Естествен трислоен паркет в ново строителство?

  • 9 417
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 299
@Lizi - Само антични способи с коване върху греди и слой сгурия ли си виждала? Да скърца като за световно?
Айде не се изказвай неподготвена. Да ходиме и отдолу да пружинира и мърда като ламината ли?
Фирмата(Полекс паркет), която ми слага паркета сама си внасяше системата за полагане на паркети. Струваше повече пари, но който дойде в къщи не може да повярва че е естествен паркет - една фугичка не се вижда(пък и нарочно сложихме рустик)

Не е по темата, за което се извинявам на авторката, но да отговоря на въпроса - виждала съм много неща и не само антични способи. Също така съм виждала лепен паркет след 10 години с много големи фуги, които не може да се пренареди. Виждала съм и паркет на 30 години, които е пренареден, изциклен, лакиран и стои като нов и ... със сигурност не скърца. Виждала съм и мухлясал паркет, вярно, не се беше надул, защото е лепен, но имаше мухал. Всеки си има своите съображения, форума е за взаимопомощ и аз споделих моето мнение.  Peace

# 16
  • Мнения: 18
Благодаря на всички ви! Вече влизам в час, ама нали ни е сефте става бавно... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 161
Не е по темата, за което се извинявам на авторката, но да отговоря на въпроса - виждала съм много неща и не само антични способи. Също така съм виждала лепен паркет след 10 години с много големи фуги, които не може да се пренареди. Виждала съм и паркет на 30 години, които е пренареден, изциклен, лакиран и стои като нов и ... със сигурност не скърца. Виждала съм и мухлясал паркет, вярно, не се беше надул, защото е лепен, но имаше мухал. Всеки си има своите съображения, форума е за взаимопомощ и аз споделих моето мнение. 

Добре де нали е взаимопомощ - кажи си съображенията. От лепене до лепене има голяма разлика. И аз съм виждал да се лепи паркет с Ц200 - а то е водоразтворимо лепило. Като питаш защо го ползват те ти отговарят че лепели с неразредено такова, ама и то все пак си има вода.
Ако знаеш начин (или си виждала такъв ) при който паркета е плътно нареден без фуги, не хлопа и не скърца и не е лепен кажи го. Нали за това се хабим всички тука.

@Deep blue - чак толкова не съм запознат с влагоуловителите. Принципа им на работа е като на хладилник. Тогава ползвах на TWE продаваха ги в Бриколаж имат си и сайт, струваха около 300 лв. "Промишлен" казаха че имат паркетаджиите в случай на нужда от моя страна, но аз реално не съм виждал такъв. Предполагам че единствената разлика е че има по-висок дебит на въздух и по-голяма ваничка за вода, а не в икономичността или ефективността. На мен тогава ми попаднаха от приятели без пари техните и просто нямаше смисъл да давам пари за наем. Накрая пак си свърших работа...
Ако решите да правите самонивелираща замазка дай впечатления как е минала работата. При мен тогава натежаха парични фактори за да не сложа - трябваха ми 2 торби цим.лепило за 20 лв и 20 лв за труд на майстора, а за самонивелиращата замазка ми искаха общо около 250 лв - за замазка, грунд и труд(парите ми бяха кът тогава). После обаче като гледах колко бавно съхне цим.лепило се пустосвах че не се заинтересовах повече колко бързо ще изсъхне самонивелиращата до нужните промили.

# 18
  • Мнения: 18
В събота мериха влажността на стаите, където искаме да слагаме трислоен паркет и казаха, че няма проблеми (обясниха, че методът им е електронен и тъй като не е нужно да е точно, а да е под определена граница вършел работа). Там дори не е нужна замазка. В хола обаче ще се наложи да правим и ще кажа какво е станало. Пак ще дойдат да мерят влажността след като наслагаме плочките в целия апартамент и направим шпакловки и боядисване...
А за влагоуловителите ще имам едно на ум - все пак си мисля си, че няма да е излишно малко да поработи, все пак е нова сграда...

Общи условия

Активация на акаунт