Съвет за витамини?

  • 2 239
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
на мене доктора ми изписа Центрум Матерна, но и аз зимата не съм яла много плодове, така че си ги пиех.

# 16
  • Мнения: 4 024
Не е редно да се прекалява с витамини от рода на Матерна и др. Сега има толкова много плодове и зеленчуци...

Все пак консултирай се и с лекаря си, но обикновено всеки препоръчва едно и също на всичките си пациенти.

Аз от време на време пиех от сокчетата на ХИП и едни бг витамини, но забравих името им.

# 17
  • Мнения: 329
Аз лично съм ЗА храненето като най-добрата форма на суплементация Wink

Даже и фолиева киселина не пих, набавях си я от зелени растения и дроб. Витамини не бих пила, освен след изследване на нивата. Единствено рибено масло, защото няма как да си набавям омега-3 в адекватни количества с храната.

Според мен ако се храниш добре - приемаш достатъчно зеленчуци и плодове, месо, ядки и млечни и не ядеш индустриални и обработени храни, захар и въобще храни в опаковки, и ако изследванията са ти наред, витамините не само не са необходими, но и могат да навредят.

Всяко вещество в организма е предназначено да се приема и усвоява с други вещества, и оптималната комбинация между тези вещества е в природните храни.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 391
Има много теми по въпроса и търсачката би ти помогнала, но ако се притесняваш най-добре се консултирай с лекаря си. От двете изброени марки бих ти препоръчала Хип, защото за матерната отзивите не са никак добри, но няма да изпадам в подробности. Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз пи и през двете бременностти

# 20
  • Мнения: 3 869
Взимах "Зелена енаргия" ударно в деветия месец, за да си повиша малко хемоглобина, че беше слязъкл малко под 100, а е добре да е 110. Традиционните акушерки знаят, че хлорофилът върши чудеса за засилване на хемоглобина, но нашите АГ лекари са много скарани със здравословното хранене и рядко могат да предложат смислени и работещи съвети. Иначе пиех бирена мая, фолиева киселена и вземах пчелен прашец - но всичко това взимах и преди беменността, така че съществена разлика не е имало.

# 21
  • Мнения: 4 335
Пих до кьм третия месец,след това до края гледах да ям пове4е плодове и зелен4уци.

# 22
  • Мнения: 212
Пия Про Матери от самото начало - български са, но имат страхотен ефект за мен. Преди да започна да ги пия ми се спеше буквално по цял ден. Аз нямах много доверие на българските стоки по принцип и когато лекарката ми ги изписа, не ми се понрави много. Сменяла съм ги само за няколко дни с Центрум за бременни и пак започва да ми се спи постоянно, та се върнах на българските.
Вземам и Зелена енергия на Аква Сорс - страхотно действа за имунната система, на мен ми спря кървенето на венците!!!
 

# 23
  • Мнения: 645
аз пия о'мами ,но ги пия през месец така ми каза лекарката,но и наблягам и на плодове разбира се!

# 24
  • Мнения: 11 104
Момичета, понеже мненията са еднотипни, само да напомня, че плодовете и зеленчуците далеч не съдържат всички необходими витамини и микроелементи!!!! Разбира се, вит. Ц и А са важни, но разнообразното хранене е много повече от това!

Конкретно по темата - аз съм пила фолиева през първото тримесечие и Пренатал от края на 4-и до 6-ия.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 129
Ами - съвет може да ти даде само наблюдаващия те лекар.
Така или иначе витамините няма да навредят, а в тях има освен витамини и разни други ценни съставки, които е по-трудно да набавиш само с храна.
Аз пиех матерна - доволна съм.
Мисля обаче, че ако почнеш витамини трябва да спреш фолиевата, защото във тях се съдържа нужното ти количество.

# 26
  • Мнения: 683
Взимах "Зелена енаргия" ударно в деветия месец, за да си повиша малко хемоглобина, че беше слязъкл малко под 100, а е добре да е 110. Традиционните акушерки знаят, че хлорофилът върши чудеса за засилване на хемоглобина, но нашите АГ лекари са много скарани със здравословното хранене и рядко могат да предложат смислени и работещи съвети. Иначе пиех бирена мая, фолиева киселена и вземах пчелен прашец - но всичко това взимах и преди беменността, така че съществена разлика не е имало.

Не съм пила никакви витамини, освен фолиева киселина и в 9-я месец бях с хемоглобин 130. Като ме приемаха в болницата, казаха, че рядко срещали бременни с моя хемоглобин.  Wink

# 27
  • Мнения: 438
Когато попитах гинеколожката за витамини, тя ми каза да не вземам, а да си ги набавям от плодове и зеленчуци.Попитай лекарят, който следи бременността ти.Все пак той знае какви са резултатите от изследванията ти и най-добре ще прецени дали имаш нужда от допълнителни витамини.

# 28
  • Мнения: 258
пиех Центрум Матерна...много съм доволна  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 069
Пиех Матерна по една таблетка през ден и фолиевата всеки ден.
Все пак не мога да изям 5 килограма плодове или зеленчуци за деня, за да си набавя нужните витамини и минерали.

Общи условия

Активация на акаунт