Добре де, колко дълъг е все пак животът на обзавеждането?

  • 1 688
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 041
Щом питаш за очаквания ще ти кажа моите какви бяха:

хладилник: 10-15г
пералня: 7-10г
фурна: 7-10г
котлони: 7-10г
миална: 5-7г
телевизор: докато решим да го сменяме( поне 15-20г да си работи)
прахосмукачка: 10-15г

Досега някои неща са се оправдали: 15г. телевизор още работи(вече в кухнята), но видеото се повреди преди месец. Имам 2 прахосмукачки на по 15-ина години-бачкат, една от 2г.-давам и макс. още 2. Пералнята и хладилникът са на 8г. и работят без проблеми, ще видим до кога. Другите тепърва предстои да ги ползвам. Имам една "ергенска" печка Терма, на 15-ина години, абе работи, но май не се брои- тя толкова си може.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
aunt Ogg, доста живот даваш на някои уреди (хладилник, телевизор (особено!), прахосмукачка)... Всяка година излизат нови, усъвършенствани модели, а цената вече не е непосилно висока за средностатистическото българско семейство. По-старите модели (отпреди 2-3 год.) са направо евтини.

# 17
  • Мнения: 824
...Какво си казвате, като си купите, например, печка? "Е, сега мога да съм спокойна следващите ...(х) години  " Колко е Х?

Ох,и аз не знам колко мога да съм спокойна.Последният път бях спокойна 3 години,докато си харесам нови котлони,фурна,диван и пералня.Май за 10 години само хладилникът не е подменян с нов.Най-много сме купували спални-3 броя. Crazy
Като ми хареса нещо,ама наистина да ми хареса,продаваме старото и взимаме новото.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 041
Рени, ние сме ги подменили  Simple Smile , но когато ги купувах си бяха мноого кинти(за нас!). И такава ми беше сметката тогава, да могат да изкарат поне толкова. Факт е,че ТВ още бачка без проблем-не е носен на ремонт. Метнах го в кухнята, да слушам новини докато правя салата. Прахосмукачките също са няколко, но старите си бачкат перфектно, най-новата нещо не ме кефи, скоро ще имам още по-нова май...
Но тук мисля,че не ставаше въпрос колко често можем да си купуваме нови уреди, а колко време можем да очакваме старите да ни вършат работа. Това бяха моите очаквания преди 10-15 години и горе-долу са били реалистични. За новите уреди очакванията ми са по-малки, като чета доста бързо се развалят. А и както ти самата каза- подозрително евтинки ми се струват...

Общи условия

Активация на акаунт