея. Лявата ми е толкова разранена, че не мога да я докосна и болката и чувствителността ми е по цялата гърда.....!!! Просто вече взех да се отчайвам...

Привет и от мен в новата темичка! Асе, комплименти - отлична работа!  bouquet
Граци, мила, вземи си Лансинох и си мажи зърната и ареолата щом те боли. Моя съвет е да пробваш въпреки, че гърдата е болезнена да си направиш загряващ компрес - една кърпа напоена в гореща вода я налагаш на гърдата докато се загрее, после масажи - първо цялата гърда с кръгови движения на трите пръста по часовниковата стрелка и накрая с натиск на юмручето, но лек натиск отвън към центъра на гърдата - млякото потича и каналите полека-лека се отпушват. Може да е препълнена от млякото и затова да те боли толкова и да са се запушили канали..... Rolling Eyes Остави млякото, което се е натрупало в гърдата да изтече, просто трябва да се освободи. Ако можеш да изтърпиш - пробвай да я поизцедиш с помпа, но не цялата - цедиш колкото да те отпусне болката. При следващо кърмене опитай да сложиш детето на тая гърда, ако още те боли, пак изцеди малко с помпичката или с масажите и така докато болката отмине и можеш без страх да слагаш бебчо да суче от въпросната гърда.

Бланши, аз също все се безпокоя дали бебо суче ефективно, защото и ние като вас - през 10-15 минутки мър-мър и искаме на гърдата, поцоква си малко /5-10 минутки/ и почва да си играе - ближе, целува Laughing, пляска я с ръчички, щипе я, сърди и се /на гърдата де/! Ще видим как вървим с килограмите на първата консултация, но сега в понеделник като го тегли педиатърката беше качил 560гр. от изписването насам, което никак не е зле, според мен - за срок от 10 дни и само прием на кърма. Аз не давам вода.

От коликите продължаваме да плачкаме и да се гърчим. Гранулите ги плюем, защото се мъчим да му ги дадем разтворени в по 20мл. водичка, но не ги иска и това е. Ако кризите се засилят, тогава ще му мислим за разни там капки и други лекове.
Хайде до скоро ви. Мисля и аз да полегна, сега докато малката мишка спинка, че страдам вече от хронично недоспиване и ходя и денем и нощем като някакво зомби! Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 82
Асе,мерси мило  Heart Eyes
Граци,Лансиноха е вълшебен,на мен дори вече не ми се налага да се мажа!
за шишенцата-аз ползвам само за водичката на Би Фрии
за ноктите-вече ги изрязах(докато спеше),тя Дара се роди с голям маникюр и постоянно се дереше,а ръкавички не искам да слагам да не я претоплям
за ваксините-и аз се спрях на Пентаксим,то и педиатърката нея ни препоръча
Коте за първи път виждам най-спокойната мацка от форума да се притеснява за нещо Simple Smile,да показваме ли табелата споко? Mr. Green  Hug

# 21
  • Мнения: 1 410
Днес ,моя приятелка от септемврийките се присъединява към нас- августинките  - това е мама Mariam777
Родила е със секцио младеж със скромните размери - 4300,55см.Мамин сладък - и това е 15 дена по-рано!Ако беше на термин сигурно 5 кг.

# 22
  • Мнения: 26
Добър Ви ден и от мен Simple Smile

Специално за притесняващите се относно кърменето мами съм Ви пуснала една закачка (снимка) в началото на темата. Wink
Аз кърма вече почти нямам. От 3 дни не съм се цедила и циците са ми меки като желе. Беба е на Аптамил Комфорт 1 и засега го понася перфектно. За коликите много и помага Колииф, а от днес ще и включа и Инфаколик. Иначе спи девойката като ангелче, прави муцуни и се смее. А каката мамина златна, започна и памперсите да сменя, само не е започнала да я къпе още.
А вчера следобед тати я гледа бебка, докато ние с каката бяхме на фризьор и маникюр. И тате и кака са ми големи помощници, а аз съм една щастливка Simple Smile
За шишетата - аз ползвам БФрии с бибероните за новородено и нямам проблем, дупчиците са мънички явно, защото моята мързеланка се храни по 20 минути, през това време заспива няколко пъти и се започва едно щипане и побутване за да зацока пак. Представям си ако беше на цица щяхме да се храним по час и половина сигурно.
В МД ни раздадоха едни подаръци за бебетата, в които имаше мостра на Судокрем. Е да ви кажа разкошен е, не се затлачва като Пенатен и в същото време е много ефективен. На Вики от 2 намазвания започнаха да и завяхват пъпчиците по дупето.

Чао, изчезвам да домакинствам после пак ще Ви нагледам  Hug

# 23
  • Мнения: 1
Ето ме и мен,

Миши, ти като роди малката Анни - Мериям ни зарадва, сега очевидно е твой ред!
Да е жив и здрав малкия Йосиф   
bouquet  bouquet

Асе, благодарско за темата, как ти стига времето? Ти си чудесна, разбира се, че можеш да махнеш всички излишни линкове и да сложиш много по-полезни, както си направила! Гуш  Hug

Ани, стискам палци значи и това раждане да ти мине леко, дори ощее ПО-ЛЕКО!  Praynig Hug

Честото на Вики и нейното съкровище! Здрави и щастливи бъдете!   bouquet

# 24
  • Мнения: 1
Веси_С дано вчера на секциото всичко да е минало СУПЕРР, чакаме щъркелови новини и от теб! Бързо възстановяване и много здраве за цялото семейство!

Забравих да поздравя и новозавърналите се мами във форума (Меган, Интрига)! Очакваме снимки и разкази!   bouquet  bouquet

Благодаря на всички за хубавите пожелания, надявам се да се отчета и аз скоро с прекрасен резултат  Peace

# 25
  • Мнения: 1 266
Такааа... дребната е качила 220 грама за 10 дни  Thinking
Още няма да започна да се притеснявам, ноооо... след като излязохме в 11 (тя беше яла до 10) и се прибрахме към 14 ч., сука супер мързеливо по малко и от двете гърди и пак отнесе плувката. Егати, може ли толкова да съм я изморила  newsm78 Сега спи непробудно, просната на една възглавница на фотоьойла до мен с вдигнати ръце. Чудя се дали да се изцеждам, за да не ми намалее кърмата, а от друга страна не искам да я дохранвам с шише, за да не се измързеливи и отбие  newsm78

Иначе е същата картинка като Мариела на Бланш...

За бибероните - моето на Чико също има + и –, обаче дори затегнато докрай, пак ми се струва, че пуска много. Марулка яде по 10-20 мл, дави се и трябва да я уригна, преди да продължим.
Нокти още не съм рязала, страх ме е, макар че е постоянно надрана, а ръкавици не търпи. То в тая жега...

Стели, ми притеснявам се  Mr. Green Докато бяха вътре, беше лесно - ти си бременееш, то си расте, не можеш да сбъркаш много. Ама сега  newsm78

# 26
  • Мнения: 11
Като гледам как повечето мами, които кърмят се притесняват (и аз съм в кюпа) си мисля: Е..... ти кърменето, човек трябва да е професор за да се справи! Какво им става на тези бебета, нали това е най-естественото нещо на света?!?!
Те не знаят, че има АМ все пак!!!!

# 27
  • Мнения: 2
здравейте,
Асе страхотна тема, мерсаж   bouquet

аз само да се отчета от днешното мерене, макар че съм супер бясна  #Cussing out, защото в крайна сметка не знам колко сме наддали..чували ли сте такъв случай...значи тежим 3600, родихме се 3450, при всички положения е нещо...

отивам аз при педиатърката днес, като в нея е епикризата а аз не съм я снимала понеже съм патка, и не знам колко е тежало бебчо като ни изписваха, ама в суматохата честно изобщо не се сетих за това.. Sick  а и как да се сетя нали ми е първо дете Crazy
та отивам в мизерната поликлиника отсреща и звъня на педиатърката и тя ми казва чакай ме на втория етаж там ще го мерим. идва и ми вика - "колко тежеше бебето при изписването" ?!?! и аз й викам еми не знам вие взехте епикризата, а тя си помрънка нещо и вика "добре добре, колко се роди ?" казвам 3450, и тя вика "значи е изписан 3200"  #Crazy е как го реши това не знам!!!!!!!!!!..мерим го - 3600 - и тя ми вика "ммм добре, значи на колко беше бебето" ?? за 5 ти път казвам на 14 дни става днес, а тя."хммм добре значи 400 грама е качил от изписването, /преди 9 дена/ добре е ... #Crazy а самата тя ми каза, че било нормално да се качва 170 грама на седмица...
а сега изобщо вече нямам представа колко е наддал малкия в крайна сметка, щото тъпата овца я мързеше да се качи 2 етажа до офиса си да ми потърси епикризата и реши, че кво толкова на изуст ще караме?!?!?!?!?!
какви са тия доктори бре #Crazy #2gunfire кажете ми това нормално ли е..ЗАЩО ВСЕ НЕ МИ ВЪРВИ НА ЛЕКАРИ???
толкова е важно да имам добър педиатър а аз пак попаднах на неква овца! не помни нищо освен, че съм била според нея много нервна / понеже й звънях да я питам как да позная коликите след като той се дра цял ден!/ и съм била много неопитна и съм се притеснявала излишно - е добър ден майките обикновено са такива! #Cussing outаааааааааааааааааааааааааа

сега почвам да си търся някаква симпатична на частно да си го водя да ми го следят..
от та тъпа здравна система останаха ли нормални доктори в държавните заведения??? очевидно не!

КАЖЕТЕ МОЛЯ АКО ЗНАЕТЕ КЪДЕ В НЕТА ИМА НЯКАКВИ ТАБЛИЦИ ЗА ТЕГЛОТО И ИНФО КОЛКО ТРЯБВА ДА КАЧВА БЕБОКА, МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.   bouquet 

# 28
  • Мнения: 702
Запис!
Асе   bouquet
Да кажа и аз за Судокрем също съм много доволна,както и от този но Себамед,от болницата Петърчо го изписаха подсечен и се оправи точно с няколко намазвания,като съм редувала и двата крема!
Малкабуби, това с качването е много индивидуално,децата са различни,и качват различно,също има значение дали са на кърма или АМ,от Адаптираното се надуват повече,както е написала Котката Марта минимума е 600гр,а нашата педиатърка казва,че златната среда е 800гр,то да ти кажа и многото надаване не  е много хубаво защото детето може да направи рахит!
Моята племенница откакто се е родила не е надавала ровече от 600гр и се развива супер детето,Ивайла първият месец ми качи 800гр и това и беше максимума!
Честито момченце на Мириям!
Тя голям юнак е родила!

# 29
  • Мнения: 202
А има ли някое бебе, на което още да не е паднало пъпчето, като нас?  Rolling EyesУтре става на 2 седмици и тоя пъп още не е паднал егати!!!
  malkabubi -какво да ти кажа незнам....избрахме на беба същата педи, която е и на каката, тя едва ли не компромис направи за нас, защото едвам сколасвала с толкова пациенти; подозирам ,че се съгласи само защото с каката за почти 9 г сме я притеснявали сигурно най-много 10 пъти....та дойде миналата седмица, постоя, инструктира ме за това-онова, каза: "Нелка, ще се справиш!" и че ще мине тази седмица и аз все си я чакам, утре е края на работната седмица.....незнам вече кво да казвам, писнало ми е #2gunfire
ПП И в "Тина Киркова" раздаваха подаръци на Памперс, аз също пробвах Судокрем, но нямам още впечатления, защото го ползвах веднъж-два пъти, а сега редувам витаминния крем за под пелени на Мустела с тоя на Себамед и засега не се е подсичала(аз си взех и крема на Мустела, който се маже при подсечено дупе, но слава богу, още стои запечатан

Общи условия

Активация на акаунт