Няма българска мода!

  • 15 444
  • 167
  •   1
Отговори
# 15
Кремена Халжаджан да ходи да се гръмне!
Познавам страхотни български дизайнери ,който пройзвеждат великолепни дрехи и обувки.Давам ви пример с Кристина и Константин от Вампила ! Чудни са им, моделите и платовете и кройките и кожата на обувките...имам страхотни сандали от тях ,който вече нося втроро лято и нито ми миришат краката, нито кожата се е изтъркала!
Също така има много български фирми,който пройзвеждат много качествени памучни дрешки например,но повечето им неща отиват в чужбина.Аз харесвам бългрската стока!
Имам хавлиени кърпи от памук,български,който ползвам от години и ще ги ползвам още толкова.Явно,просто не сте попадали на хубави български фирми... но като се има впредвид ,че повечето форумки тук,повечето "софийски фешънки", предпочитат да си вземат блузка от илиянци на която пише SISLEY,PRADA,ARMANI,пред една хубава памучна,българска блузка на която непише АРМАНИ ами пройзведено в Бг, ми е ясно защо така мислят и критикуват.
Много жалко за тези момичета,който са под път и над път.Найстина бъдят съжаление...
Също така мога да дам пример със стоките на Стил 99,който имат доста висококачествени чанти и обувки...

А,за тази Кремена какво  да коментирам...трябва да си много злобен човек да се усмелиш да направиш такъв коментар ,както тя за бг модата.Особено като се има впредвид,тя кви евтини дрънкулки си слага по нея  #2gunfire според мен тя е абсолютна селска визитарка ,която си търси също толкова евтина реклама.Ясно ми е каква обща култура има за да ги каже тези неща.Но още по сигурен съм,че милата изобщо не е усъзнала какво говори Simple Smile)) Joy

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 14:20 от oldmanriver

# 16
  • Мнения: 8 462
тъй като вчера гледах български обувки, имам пресни впечатления
не стават
както и повечето дрехи
за съжаление Кремена е права

# 17
  • София
  • Мнения: 3 839
Бих могла да дам Батибалено като пример за качествена българска мода. Но там стилът е делови и не се връзва с кичозните приумици на Кремена.

# 18
  • Мнения: 1 952
Точно за Стил 99 мога да изкажа мнение. Купувам си елегантни обувки на цена 99лв, но пробвам едната. В къщи обувам и другата и какво да видя, тя ми хлопче. Еднакъв номер са, но едната е по-голяма поне с номер и половина. Връщам се в магазина за смяна, за мое очудване всички чифтове са така. Отговорът на продавачката е "Съжалявам, обувките се правят за износ, тук остава второто качество от 99 лв, пъхнете си памук в обувката".

Колкото до другото, качество се среща чат пат, но моделите са ужас. Мисля, че модата е моделът, а изработката и качеството са производството. Модата ни е тотално зле, всичко е копиране и имитация на чужди марки и пак изглежда твърде зле.

# 19
Бих могла да дам Батибалено като пример за качествена българска мода. Но там стилът е делови и не се връзва с кичозните приумици на Кремена.

Да,страхотен пример...  и не само те,доста са българските модни къщи и дизайнери
TotallyErected !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Paula Apsi
Виргиния Здравкова
Кристина и Константин от Вампила
Агресия !!!
Романтика
Жена Жекова
КАПАСКА !!!
Рила стил
Денил
Рошавата гарга
Дима стил !!!
 newsm10


Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 14:43 от oldmanriver

# 20
  • София
  • Мнения: 3 406
Съгласна съм за Батибалено.
Също така, мога да спомена и една марка, за която бях писала някъде другаде- "Миро".
"Toatlly erected" също мога да похваля, въпреки, че като стилистика не се припокриват изцяло с моята.
За обувките, обаче съм категорична- няма такова животно обувка made in BG, което да се доближава до някакъв стандарт за качество, според мен.

# 21
  • Мнения: 1 952
Дима Стил модна къща ли е newsm78
А ЖАна Жекова ..... роклите й са непроменяни от 15 години, плюс това смърдят на пот.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Ами обсъждаме мода, това не се прави в Клюкарника.
Темата е за модата в България, а не за стила на Кремена. 90% от българските дрехи са пълен боклук, да не говорим за обувките. Имам 2-3 чифта сполучливи, но те всичките са имитация на други модели, а качеството не е много високо, въпреки цената от 100 и нагоре лв.


Начинът, по който си задала темата, като си използвала цитат от изказването на Кремена, а и целият ти първи пост, базиран на същото, предполага, че ще обсъдим и стила на авторката на подобно крайно умозаключение. Както и да е, нямам никакви предпочитания в кой подфорум точно пиша, просто попитах  Peace
Мода в България има, друг е въпросът дали тя е добра или лоша. Не може всички фирми и производители да се слагат под общ знаменател. Не може също така въпросната дама да омаловажава труда на хора, които по един или друг начин се опитват да постигнат именно това - да има добра и качествена мода в бг. По същата логика може да се каже, че няма и добри стилисти унас, понеже не разполагат с огромния "качествен" ресурс на чуждата мода. Все ще им се наложи да ползват и нещо българско. Та в този ред на мисли - има ли качествени стилисти тук? И къде точно се нарежда Кремена, след като толкова и мирише на лошо от българското?

# 23
  • Мнения: 281
Има само една бг-марка, която харесвам - BL!P.


# 24
Точно за Стил 99 мога да изкажа мнение. Купувам си елегантни обувки на цена 99лв, но пробвам едната. В къщи обувам и другата и какво да видя, тя ми хлопче. Еднакъв номер са, но едната е по-голяма поне с номер и половина. Връщам се в магазина за смяна, за мое очудване всички чифтове са така. Отговорът на продавачката е "Съжалявам, обувките се правят за износ, тук остава второто качество от 99 лв, пъхнете си памук в обувката".

Колкото до другото, качество се среща чат пат, но моделите са ужас. Мисля, че модата е моделът, а изработката и качеството са производството. Модата ни е тотално зле, всичко е копиране и имитация на чужди марки и пак изглежда твърде зле.

Ти какво разбираш под модерна дреха или обувка.такава дето пише армани или гучи ли???Като се има впредив как ходят повечето момичета по улиците,слагат си чорапи върху дънките,обличат по 5 потника различни зцветове,връзките на обувките са различни разбирасе,на ръцете слагат мрежести чорапи,на лицето 2кита ФДТ ,огромни очила задължително за бъдат ТРЕНДИ.Отиват в кенефа на червило или някое заведение ,застават пред огледалото,нацупват си леко устата,укокорват очите и се снимат...Е тва е да си фешън  Praynig
Българските дизайнери правят страхотна мода,за елеганти и стилни дами.Не улична и нискокачествена стока.Отиди разгледай моделите в Паула Аспи и ти гарантирам,че ще останеш очарована,пък после ела и напиши "Модата ни е тотално зле".Не модата а ,момичетата са ни ТОТАЛНО ЗЛЕ  Wink

# 25
  • Мнения: 1 952
Да разгледам Паола Апси ... аз ли падам от друга планета или да?

# 26
  • Мнения: 281
Какво общо има магазин Paola Apsi с българската мода? Аз ли нещо не разбрах?

# 27
  • Мнения: 1 952
Станахме две май.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 406
Аз също не разбрах, какво е общото между Дима стил, Паола Апси, хавлиите на 15 години и БГ модата.

# 29
  • София
  • Мнения: 8 932
Maлко се е поизсилила Крамена. Ама тя май си е човек на крайностите. Има и хубави неща, ама повечето такива не стигат до нас. Особено добри попадения имаме в мъжката мода. Аз лично много харесвам и нещата на Etere. Ако не е българска фирма (в което винаги съм вярвала), моля не ме нападайте.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт