ДЕКЕМВРИ

  • 11 053
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 630

Да почерпя за именничката! И мерси за поздравите.
Мерси за темичките  Hug
Марина - честит празник на патерица!


Макси - и аз гласувах, ОБАЧЕ - тръгнах да натискам звездичките една по една и - ти е ясно какво стана. Така за първата снимка пуснах само 1 звездичка. За останалите - посече ми акъла, но за първата беше късно. После и препоръчвах, ама ..Та най-вероятно и друг е направил моята грешка - едва ли е тръгнал да дава лоша отценка на принцесата. Утре ще гласувам отново за първата - за да се поправя  Hug

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 716
Maхi, kaka , на мен не ми дава да гласувам и днес. Тия хамериканци и един сайт не могат да направят като хората, начи  Mr. Green
Питах аз днес да ми кажете за някой доФтор, никой нищо не пожела да сподели , а горкото Мони така гадно кашля ...

# 32
  • Мнения: 280
Шанталеско, Филип беше така с отвратителна кашлица и сополки , без температура. Това е гаден вирус и в никакъв случай не се лекува с антибиотик. Посъветвай се с педито , но да ти кажа ние го оправихме с 3 инджекции соло-метрол и няколко сиропчета за кашлица в подходяща комбинация и схема на приемане. Та за седмица вече няма и следа от кашлицата ... а тя беше като на дърт тютюнджия ... тип магарешка .... абе ужасна. Летните вируси са ужасни. Бързо да се оправя момата  Peace

# 33
  • Мнения: 337
Амадис, веднага да се самонакажеш в ъгъла ,а ако се случи да те видя собственоръчно ще те напляскам Heart Eyes
Шантул, и на мен не ми дава , незнам как други могат , а ние не ...връзкарки  Mr. Green
А Монито да се оправя веднага и за никакви кашлици да не чува
Дани, цунки на Борето сладкото правото Heart Eyes

Днес да ви споделя как една майка на приятел на Дидо нахрани мощно Крисуна със сладолед  , направо една през друга и пъхаше лъжиците , а наш'та  едва сварваше да преглътне и само зееше като шаран .И на мен ми кофти да кажа да не и дават и докато намеря думи и начин да я измъкна тактично и тя вече се беше наяла , ужас ви казвам.Ама тука така си ги хранят от малки  бебета със сладоледи и други боклуци и за тях е нормално , а аз щях да припадна от ужас , да не говорим че  се и припотих сто пъти.

# 34
  • Мнения: 280
 #Cussing out Ама не може така бе Максе, трябва да те питат, ами ако не дай боже детето ти е с алергия към някоя храна и да стане беля .... егати ... аз сигурно щях да се разкрещя.  #2gunfire

# 35
  • Мнения: 219
Лелееее, вярно, как няма да те пита? Мако, друг път направо си дърпай бебето, а като се чудиш кво да кажеш, викай, че е алергична и готово, така и те няма да питат, и ти няма да се разправяш. То затова техните гъзове са  Sick И тук има в нашия квартал една майка дето дава какви ли не боклуци на щерка си (на 1г) само и само да стой в количката и тя да не търчи по нея.  #2gunfire
 
Понеже питахте за обезопасяване, ето тук  има. Аз съм си харесала ето тези .  Според мен ще са много удобни, ама чакаме заплати, че няма парииии и ще си поръчам и аз, щото бебка мнооооого ги обича контактите.
А май и тези са същите, но различни марки, съотв и цени.

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 12:47 от Tsvetito

# 36
  • София
  • Мнения: 2 847
Здравейте, хора! От утре тръгвам на работа и ще бъда доста по-редовна в темите ( че в работно време висенето в нета е по сладко Wink), но искам днес само да ви попитам, дали трябва да подавам някакви документи за прекъсване на майчинството в НОИ или пък при работодателя ми?

# 37
  • Мнения: 29
Момичета - за обезопасяването да Ви кажа - тези дето ги продават по детските магазини са много красиви и ефектно, но... и скъпи. А като сметнах колко контакта имаме в цялата къща, колко разклонителя и ми стана лошо - и затова пратих Пламен в близкия магазин за ел. части и купи старите класически тапи за контакти - мисля, че бяха по 10ст. или нещо такова.
Това просто за инфо.

# 38
  • Мнения: 482
И в нашия квартал в подобен магазин има от същите тези, които показа Цветито и пак излизат по-евтино, български са май и ако съм запомнила, излизат по 50 ст.

# 39
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Аз съм добре с контактите-всичките са ми нависоко в ниската ни къща. Mr. GreenАма какво ще правя със шкафовете незнам.От утре сигурно ще налепя с хартиено тиксо навсякъде.И с разхвърлянето незнам как да се справя.И двамата разхвърлят #Cussing out

# 40
  • Мнения: 127
Цвети,мерси за инфото!То за контактите ми и е по-ясно,как ще ги обезопася,и ъглите също,но се чудя чекмеджетата и шкафчетата?Ако ги лепя с тиксо,на мен като ми потрябва нещо-какво?Пък и с тиксото ще им съсипя покритието...Ще мисля още,ако имате някакви идеи,давайте.

 Наистина,колко бързо минаха тези 9 месеца... На мен ми се връща на работа,но няма кой да ми гледа детето,и двете баби работят.А за гледачка,не бих се навила честно казано да си оставям детето на чужд човек,отделно,че и финансово би ме затруднило.Та май ще се гледаме още една година.В тази връзка,Клер,предполагам,че се подава някаква молба до работодателя.Знам със сигурност,че до навършване на 2 години на детето продължаваш да си получаваш половината майчинство-демек 110лв.Но предполагам преди това трябва да си подал документите за него-там декларация и още нещо си.

Макси,това със сладоледа направо ме разби!Как си я оставила тая да ти храни детето! #2gunfire Аз тук в квартала чат-пат излизам с едни майки,дето децата са им на възраст горе долу колкото Боряна,и като седнем на кафе,те наизваждат едни ми ти солети,мини-кроасани,зрънчовци и започват да дават на децата,и естествено,се опитват да дават и на моето,да не гледа само,горкото.Чудя се как да им отбивам атаките вече,щото те ме гледат много странно,защо не давам на детето си такива неща.Накрая им казах в прав текст,че според мен са боклуци,вредни дори и за възрастен човек,камо ли за дете,и сега съм игнорирана от тяхната компания. Mr. GreenМного важно,де.Дори предпочитам сама да си се разхождам с детето и да си сядаме двете на кафе...Както и да е.извинете ме,стана малко дълго!

# 41
  • Мнения: 167
Дани, такива мами има навсякъде. Явно по друг начин разбират гледането и захранването и си е тяхно право, но и аз се дразня защо се бъркат в нашето?! Миналата седмица бях попитана как така Ая не яде солети и Зайо Байо?!? И Майкъл Джексън ли съм отглеждала в стерилна обстановка?! Не отговорих на въпроса, а на другия ден си седнах на друга пейчица. Резултата - всички мами, шокирани от случилото се, кацнаха на мойта пейка, а тази мама си остана самичка. Тъпо, но какво да направя. Не ми се пада на нейното ниво да й отговарям.
Клер, не съм много наясно, но според мен ако си подала Декларация №3 за гледане до 2 години, трябва да подадеш нещо, за да прекъснеш. Но ако не си - идея нямам. Смятам, че счетоводният отдел в местоработата ти ще знае какъв е реда.

# 42
  • Мнения: 219
То такива майки ги има на всякъде, така, че игнор и да си гледат работата.

Дани има и такива неща бе, не четеш Simple Smile Ето точно за шкафове и каквото се сетиш. Но е малко скъпичко, 1бр е 6.10, но май е най-доброто. Има и други разбира се. Тук има една заключалка за шкафове, която е 5.60, а по  не би вършла работа (поне не на всякъде). Иначе по магазини за детски стоки съм виждала такива дето са като тиксо, и са евтинички, ама не помня по колко. Та питайте и по такива магазинчета, в повечето случай не са изложени.

Клер и аз не знам какво се прави, но мисля, че счетоводителите трябва да ти кажат, няма ние всичко да знаем я. Та най много да ти дадат да подпишеш някой и друг документ. Ивето като се появи ще каже.

# 43
  • Мнения: 482
Ето за чекмеджетата, и аз искам да взема, защото Деян си е притискал пръстчетата до посиняване http://family-bg.com/prX_2500.htm.

# 44
  • Мнения: 1 210
Дани има и такива неща бе, не четеш Simple Smile Ето точно за шкафове и каквото се сетиш. Но е малко скъпичко, 1бр е 6.10, но май е най-доброто. Има и други разбира се.

Ей точно такива неща няма смисъл да купувате. Нашето преди време издържа точно 3 седмици. Това, което направих е да пренаредя достъпните шкафове. В тях не оставих неща, които нормално не бих му дала да си играе. Проблем ще са ми определено само чекмеджетата на скрина в детската стая. Те определено нямат луфта, който имат другите чекмеджета (и ако реши да си прещипва пръстите там ще е трагедия.). Баткото се научи да си пази ръцете от чекмеджетата много бързо, дано и Борето последва примера му.
Даже в хола му бях освободила едно чекмедже само за него - да си задоволява любопитството и желанието да отваря/затваря. В него държахме всички картонени книжки и някои играчки.

Общи условия

Активация на акаунт