Пътуване със самолет при бременност

  • 41 825
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
Имах 4 полета в 4-ти месец и 2 в 6-ти - нямах никакви проблеми. Последната дума обаче има лекарят ти.  При всички случаи си вземи разрешително писмо от него - дори и да не изисква изрично от авиокомпанията. Ще ти е по-спокойно, в случай че някой реши да се прави на интересен.

# 16
  • София
  • Мнения: 160
По принцип няма, но все пак трябва да попиташ, защото някои авио компании не допускат в по-напреднала бременност.
Ако си в началото на бременността няма проблем

# 17
  • Мнения: 4 753
А всъщност каква е разликата в ранна бременност, между пътуването със самолет и същото с кола, автобус, влак и т.н.   newsm78  Виж за пътуване с каруца съм чула, че се препоръчва за разбиване на камъните в жлъчката и бъбреците...  Laughing

# 18
  • Мнения: 756
според мен има резон за по-голям риск при пътуване в по-ранна бременност.Плода още не се задържал добре и въобще не оказва влияние турболенцията или клатушкането при кацане, а по-скоро налягането в самолета ...за мен е по-рисково в ранна бременност.Не знам дали съм права , лични изводи са това .Консултирай се с лекар, а може би и не само с лекар - авиокомпанията , хора които са запознати с промените при полет като физични и технически характеристики .

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз летях със самолет в 3-ия месец 4 пъти за 10 дни, бях се консултирала преди това с лекар. Изписа ми магне Б6 + ношпа - 1 ден преди полета, по време на полета и на следващия ден /забравих вече по колко точно/ и каза като се настаня да си полегна да си почина добре  Peace

# 20
  • Мнения: 14
Аз до 6месец доста често пътувах  със самолет и не съм имала проблеми . Даже в 3 мес. летях до Китай - а полета до там е цели 12 часа .И освен гадното схващане от неудобната седалка нищо друго не усетих .По принцип не би трябвало да е проблем да летиш в 7г.с. , но знам ли ...То това е много индивидуално .

# 21
  • Мнения: 158
Пътувах до САЩ в края на 6ти месец и се върнахме в края на 8ми месец. Авиокомпаниите не ми направиха проблем. Но на отиване , преди да ни пуснат в САЩ, емигрантските служби на САЩ ни проучваха поне 1 час защо и при кого отиваме, усъмниха се да не би да искам да раждам в САЩ. Но ни пуснаха в крайна сметка, ние  с мъжът ми отивахме по бизнес и на гости.

На отиване нямаше проблем. Но връщането беше доста изморително, Слава Богу нямаше други проблеми, но не бих препоръчала да се пътува в края на 8ми месец, на такива презокеански полети, освен ако няма наистина много основателна причина. Доста изморително беше, понеже винаги може да се случи нещо непредвидено - в нашия случай закъснение на полет, после тичане като луди през цялото Лондонско летище, за да хванем следващия полет, непристигане на багажа в БГ (пристигна чак след ден-два).

Така че не е шега работа ...

Иначе си родих навреме, даже преносих.

Първите месеци пък има опасност от отлепяне на плода (поне на едни познати им се беше случило това Sad - и те, препатили, след това бяха проучили въпроса и ми разказаха , че и на много стюардеси, които не знаят, че са бременни, им се случвало подобно нещо)

# 22
  • Мнения: 6 713
Няма проблеми, стига да летиш до 8-ия месец най-късно, че авиокомпаниите не дават. Най-добре влез в сайта на съответната компания, ако има специални изисквания - напр. документ от доктор, че можеш да летиш и т.н. Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Пътувах бременна в края на 5-тия месец , с разрешението на лекаря ми и нямах проблеми.
Успех!

# 24
  • Мнения: 170
Здравей,

аз бях 7гс, когато ми се наложи спешно да летя със самолет. Седмицата преди полета имах кафеникаво зацапване за около седмица. Много се бях притеснила, разпитвах момичетата из форума като луда. Отидох на преглед, всичко беше ок, консултирах се и с гинеколога си в БГ. Сам по себе си полета не е опасен, седни възможно най-отпред и кажи на стюардесите. Мен ме сложиха в бизнес класа. И все пак, винаги има риск заради налягянето от бързото изкачване. Ако можеш, недей да летиш. При мен беше наложително и нямах иэбор. За щастие всичко мина наред и сега съм една много щастлива бъдеща мама! Лек път и спокойно!  Hug

# 25
  • Мнения: 16
Мен ме интересува за съвсем ранната бременност, още първите 2 седмици, когато дори не знаеш, че си бременна? Някъде бях чела, че на този етап ако е станало оплождане, може бебето да не успее да се закрепи. Дали е така? И на мен ми се налага да пътувам често със самолет, а бебеправим. И ми се е случвало да се качвам на самолета със свито сърце....

Аз пътувах първата и втората седмица след зачеването - тежък полет с прекачване + влак и . Всичко си зависи - пожелавам ти късмет! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 949
Мен ме интересува за съвсем ранната бременност, още първите 2 седмици, когато дори не знаеш, че си бременна? Някъде бях чела, че на този етап ако е станало оплождане, може бебето да не успее да се закрепи. Дали е така? И на мен ми се налага да пътувам често със самолет, а бебеправим. И ми се е случвало да се качвам на самолета със свито сърце....

Аз пътувах първата и втората седмица след зачеването - тежък полет с прекачване + влак и . Всичко си зависи - пожелавам ти късмет! Simple Smile

И??? Всичко беше наред или не? Не става ясно от поста ти.

Мисля, че ако не ти е за 1ви път да летиш (т.е. имаш определне нагласа за това как протича един полет - няма проблем). Разбира се, ако може да се полу-легне в самолета е добре да се възползваш Simple Smile

Успех!

# 27
  • Мнения: 3 069
При всички положения трябва да се консултираш с гинеколога си.
Ако нямаш проблемна бременност и имаш зелена светлина от гинеколога - няма проблем.

# 28
  • Мнения: 384
ами аз пътувах без какъвто и да е проблем в 12г.с.мисля че,саболета е доста по малко травмиращ начин за придвижване от кола ели автобус! Peace

# 29
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
аз пътувах в 19 и после враЩането в 22 седмица.Никъкав проблем нямах.По скоро по нашите пътиЩа е опасността ooooh! с тия дупки Tired

Общи условия

Активация на акаунт